Badem farlı çamurluk

Teknik anlamda vosvoslarla alakalı olmayan her türlü konunun paylaşıldığı alan.
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
barışık
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh +

Badem farlı çamurluk

Mesaj #1 gönderen barışık » Sal Eki 30, 2012 5:29 pm

Herkese merhaba; internetten biraz araştırıp bulamadığım bi konuyu sormak istedim.
Belli bir yıldan sonra üretilen pre kasaların ön çamurlukları değiştirilerek badem far yapılabilirmi acaba bilginiz var ve paylaşırsanız çok sevinirim.Teşekkür ederim.

Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: TUHSİ

Cvp: Badem farlı çamurluk

Mesaj #2 gönderen gürhan » Sal Eki 30, 2012 10:10 pm

pre çamurluk bulunamadığı için, üst yıllara ait düz farlı çamurluk takıldığına göre, tam terside olabilir. Ancak orijinalliği ne kadar bozarsanız, sizin o kadar zararınıza olur.
barışık
Vosdost

Mesaj #3 gönderen barışık » Çrş Eki 31, 2012 11:22 am

Gürhan bey forumu biraz araştırdım bu araçlarla ilgili baya bilgilisiniz en azından bana göre.
Vosvos fotoğraftan alınmaz gidip bakmanız ustaya göstermeniz gerek dediğinizide biliyorum fakat en azından bilgi amaçlı;
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-k ... 7868/detay
Örneğin bu aracın hangi kısımları sıkıntılı olabilir veya ortalama ne kadar para harcanarak güzel bir vos yapılabilir?Bu konuda bana biraz rakamlarla yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Teşekkür ederim.
Alper90
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: Yokki :/

Mesaj #4 gönderen Alper90 » Çrş Eki 31, 2012 8:41 pm

fiyatları bilmem ama ben kısaca şöyle anlatayım güzel bir vosvos istiyorsanız fiyatların 10bin ve üzeri olduğunu göreceksiniz pre modeller için söylüyorum ki bu rakam daha da artabilir.şimdi bu araca bende yazılmıştım bir ara ama araçta görünen tamponların kaplanması boya gerekebilir ama pasta cila ile de halledilebilir belki yakından görmek lazım he ben öyle binerim diyorsanız boya masrafı falan olmaz tamponlarıda ellemezsiniz bu masraflar ortadan kalkar aracın bana göre en büyük sıkıntısı sunroofun mekanizmasını bulmak her biri halledilir ama o mekanizma zor bulunur previous modellerde zaten parça sıkıntısı var hele bu birde böyle sunroof falansa siz düşünün eğer param buna yeter diyorsanız badem farlı değilde daha yeni nesil modellere bakabilirsiniz çünkü en bakımlısı bile bu modellerde size illaki masraf çıkartabilir bu ihtimal her zaman vardır birde ne kadar para harcanarak güzel yapılır demişsiniz bu sorunun klasik cevabı şu:Zevk işi olduğundan ucu bucağı yok 20de harcarsınız 30da :)
barışık
Vosdost

Mesaj #5 gönderen barışık » Çrş Eki 31, 2012 9:50 pm

Aslında o aracı istememin sebebi aklimdaki rengi uygulayip biraz masraf yapıp binebilecegim bı araç olması yoksa su anda sahibinden sitesinde Ankara'da kirli beyaz bı pre modeli var 10000 yazmışlar bakımlı gibide görünüyor(tabi sizler daha iyi bilirsiniz) o araca alıcı olabilirim fakat aracın boyası yeni yapılmış şimdi tekrar renk degisimi zaman ve para kaybı olacak.
Aslında dediğiniz gibi daha başlangıç için temiz bı araç alıp bu isten sogumamak gerekir teşekkür ederim
Alper90
Vosdost
Vosvosumun adı: Yokki :/

Mesaj #6 gönderen Alper90 » Çrş Eki 31, 2012 10:37 pm

rica ederim dediğiniz 10binlik aracıda biliyorum o araçta satış için boyanmış bir al satçıya ait :) bende hergün takipteyim özellikle pre modeller için eğer zamanım ve param var diyorsanız o aracı alabilirsiniz ama tavsiyem önce bir araştırın mekanizmayı arabadan önce bulun derim dediğim gibi o araç sizin istediğiniz gibi rengi uygulayabileceğiniz bir araç tek sıkıntısı mekanizması o halledilirse sabrınıza zamanınıza ve bütçenizede güveniyorsanız hayırlı olsun diyelim ama bu işler zordur uğraşanlarımız var aramızda eminmki onlar da cevap verecektir ve daha çok aydınlatacaklardır sizi.on bine alınacak o boyalı araçtan daha güzel araçlarda var sitede iyice bir araştırın derim iyi akşamlar : )
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: TUHSİ

Mesaj #7 gönderen gürhan » Çrş Eki 31, 2012 10:52 pm

İki arkadaşım şu anda vosvoslarını toplamakla uğraşmaktalar...Birisi 30 bin lirayı geçti...Diğeri 22 binde...İkiside pre diye tabir ettiğimiz modellerden değiller. Daha üst modeller. Parçaları daha kolay ve bol bulunan modeller. O yüzden kaç liraya adam olur güzel olur gibisinden bir yorum yapamayacağım.

Linkini verdiğiniz kırmızı pre uzun zamandır satışta...alınabilecek bir şey olsaydı şimdiye kadar elli kere satılmıştı...Resimlerden belli olmaz desekte bunun adam olmayacağı belli...Adam olmaz dediysek, para ve zamanla olmayacak şey yok...

Acele etmeyin bol bol araştırın...Cebinizdeki paranında limiti belli ise Vosvostan anlayan bir ustaya göstermedende vosvos almaya kalkmayın.
Doğu
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +

Mesaj #8 gönderen Doğu » Prş Kas 01, 2012 6:27 pm

gürhan abi özel değilse 30 bin lira harcanan araca detaylı bir şekilde ne yapıldığını yazabilir misin?

inan kötü niyetle yazmıyorum, çok merak ettim harcamaları.
Doğu
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +

Mesaj #9 gönderen Doğu » Prş Kas 01, 2012 6:38 pm

bu arada ankara'da ki aracı çıkar kafandan, 10 bin etmeyecek bir araba.

bir şey daha diyeyim, geçen sene ilk vosvosumu aldım ben 74 model 1303, kısa süre kullanıp satmak zorunda kaldım, geçtiğimiz ay yeniden bir vosvos sahibi oldum. bu sefer maddi sıkıntım da yoktu (15.000 verecek halimde yok tabi) kısacası ederi neyse aracına göre vermeye razıydım. benimde aklımdan pre almak geçiyordu 10-12 arası gibi bir rakama fakat bir kere sürme fırsatı buldum ki sürdüğüm aracında daha önce fotoğraflarını paylaşmıştım 65 model fabrikadan nası çıktıysa o şekil duran bir araç. yılda belki 3 kere güneş yüzü görür. böyle bir araç olmasına rağmen bana şu anlık gelmeyeceğini anladım. bi kere klasik derler ya aynen öyle, sürüşü, yürüyen aksamı çok farklı. yani adam akıllı bi pre alıpta ısıtmalı garajda bırakmassam uyuyamam ben. kaldı ki 1303 ü zaman zaman günlük kullanıyorum, ama pre öyle değil benim gözümde. haftada, ayda bir binmek kafi. en başta kapalı bir garaj şart. eğer bu şartlarda alıyorsan düşünebilirsin ama alıp evin önüne park edeceksen pre olmamalı bu vos.

kaldı ki dediğim gibi o 10 bin olan pre inan bi işe yaramaz, fotoğraflardan baktığında boyasının düzgün göründüğüne bakma. o vatandaştan vos alan sanal alemde 3 kişi tanıyorum 3üde bin pişman. ama 10 bin liraya çok düzgün bir 1303 alabilirsin.

benim önerim 1303 den yana, kolay gelsin.
Kullanıcı avatarı
carpe diem
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: Piraye

Mesaj #10 gönderen carpe diem » Prş Kas 01, 2012 7:15 pm

Doğu herşeyi açıklamışsın bana birşey kalmamış o yüzden söylediklerini aynen onaylıyorum diyorum +1 :)
---Turan DEMİRER---

Resim

Uploaded with ImageShack.us

Kimler Geldi Kimler Geçti

06 KP 384 1972 1302
06 FJA 85 1974 1303
06 NT 303 1974 1303S
06 EP 434 1967 1300

Resim

“Genel Konular” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir