kanunlar yasalar

Teknik anlamda vosvoslarla alakalı olmayan her türlü konunun paylaşıldığı alan.
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
hsnksy
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: daha bir vosvosum yok amca :(

kanunlar yasalar

Mesaj #1 gönderen hsnksy » Pzt Mar 26, 2012 11:32 am

kanunlar, yasalar ile ilgili bir forum bölümü olması gerektiğini düşünüyorum.

özellikle son düzenleme ile araba vergileri motor gücüne göre değil yıla göre olacak haberleri beni düşündürmeye başladı.

bu yeni düzenleme sonucunda vosvosların vergisi ne olacak?

bir vosvosum olsun istiyorum, bir bus karavanada hayır demem
vosvos pre olsun ama 1.6cc motoru olsun istiyorum, lpg'ye hayır demem
kırmızı olsun 3 kuruş fazla olsun, ama şart değil
üstü açık olsun olmadı sunroofu olsun bari
çok mu şey istiyorum?
Kullanıcı avatarı
mericdurna
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: Abbas

Cvp: kanunlar yasalar

Mesaj #2 gönderen mericdurna » Pzt Mar 26, 2012 11:35 am

çeşitli söylentiler var o konuda. mesela egzoz emiisyonuna göre de olabilir, kullandığı yakıta göre de. tam bir netlik yok bu konuda. yasal düzenlemenin iki yılı bulacağı söyleniyor. yasa çıkmadan bişey demek mümkün değil şu anda :) ama eğer yaşa göre olursa voslarımız için yıllık 1000 tl civarı bir vergi öderiz gibi geliyor bana. bu da çoğu vosçuyu yıldırır bence
Yolcudur Abbas, bağlasan durmaz :)
izustun
Vosdost
Vosvosumun adı: Semoş

Mesaj #3 gönderen izustun » Pzt Mar 26, 2012 5:44 pm

vergi sistemi değişecek bundan kaçarı yok.ama uzun ama kısa vadede.bana göre çok kısa bir vadede olamaz bu.en azından 2-3 seneyi bulacak sanırsam bu iş.dediğim gibi AB'ye uyum çerçevesinde bundan kurtuluş yok arkadaşlar.ancak ve ancak yeni sistem 2 parametreyi esas alacak bakanda bu yönde açıklama yaptı.aracın yaktığı yakıt yada emisyon artık herneyse ve bunun yanında motor hacmide bir parametre olacak.biz vosçular işte burda biraz avantajlıyız.çoğumuzun vosu ruhsatta 1300cc veya altı gözüküyor.ruhsatta 1600 olanlara birşey diyemeyeceğim.1300 ve altı mevcut en alt sınıfa dahil olduğundan çok abartılı vergilerin geleceğine inanmıyorum.senelik 400-500 lirayı bulabilir ama tahminimce bu en üst sınır.birde olayın başka bir boyutu var.kamuoyuna bu kısmı pek aktarılmıyor çünkü pek kimseyi ilgilendirmiyor.tamam bu değişiklik AB'ye uyum çerçevesinde geliyor.o zaman AB'de vergiden muaf olan farklı bir plakayla dolaşan klasik arabalar gibi bir hak kazanma şansımız olabilir.bence olmalıda madem AB'ye uyum tam olarak uyumlu olmalı.Avrupa'da da her vos gidip bu plakayı alamıyor fakat devlet gerçekten klasik otomobil vasfı taşıyan bu otomobilleri korumalı,bunlara bakmaya teşvik etmeli insanları
Resim

(o\_!_/o)
izustun
Vosdost
Vosvosumun adı: Semoş

Mesaj #4 gönderen izustun » Pzt Mar 26, 2012 5:44 pm

vergi sistemi değişecek bundan kaçarı yok.ama uzun ama kısa vadede.bana göre çok kısa bir vadede olamaz bu.en azından 2-3 seneyi bulacak sanırsam bu iş.dediğim gibi AB'ye uyum çerçevesinde bundan kurtuluş yok arkadaşlar.ancak ve ancak yeni sistem 2 parametreyi esas alacak bakanda bu yönde açıklama yaptı.aracın yaktığı yakıt yada emisyon artık herneyse ve bunun yanında motor hacmide bir parametre olacak.biz vosçular işte burda biraz avantajlıyız.çoğumuzun vosu ruhsatta 1300cc veya altı gözüküyor.ruhsatta 1600 olanlara birşey diyemeyeceğim.1300 ve altı mevcut en alt sınıfa dahil olduğundan çok abartılı vergilerin geleceğine inanmıyorum.senelik 400-500 lirayı bulabilir ama tahminimce bu en üst sınır.birde olayın başka bir boyutu var.kamuoyuna bu kısmı pek aktarılmıyor çünkü pek kimseyi ilgilendirmiyor.tamam bu değişiklik AB'ye uyum çerçevesinde geliyor.o zaman AB'de vergiden muaf olan farklı bir plakayla dolaşan klasik arabalar gibi bir hak kazanma şansımız olabilir.bence olmalıda madem AB'ye uyum tam olarak uyumlu olmalı.Avrupa'da da her vos gidip bu plakayı alamıyor fakat devlet gerçekten klasik otomobil vasfı taşıyan bu otomobilleri korumalı,bunlara bakmaya teşvik etmeli insanları
Resim

(o\_!_/o)

“Genel Konular” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: İncİ ve 1 misafir