Badem farlı çamurluk

Teknik anlamda vosvoslarla alakalı olmayan her türlü konunun paylaşıldığı alan.
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: TUHSİ

Cvp: Badem farlı çamurluk

Mesaj #11 gönderen gürhan » Prş Kas 01, 2012 11:13 pm

Doğu yazdı:gürhan abi özel değilse 30 bin lira harcanan araca detaylı bir şekilde ne yapıldığını yazabilir misin?

inan kötü niyetle yazmıyorum, çok merak ettim harcamaları.

Doğu ayrıntılı olarak bende bilmiyorum ne aldı ne taktı diye...İğneden ipliğe çoğu şey yurt dışı sitelerden geldi, 15 bin liraya yakın kaporta boya, bazı kaporta parçaları , boya ve boyaya hazırlık, korozyona karşı ıvır zıvır malzemeler...kupa şasi ayrıldı, ayrılmakla da kalmadı resmen vidasına kadar her yeri söküldü. 4-5 bin civarı motor...lastiği jantı..bir takım hella far 7oo küsür lira...ıncığı, cıncığı, elektriği, döşemesi...5 de vosvosu koy...

22 lira harcayan arkadaşın listesini gözlerimle gördüm...200 lira, 300 lira, 5 lira, 10 lira...ufak bir bloknot tutmuş...toplaya toplaya gitmiş...21.875 liramı neydi son rakam.

Doğu
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +

Mesaj #12 gönderen Doğu » Cum Kas 02, 2012 7:34 am

Allah içine sindirsin, ne diyelim :)
barışık
Vosdost

Mesaj #13 gönderen barışık » Cum Kas 02, 2012 4:32 pm

Ben bu araçla yeni yeni ilgilenmeye başladım ve açıkçası bu foruma girdikten sonrada ilgim giderek artmaya başladı.
Pre modelleri diye tabir edilen araçlarda kasa olarak daha hoş geldiği için o modellerle ilgileniyorum
eğer ilgilenirseniz bi kaç sorum daha olacak;
- 64-65-66 model araçların bazıları badem farlı bazıları düz far bu araçların kasaları birebir aynı sadece ön çamurluklarmı farklıdır acaba?
Yani araçların orjinal çamurluğu aslında badem farlıdırda sonradanmı düz farlı çamurlukmu takılmıştır bunlara?
- Badem farlı çamurluk bulmak gerçekten zormudur?
- İnternette vosların fotoğraflarına bakıldığında yurt dışında gerçekten çok sade ve şık modeller görünüyor yani benim gördüğüm araç biraz alçaltılmış, güzel metalik bir renge boyanmış ve alüminyum alaşımlı jantlar takılmış
(bunları söylerken o araçların motorunda şu parçalar var veya aksesuarlar yurtdışında çok daha kolay bulunuyor değil sadece dış görünüşten bahsediyorum)
Bizde neden yapılmıyor bu tarz araçlar?
barışık
Vosdost

Mesaj #14 gönderen barışık » Cum Kas 02, 2012 4:50 pm

Doğu
Vosdost

Mesaj #15 gönderen Doğu » Cum Kas 02, 2012 7:44 pm

bahsettiğin çamurluklar standart modelin çamurlukları. tam bir bilgiye sahip değilim ama usa versiyon olabilir, the samba da bir kaç döküman vardı ama bulamadım şimdi.

yurt dışında gördüğün vosların da bence en büyük avantajı parça. bir çok arabada ki sadece jantı bile buraya getirtmek üç-beş bine geliyo. onun dışında ki aksesuarlardan bahsetmiyorum bile. o kadar çekici gözükmelerinin bir diğer sebebi de yere çok yakın olmaları, bir çoğu air ride adı verilen hava ile alçalıp yere yaklaşan süspansiyon sistemini kullanıyor ki bu sistemi ülkemizde ortalama 5000 bin gibi bir rakama takıyorlar. yapıldığında bile o şekil sürecek yol ne yazık ki ülkemizde yok. ama yinede o kadar çok olmasa da ülkemizde de yurt dışında bile saygı görecek voslar mevcut.
Kullanıcı avatarı
efemm006
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: VosbiCan

Mesaj #16 gönderen efemm006 » Cmt Kas 03, 2012 8:27 am

Bu araç farklı bi versiyon değil.Standart çamurlukları takılmış bir pre.Genelde biz Türkler bu farlar daha kolay bulunuyo diye çamurluk değiştirmişiz.
Erdi Hasırcı
Doğu
Vosdost

Mesaj #17 gönderen Doğu » Cmt Kas 03, 2012 4:34 pm

efemm006 yazdı:Bu araç farklı bi versiyon değil.Standart çamurlukları takılmış bir pre.Genelde biz Türkler bu farlar daha kolay bulunuyo diye çamurluk değiştirmişiz.

ama bunların orijinal olanları da var;
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
efemm006
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: VosbiCan

Mesaj #18 gönderen efemm006 » Sal Kas 06, 2012 1:10 pm

Orjinal olanlarda korna delikleri var tıpkı badem farlı çamurluklar gibi.Bu benim gözlemlediğim bişey tabiki.
Erdi Hasırcı

“Genel Konular” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir