34 ZE 604 restorasyonuna başladım arkadaşlar

Teknik anlamda vosvoslarla alakalı olmayan her türlü konunun paylaşıldığı alan.
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
reklilker
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: Ece

Cvp: 34 ZE 604 restorasyonuna başladım arkadaşlar

Mesaj #51 gönderen reklilker » Cum Haz 17, 2011 11:15 pm

https://www.facebook.com/media/set/?set ... 196d5af4c6

yukarıdaki linke tıklarsan, benim başımdan geçenleri gözleyebilirsin. Senin arabanın 5 te biri kadar çürükle işe koyuldum. Maliyet en az 10 bin... Ben daha fazla harcıyorum emin ol.

Restore etmekten hoşlanıyorsan, kupa arıyorsan, zamanın çok yerin müsait ise sana bir tavsiyem var... Buna diğer arkadaşlar da bence tüm kalpleriyle katılacaklardır..

Restore etmek istiyorsan git 1962-63 gibi bir pre bul. Onu restore et... Bombe camdan emin ol daha değerli olacak..

Bence senin vosun kalbi yıllar önce bypass olmuş.. ömrü artık çok kısa. ;;)

[highlight=#ffff40]New Life![/highlight]

Resim
cenqoznur
Vosdost
Kan Grubu: B Rh +

Mesaj #52 gönderen cenqoznur » Cmt Haz 25, 2011 7:58 am

içim parçalandı bi aracın bukadar cok çürümesi mümkünmü ya kazara ben böyle bişey alırsam ve aldıkdan sonra farkedersem ya kafayi yerim yada intihar ederim diye düşünüyorum... ki yani ben intihar ederim geçende traji komik ve birazda üzücü bi olaya dahil oldum bi vosvos ( sanırım bu siteden yakında bi başlık acar diye düşünüyorum ) bakırköy incirli yolunda bi mustang'e arkadan cok fena yapıştırmış mustang'in arkası ön koltuğa kadar göcük durumdaydı artık nası vurduysa öyle.. ama vosvos maşşallahh sadece bagaj yeri hasar görmüştü birazda iç döşemeleri. adamlar gülüyodu olaya direk indim metrobüsden koşarak gittim olay mahaline hayırdır abi noldu dedim '' ya allahın tospağası geldi beni buldu mundar etti arabayı dedi '' bende cevap olarak ee adı üzerinde tospağa yani vurdumu tam vurur gecmiş olsun cana geliceğine mala gelsin aman vosvosa bişey olmamış ya önemli olan o dedim : )) adam sinirle dedi galiba '' 5liralik araba ya adam bana bunu verse farınıı alamam bunu satıp ben '' dedi.. cok sinirimi bozdu biraz aşalayıcı bi cümleydi bide bağırarak söyledi.. vosun sahibide genç bi arkadaştı sanırım benim yaşlarımda oda perişandı onuda teselli etmek için sıkma canını sana bişey olmamış ya bosver dedim cocuk yanıt olarak sunu verdi. '' kardeş öyle diyosunda ben bu vosvosu bu hale sokmak için 8 yılımı harcadım yokdan var ettim '' dedi içim parçalandı wallahi. kim bilir ne şartlarda ne halden ne hale getirmişti.. gerçi illaki o mustang 'dede cok emek vardırda vosvosun ruhu var.. yani sizinkide sanırım böyle olucak yokdan var ediceksiniz dikkatsiz bi sürücü 100bin tl lik arabasıyla yolda aniden durucak ve siz pat diye vurucaksınız tüm emekler yıkılcıcak : ( tabiki böyle bişey olmasın ama allah kimseye vermesin.. sadece ben olaya dahil olmuştum vosun sahibinin söylediği söz aklıma gelince anlatma dürtülerim beni dürttü yazdım : )
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: TUHSİ

Mesaj #53 gönderen gürhan » Cmt Haz 25, 2011 8:52 pm

sevgili cengoznur vosvosçu olsakta, vosvosları sevsekte eğri eğridir...doğru doğrudur...arkadan vuran her halukarda %100 kusurludur...aracınızın teknik özelliklerine ve durumuna göre mesafenizi ayarlayacaksınız...abs niz yok ise abs si olan araçların arkasından giderken mesafenizi ona göre bırakacaksınız...süratinizin yarısı kadar mesafe bırakacaksınız...
gönül isterki bu tür olaylar kimsenin başına gelmesin...Allah hepimizi kazalardan korusun...
cenqoznur
Vosdost
Kan Grubu: B Rh +

Mesaj #54 gönderen cenqoznur » Cmt Haz 25, 2011 9:07 pm

gürhan yazdı:sevgili cengoznur vosvosçu olsakta, vosvosları sevsekte eğri eğridir...doğru doğrudur...arkadan vuran her halukarda %100 kusurludur...aracınızın teknik özelliklerine ve durumuna göre mesafenizi ayarlayacaksınız...abs niz yok ise abs si olan araçların arkasından giderken mesafenizi ona göre bırakacaksınız...süratinizin yarısı kadar mesafe bırakacaksınız...
gönül isterki bu tür olaylar kimsenin başına gelmesin...Allah hepimizi kazalardan korusun...

doğru haklısın gürhan abi ama ben vosa ayrı bi değer veririm walla ne yalan söliyim kazada suçlu bile olsa ben vos sahibini haklı bulurdum kim bilir nası durdu önündeki araç vosda frenliyedemedi mecburen çarptı.
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: TUHSİ

Mesaj #55 gönderen gürhan » Cmt Haz 25, 2011 9:45 pm

cenqoznur yazdı:
gürhan yazdı:sevgili cengoznur vosvosçu olsakta, vosvosları sevsekte eğri eğridir...doğru doğrudur...arkadan vuran her halukarda %100 kusurludur...aracınızın teknik özelliklerine ve durumuna göre mesafenizi ayarlayacaksınız...abs niz yok ise abs si olan araçların arkasından giderken mesafenizi ona göre bırakacaksınız...süratinizin yarısı kadar mesafe bırakacaksınız...

doğru haklısın gürhan abi ama ben vosa ayrı bi değer veririm walla ne yalan söliyim kazada suçlu bile olsa ben vos sahibini haklı bulurdum kim bilir nası durdu önündeki araç vosda frenliyedemedi mecburen çarptı.

işte mevzu bu zaten duramayacaksan öndeki aracın dibine kadar girmeyeceksin..ani bir durum olabileceği sürekli aklında olacak..
şamkuteytsa
Vosdost
Vosvosumun adı: Haspağa

Mesaj #56 gönderen şamkuteytsa » Cmt Kas 19, 2011 1:34 pm

bu fren konusu çok tedirgin ediyor beni de. ani bir frende ayarını tutturamıyorum, ön tekerler kızaklıyor. dengesizce kayıyor. duramayıp bindirecem bi gün birine. Allah korusun! ne yaptınız vosun durumunu?
"...olursanız belki Haspağa'yı bile görebilirsiniz..."
Red_sea
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +

Mesaj #57 gönderen Red_sea » Cmt Haz 09, 2012 1:44 pm

Ahh ne yaptın sen :) Bende konu başlıgı açtım döküntü bir vosvos alsam restorasyon işleri bana kaça patlar dedim ama bu hali gördükten sonra durum vahim-yıkım oldu benim için.Tahminime göre sen tamircisin bu aracı 2-3 e toplarsın :) Ben alırsam bu fiyat 5-6 olur herhalde.Napıcagımı bilemiyorum.Vallahi bence siz bana bilgi verin.Bu işe girilirmi-girilirse bana kaça maal olur 3000'e vosvos buldum şuan aktif halde haftanın 5 günü git gel yapıyor sahibi kullanıyor.Ama ben aldıgımda kaportadan-motora-iç döşemeye-elektrik tesisatına restore etmek istiyorum.Bana kaça patlar.Hadi bunları yaptım.Parça bulma konusunda zorluk çekermiyiz? Hepinize şimdide tşk ederim.Sanada kolay gelsin inş güzel bir vosvos çıkartıcaksın piyasaya :)
serdarbuğan
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +
Vosvosumun adı: çilek

Mesaj #58 gönderen serdarbuğan » Pzr Haz 10, 2012 10:17 pm

bu kadar zaman bir gelişme olmadığına göre bir kenarda ölüme terkedildi herhalde :intahar:
Resim

“Genel Konular” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir