aklı ermeyen bebe vosvos görünce neden güler

Teknik anlamda vosvoslarla alakalı olmayan her türlü konunun paylaşıldığı alan.
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
vosvosserdar
Vosdost

aklı ermeyen bebe vosvos görünce neden güler

Mesaj #1 gönderen vosvosserdar » Sal Ağu 09, 2011 8:39 am

11 yıldır vosvosçuyum bu hadiseyi bir türlü anlayamıyorum.6-7 yaşlarındaki çocuk her neyse daha önce görmüştür de komik gelir bakar hatta güler de ama annesinin kucağındaki yürüme bilmeyen bebeler vosvos görünce neden güler ki. :bisen:

anne karnında kalıtımla geçen bir şey mi acaba bu vosvos. :sevgili:

ayrıca 6-7 yaşlarındaki çocuklara da neden komik gelir anlamıyorum.bizimki gibi yuvarlak hatları olan eski yeni bir sürü araç var neden vosvos. :hipnoz:

bu hadise vosvosu yandan görünce falan değil daha 50 metre uzaktan karşıdan gördüklerinde de kendilerini kaybediyor insanlar.nerden anladın vosvos olduğunu.ayrıca niye gülüyon. :teşhirci:

erzurum da yolda giderken çocukları vosvosa bakacakken sonunda ezecem ya hayırlısı.o kadar yaklaşıyorlar ki silme geçiyorum.

geri geri giderken daha beter bir durum .

hepimizde bu konu ile sayısız hatırlar vardır ama ben neden komik geldiğini ve aklı ermemiş bebenin duygu değişimini çözemedim.

sosyologum ama bilemedim.bi bilen var mı ki... :dede:

vosvosta her türlü yardıma hazırım.msn ve telefonla ulaşabilirsiniz.

ResimResim
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: TUHSİ

Cvp: aklı ermeyen bebe vosvos görünce neden güler

Mesaj #2 gönderen gürhan » Sal Ağu 09, 2011 10:31 am

serdar sanırım bu vosvosun hatlarıyla ilgili bir durum...doğada köşeli hat yoktur...yuvarlak doğal olandır...parke taşını denizin kenarına koy...bir müddet sonra dalgalarla ve diğer taşlarla vurula kırıla yuvarlaklaşır, doğallaşır...
vosvoslarda bu hatlarından dolayı doğal ve yumuşak geliyor insanlara...ister istemez çekiyor insanı...
doğduğumuz andan itibaren yuvarlak hatlarla olan ilişkimiz başlıyor, süt emiyoruz gözümüzün önünde hep yuvarlak hatlar...normal bir bebeğin en az 1 yıl süt emdiğini düşünürsek...günde 5 kereden yılda 365 gün..1825 kere...artık yuvarlak güzeldir, mutluluktur, sevgidir, ana sıcaklığıdır diye beynimize kazınmış....o zamanda söylediğin gibi bebeler seviyor, gülüyor...bizlerde belli bir yaştan sonra yahu bu vosvos niye bu kadar güzel geldi bana diye, alıyoruz bir vosvos oluyoruz vosvosçu... :)
Kullanıcı avatarı
efemm006
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: VosbiCan

Mesaj #3 gönderen efemm006 » Sal Ağu 09, 2011 11:49 pm

Banada çok oldu bu mevzu annesinin elini bırakıp koşarak vosuma sarılanıda gördüm benzinlikte babasını huysuzlandırıp babasıyla çıkıp geleni abisi bikere binebilirmi diyenide gördüm...ama en garibi 10 kadar 6-8 yaş arası çocuk hepsi birden "ahahahahahha tospaaaa " diye güldükleri oldu.
Erdi Hasırcı
mustafaakin
Vosdost
Vosvosumun adı: ayşe

Mesaj #4 gönderen mustafaakin » Çrş Ağu 10, 2011 3:34 am

bir gün bir düğün ortamında çok ağır bir hızla sokağa girerken yürümeyi yeni öğrenmiş bi çocuk koşarak çamurluğa çarpmıştı. ve ben çocuğu öldürdüğümü sanmıştım. sağolsun bilinçli halkımızda niye bu kada hızlı gidiyon düğün dernek yerinde diye linç etmek istemişti (hızım 5km/s) o gün bu gün çocuk gördümmü yolumu değiştirip gazlarım :D
Resim
tolga ataman
Vosdost
Vosvosumun adı: Rüknettin

Mesaj #5 gönderen tolga ataman » Çrş Ağu 10, 2011 4:17 am

bende anlıyamadım bi türlü gören herkez gülüyo arkadas dalga geçer gibi gülende var hsuna gidip gülende ona eyvallahta dalga geçer gibi gülenini üstüne direksiyonu kırıp dagıtasım geliyo vala bide yanlarken falan görünce dehşete kapılanlar var tabi
büyük hayran!...
Doğu
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +

Mesaj #6 gönderen Doğu » Çrş Ağu 10, 2011 6:36 am

3-4 kere yazdım cevap ama tam cevabı olmadığını düşünerek geri sildim, takipteyim :)
izustun
Vosdost
Vosvosumun adı: Semoş

Mesaj #7 gönderen izustun » Çrş Ağu 10, 2011 8:00 am

cevabı nedir bilmiyorum.ama bende size kendimden bir anı anlatayım.ben bebekken ağladığımda anneannem beni alıp semoşa bindirirmiş.öyle gezdirmek falan değil ama.içine arka koltuğa oturttururlarmış bende saniyesinde ağlamayı kesermişim.arabada olduğu yerde duruyor yani.bunu anneannem durup durup anlatırdı şimdi böyle bir konu görünce aklıma geldi.geçen gün evde sıkılmışım çıktım sokağa sonra dur bi semoşa bakayım.girdim arka koltuğa hayyaller kuruyorum şöyle gezsek falan filan yarım saat geçmiş bizimkiler beni merak etmiş aramaya çıkmışlar.o ruh hali bilinç altında hep devam ediyor sanırım.
Resim

(o\_!_/o)
DeLmIrA
Vosdost
Kan Grubu: B Rh +
Vosvosumun adı: Hidayet

Mesaj #8 gönderen DeLmIrA » Çrş Ağu 10, 2011 11:01 am

Benim de oturdugum sokakta sarışın çok tatli bi bebek var,badi badi yürüo böyle 2 3 yaşinda falan olsa gerek,ne zaman arabayla ugraşio olsam kapi cam açık olsa yani pat basıo marşpiyer'e binio arabanin içine,açıo teybi müzik dinliyor :) sürekli tekrarlanan bi ritüel bu ne zaman arabayla ugraşsam oluyor,ben de hiç ellemiyorum hoşuna gidiyor diye,en son geçen gün annesi geldi,ya gerçekten kusura bakmayin hiç kimseye yanaşmaz sevdirmez kendini ama bu arabada bişiy var açık gördü mü ayrilamiyor dedi,hakkaten insanlari çeken bi tarafi var :)

Bİ de daha bir sefer bile alışveriş merkezlerinin kapali garajlarina girerken durdurmadilar :D hatta geçen gün çok güldük,önümüzdeki Audi A5'in bagaja varana kadar açtırdılar,benimkine sadece gülümseyip buyrun dediler :D

Ha bi de :) geçen gün ışıkta dururken yanimiza bi vw caddy yanaşti,"bu nasıl yürüo hala" der gibi alık bakışlarla incelemeye başladilar,Hatun dedim sıkı tutun :D yeşil yanar yanmaz fırladık tabi,o an yüzlerini görmek isterdim ama çok geride kalmışlardi :yıldız: :dede: :)
Resim
Kullanıcı avatarı
efemm006
Vosdost
Vosvosumun adı: VosbiCan

Mesaj #9 gönderen efemm006 » Çrş Ağu 10, 2011 11:27 am

Yaaa işte vos ve gürhan ağabinin dediği gibi oval hatlar insanı cezbetmeye yetiyo.Şuda çok olur bana ışıkta beklerken "ohohoooo", "heyt beeee" , "heleee tosbayı görüyonmu" gibi laf atan yetişkin vatandaşlar sürekli sohbet etme çabasına giriyolar.Genelde muhabbet kaç lira istiyon? kaç model? temiz arabaymış v.s. Tofaş kullanan genç tayfa genelde solda arkasında sellektör yaptığın zaman kudurup gaza basarlar ,diğerleride yol verir edeplice :gazla: Tabi tofaşlarında çoğu zaman sesini kesiyruz arkasından ya gelir tebrik eder camdan çıkar alkışlar yada fazla gaza gelip arabanın durup durmadığından emin olmayıp basar gider :heyyo:
Erdi Hasırcı
mahoni38
Vosdost

Mesaj #10 gönderen mahoni38 » Pzr Ağu 14, 2011 10:54 pm

Biri size gülümserse ne yaparsınız kompleksli değilseniz sizde ona gülümsersiniz bence bu. vosvosların gülümseyen bi şekli var.
2- ihtimal vosvoslar oyuncak olarak kullanılan en sık arac modeli oyuncağınızın büyüğünü görseniz sizde gülersiniz..
Başımın belası Vosbusum.
[thumbnail]http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs1389.snc4/164113_1711657743868_1010866183_31893363_539618_n.jpg[/thumbnail]

“Genel Konular” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir