tüv muayenesinde yeni dönem

Teknik anlamda vosvoslarla alakalı olmayan her türlü konunun paylaşıldığı alan.
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
vosbik
Administrator
Administrator

Cvp: tüv muayenesinde yeni dönem

Mesaj #21 gönderen vosbik » Çrş Şub 02, 2011 5:12 pm

orjinali için hurdacılar ve vospazar a bakmalısınız.pek kolay bulunan bir parça değil.fyatı belirsiz.200 lira diyende vardüğmesi ile birlikte 300 diyende.bilmeyen bir hurdacıdan 50 tl ye alanda var.araştırmak lazım.1303 kullanıcıları için fanın hava üfleme ağzında lastik bir parça var.o ludkça önemli.yırtık vb olması halinde hava kaçırır.

Resim

VOSUM SATILIKTIR.(İLGİLENEN ARKADAŞLAR ÖZEL MSJ ATSIN LÜTFEN)
EmRe
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: Nalan

Mesaj #22 gönderen EmRe » Çrş Şub 02, 2011 11:43 pm

uzun bir aradan sonra tekrar merhaba
ben ağustos ayında eskişehirde bu konu hakkında sıkıntıya düştüm ağır kusuru aldım
esk kazan ben kepçe sonrasında magirus fanı buldum biraz devasa oldu ama sesi yetti geçmeme şimdi diğer vosuma takıcam umarım oda geçer buarada yavuz birkaç öneride bulunmuştu sağolsun onun önerilerini dikkate almıştım
ayrıca antalayda bir vosçu abimiz tüve giderek vosvosun teknik özellikleriyle ilgili tüve bilgilendirme yapmış onalarda bunları dikkate almışlar ...
vosbik
Administrator
Administrator

Mesaj #23 gönderen vosbik » Prş Şub 03, 2011 10:29 pm

slm.eğer voslar için farklı uygulama geliştirmezler ise zaten bir çok konuda sıkıntı çekmeye devam ederiz.voslar sonuçta yeni nesil araçlardan çok çok farklılar.
Resim

gumusemreyusuf
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +

Mesaj #24 gönderen gumusemreyusuf » Sal Mar 15, 2011 7:57 pm

73 model 1303 umu muayene hazırlamak ıcın 1 aydır ugrasıyorum.tum eksıkler neredeyse bıttı derken bırde bu haberı okuyunca gercekten yıkıldım.
bırcok bılındık vos ustasıyla konustugumda orjınalde olmayan bısıyı nası ıstıyebılırler dıye cevap verdıler.
daha gıtmedım muayene 1 hafta ıcınde gıdıcem ama sızden yardım beklıyorum.bu sekılde gıdıyımmı bosamı gıtmıs olurum on kalorıfer tertıbatım olmadan.bu arada kalorıfer sıstemım ayaklara kadar gayet ıyı calısıyor.
vosbik
Administrator
Administrator

Mesaj #25 gönderen vosbik » Sal Mar 15, 2011 8:38 pm

slm.kaloriferler ayaklara kadar çalışıyorsa ön cama kadarda çıkmalılar.bunu arayabilirler en azından.marşpiyellerden ön cama gögüs içine hava taşıyan borular bildiğimiz motor kısmında da kullandığımız kağıt ya da karton borularla aynılar.sadece ebatları farklı.bunlardan edinirseniz ön camada hava ulaştırırsınız.en azından bu orjinal ekipman deme şansınız olur.

önemli not:bu şekilde kalorifer sistemi ön cama hava üfleyen voslarda bu durum sıkıntı olmamış.bence bu boruları monte ettirdikten sonra muayeneye gidin.bir sorun olacağını sanmıyorum.
Resim

ysncfc
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: TİGER

Mesaj #26 gönderen ysncfc » Prş Eyl 29, 2011 10:49 am

konuyla alakası yok ve yeni konuda açmakta istemedim bu cümle kafamı karıştırdı şimdi ben aracı toplatıyorum ufak tefek değişilik olucak örnğ:tamponları değiş olucak cip1 dekilerden ama el yapımı birde işte kanat gibisinde yani ben muayene kendim götürcem aracı müşavirle gitmeyecem sizden muayene giderken neler götürmeliyim tüv'ün sitesine okudum kafam karşıtı o yüzde bana ne gibi evrak hazırlamam gerekiyor yardımcı olunuz

araç benim üsteme kayıtlı sigortası şubatta bitecek (güneş sigorta)
araç satış sözleşmesi var
ruhasatımda muayene tarih atılan yerde bir boşluk var bence bu ruhsatta değişcek
birde aracım ümraniyeye kayıtlı bunu avcılara kayıt ettirmek istiyorum mümkün mü ( bunla ilgili birde plaka değişiyormuş galiba öyle duydum ümraniyeden avcılara nakil sırada plaka değişiyor diyorlar)

tüvden alıntı
Üzerinde tadilat yapılan ve tadilat sonrası özel muayenesi yapılacak araçlar için yukarıdaki belgelere ek olarak:

Yetkili mühendis tarafından çizilen onaylı tadilat projesi ve hesapları
Şöförler Cemiyetin'den alınan EK-1 Belgesi

saygılarımla
Resim
bu yolların ihtiyar delikanlılarıyız ama ruhumuz ve sürücüleri genç.

BU KAPLAN KADAR YIRTICI VE KIRICI OLABİLİRİM
Kullanıcı avatarı
suvos
Vosdost
Vosvosumun adı: totoş

Cvp: Cvp: tüv muayenesinde yeni dönem

Mesaj #27 gönderen suvos » Cmt Kas 26, 2011 8:57 pm

cio18 yazdı:
ercanic yazdı:bende kafamda boyle bır sıstem kurdum fanı monte ettım fakat hortum bağlantılarını yapmadım . cunku bu aralar finallerim var onlar bıtsın hemen bağlantılarını yapıcam artık on cama sıcak havayı ıstedığım oranda uftecıcem. hiç oyle orjinal salyangoz almanıza gerek yok alltakı kinktekı blower dıye tabir edılen fandan aldım acayip guzel hava ufluyor. 60w gucunde bir fan 130 cfm daha dusuk modellerıde ararsanız bulursunuz 90 cfm gibi. Birde bu fanın gucunu ayarlamak ıcın yenı arabalardakı gibi kademelı bır duğme aradım bulamadım bende ebayda dimmer diye tabir edılen devreden getırdım onuda monte ettım. Sistem sımdılık super oldu dimmerdan fanı acıp istedğım oranda sıcak havayı cama ıletıcem. eğer buğu sorunu yasayanlar varsa bu sıstemı denesınler kesın cozum olacağına emınım.

http://www.dekamarine.com/?catId=256&gId=408&pId=806

bu ürün güzelmiş yaw,bende bunun 220voltta calısanı mevcut,peki dimmer devresini nasıl baglamayı düşünyrsun? direk bi potansiyometre baglasan? yada iki kademeli bi anahtar alıp bir kademesine büyük bi direnc koyup diger kademesinde direncsz baglasan, acaba olurmu?
bu bahsettiklerinizden anlamam ama şu evlerde ışığı alçaltıp yükselten anahtar illa 220 ilemi çalışır bunada uymazmı saçma ise kızmayın sakın elektirikten pek anlamam :kötü: okurken aklıma geldi
:)
Kullanıcı avatarı
alnico
Vosdost
Vosvosumun adı: MAVİŞ

Mesaj #28 gönderen alnico » Pzr Kas 27, 2011 12:30 pm

herkese selam ben yeni çıktım muayneden ben şöyle anlatıcam lpgyi söktürdüm cimri bir rolanti yaptırdım (motor 1.6:))) gittim görevliye teslim ettim bombomu götürürken stop ediyor bey efendi dedi bende aramızda duygusal bağ var sizi sevmemiştir dedim o anda bir samimiyet oluştu ve beni içeri aldı:)az biraz vosvos sohbeti iş sohbeti :) benim korktuğum nokta şuydu çamurluklar koyu mavi oradan problem çıkarabilirle diye düşündüm ama özellikle baktıkları şey fren rotl başları rotiller stepne emniyet kemeri özellikle sordum bunları söylediler bu arada randevu alırken son saatlere denk getirin dağılmış oluyorlar iş kolaylaşıyor :) herkese sevgiler
ozgurcardak
Vosdost

Mesaj #29 gönderen ozgurcardak » Çrş Oca 18, 2012 4:36 pm

Konu açılalı çok olmuş ama ;
2011 aralıkta muayeneye girdim ve tek seferde geçti m-vos'um :)
ön cam havalandırmalarımın boruları takılı değildi o zamanlar ama bakmadılar bile havalandırmaya hiç sadece lpg yeni takılmıştı muayene tekrarına gittim lpg yağdan mı ısıtıyor bi ona baktılar hatta herkes başına toplandı , bide basit far ayarları sinyaller korna(gerçi benim kornam çalmıyordu ama orda adam basınca ilk defa çaldığını duydum nede olsa vos bu keyfine göre :) ve frenlere baktılar o kadar.
Kullanıcı avatarı
subutay2006
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +
Vosvosumun adı: PORTAKAL

Mesaj #30 gönderen subutay2006 » Çrş Oca 18, 2012 6:40 pm

bugün ben de aradım başka bir aracın muayenesini yaptırmak üzere sızdırmazlık almam gerekli mi diye sormak için ne dediler sıkı durun sızdırmazlık almanıza gerek yok hafif kusur olarak sayılıyor dediler bunun neresi hafif kusur kaçırsa gümledin gittin :)
It's not a car, ıt's a VW

1973 1303 PORTAKAL
Murat KOCABAŞ

“Genel Konular” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir