TÜVTÜRK araç muayene işlemleri ..

Teknik anlamda vosvoslarla alakalı olmayan her türlü konunun paylaşıldığı alan.
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
KaDRY
Vosdost
Kan Grubu: B Rh +
Vosvosumun adı: ?????

Mesaj #31 gönderen KaDRY » Pzt Ara 01, 2008 9:57 pm

muanesiz gezmenin cezası benim muane yaptırmamdan daha ucuz olursa muanesiz gezmek terciğim olucak
7yıldır muanesi yok busun :)

7x12=72 ay
5.5x72=396ytl gecikme faizi
110 ytl muane ücreti
396+110=506ytl
öle böle yaptırdın yaptırmadım masraflardı falandı yakıttı derken
benim muane yaptırmam en yaz 750 ytl
:)

Tilkinin dönüp dolaşacağı yer kürkçü dükkanıdır...
Kullanıcı avatarı
slack
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +

Mesaj #32 gönderen slack » Pzt Ara 01, 2008 10:38 pm

Yeni muayene sisteminden çok yaptırılmayan muayenelerin faizli olarak ödenmesi beni üzüyor. Uzun süre yatan araba alıp restore edilmesinin önüne geçiyorlar bu şekilde. Bu da doğrudan birçok klasik aracın trafiğe kazandırılamaması anlamına geliyor.

Geçen sene yatan bir vosvos aldım, son muayenesi 2000 yılında yapılmış, hemen muayenesini yaptırıp kurtardım. Sanırım onu almasaydım muhtemelen bir vosvos daha trafikten silinirdi.

Aslında bu sistem trafikte muayenesiz araç gezmesini engelliyor, iyi bir şey, fakat el değiştirmede gecikme cezası uygulamasına bir düzenleme getirmeleri gerektiğini düşünüyorum. Çevirmede hiç muayenesiz yakalanmamış aracın zaten trafikte kullanılmadığını düşünüp ona göre düzenleme yapmaları gerekir.
Kullanıcı avatarı
iborotti
Vosdost

Mesaj #33 gönderen iborotti » Çrş Ara 03, 2008 5:36 pm

selamlar.. benmde birkaç sorum olacak .. 1.si vosumda lpg var ve işli değil 2.si kalorifer tesisatım çalışmıyor sanırım uzun bir işi var marşpiyerlerden geçen borularla ve kazanda sorun ..

lpg olupta ruhsatra işli olmayan vosları muayeneye lpg yi söktürüp mü götürmeliyiz yoksa başka bir yolu varmı ?? kalorifer düzeni bozuk olan araçlar geçebiliyor mu muayeneden ne kadar önemseniyor ?? bilgili olanlar varsa aydınlatabilirler mi acaba .
******bugün vosvos için ne yaptın??*******
Resim
blue-chip
Vosdost
Vosvosumun adı: blue-chip

Mesaj #34 gönderen blue-chip » Prş Ara 04, 2008 12:10 am

kalorifer dert olmaz ama lpg problem. ya söktüreceksin ya da izmit muamelecilerinin ocağına düşeceksin.
---> MURAT YAVUZ <---

yapabileceğini düşünüyorsan, yapabilirsin;
yapamayacağını düşünüyorsan, haklısın!

Resim
Kullanıcı avatarı
goldpena
Vosdost
Vosvosumun adı: Soytarı

Mesaj #35 gönderen goldpena » Pzr Ara 07, 2008 1:12 pm

Arkadaşlar;

1. uzun süre muayene yaptıormayan araçların yanıtı şöyle: son muayenesi 2005 yılında yapılmış sayılıyor. Yani abartı bir ceza ödemeniz gerekmiyor.

2. lpg ni sökmen gerekmiyor. LPG ni işletmediğin için lpg TSE belgeni, tadilat projeni ve EK1 belgeni al öyle git. Ruhsatınada işletmiş olursun.

3. kalifer belli bir yaştan sonraki araçlarda aranıyor o yüzden kalorifer önemli değil.

4. korkunun ecele faydası yok. bence korkacak bişeyde yok :)

kolay gelsin
Gerçekler onu arayanı bekler...
Kullanıcı avatarı
goldpena
Vosdost

Mesaj #36 gönderen goldpena » Pzt Ara 08, 2008 11:46 am

Ayrıca LPG li vosvosu olanlar muayeneye gitmeden mutlaka sızdırmazlık raporunu alsın
ugurdefterli
Vosdost
Vosvosumun adı: Benekli

Mesaj #37 gönderen ugurdefterli » Prş Ara 25, 2008 5:30 pm

Benim ismim geçiyor ama şuana kadar arayıpta bir bilgi isteyen yok istasyonuma gelende yok . Gidip izliyor bir iki soru soruyor camdan bakarak kendi mantığına göre yorumluyor yada yazılan hikayeleri duyduklarını anlatıyor .

Bazı gruptaki vossever arkadaşlar sağdan soldan duyduklarımız değil bu işin aslı nedir dediler davet ettiler, onlar sordu ben anlattım gerekli bilgiyi aldılar ve bu konuyu kapadılar uzatmanın tekrar tekrar yazmanın efsane haline yada korku filmi haline getirmenin alemi yok.

Hikayeleri okuyacağınıza istasyonları arayıp bilgi alabilirsiniz. Çok teknik bilgi istiyorsanız hotmailden mail atabilirsiniz zaman buldukça hepsine cevap veririm.
UNUTMAK İHANETTİR
Kullanıcı avatarı
goldpena
Vosdost

Mesaj #38 gönderen goldpena » Cum Ara 26, 2008 1:10 am

ugurdefterli yazdı:Benim ismim geçiyor ama şuana kadar arayıpta bir bilgi isteyen yok istasyonuma gelende yok . Gidip izliyor bir iki soru soruyor camdan bakarak kendi mantığına göre yorumluyor yada yazılan hikayeleri duyduklarını anlatıyor .

Bazı gruptaki vossever arkadaşlar sağdan soldan duyduklarımız değil bu işin aslı nedir dediler davet ettiler, onlar sordu ben anlattım gerekli bilgiyi aldılar ve bu konuyu kapadılar uzatmanın tekrar tekrar yazmanın efsane haline yada korku filmi haline getirmenin alemi yok.

Hikayeleri okuyacağınıza istasyonları arayıp bilgi alabilirsiniz. Çok teknik bilgi istiyorsanız hotmailden mail atabilirsiniz zaman buldukça hepsine cevap veririm.

Sen hangi istasyonda görevlisin onu söylermisin?
ugurdefterli
Vosdost
Vosvosumun adı: Benekli

Mesaj #39 gönderen ugurdefterli » Pzr Ara 28, 2008 3:15 pm

Sen hangi istasyonda görevlisin onu söylermisin?[/quote]

SULTANBEYLİ
UNUTMAK İHANETTİR
salsa
FORUMDAN ATILDI

Mesaj #40 gönderen salsa » Pzt Oca 12, 2009 11:58 pm

Uğur kolay gelsin :) Ayrıca yeni işinde başarılar aslan kardeşim Volkswagencilere destek ol muayeneye senın yanına gelsınler ıstanbulda cok ugrastırma Söz söylenmiştir.

“Genel Konular” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir