TÜVTÜRK araç muayene işlemleri ..

Teknik anlamda vosvoslarla alakalı olmayan her türlü konunun paylaşıldığı alan.
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
Kullanıcı avatarı
carpe diem
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: Piraye

Mesaj #101 gönderen carpe diem » Pzt Mar 01, 2010 8:08 pm

Murat abi İstanbulda sultanbeyli istasyonunu önermişti. Orada bizden yani vosdost Uğur var. Orada muayene memuru olarak çalışıyormuş. Gerçi Murat abi konuyu gördüğünde detaylı açıklama yapacaktır.

---Turan DEMİRER---

Resim

Uploaded with ImageShack.us

Kimler Geldi Kimler Geçti

06 KP 384 1972 1302
06 FJA 85 1974 1303
06 NT 303 1974 1303S
06 EP 434 1967 1300

Resim
Kullanıcı avatarı
Hitechu
Vosdost
Vosvosumun adı: SIPA

Mesaj #102 gönderen Hitechu » Pzt Mar 01, 2010 8:45 pm

blue-chip yazdı:sultanbeyli'ye git. uğur defterli kardeşimiz orada çalışıyor. eski vosçulardan, iyi bir arkadaştır. yardımcı olur.
bu arada sen vosvosunda botanikçilik oynayan kardeşimizdin, değil mi?

Hatırlanmak ne kadar güzel, mutlu oldum :ok: evet o kardeşiniz bendim :-). Okulu bitir, askerlik yap,dön iş bul derken uzun bir süredir yoktum aranızda, eh birazcık da ihmal ettim sanırım.Ama son hız aradaki mesafeyi kapatıcaz artık.(Halı saha maçı yapıyomusunuz :-P

ben kadıköyde oturuyorum Sultanbeyli biraz uzak bana daha önce iş görüşmesine gitmiştim oralara. sorularımın cevabını biraz daha bekleyeyim, madem Vosdost kardeşimiz de ordaymış gideriz olmadı.
Kullanıcı avatarı
carpe diem
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: Piraye

Mesaj #103 gönderen carpe diem » Pzt Mar 01, 2010 8:57 pm

Hitechu yazdı:
blue-chip yazdı:sultanbeyli'ye git. uğur defterli kardeşimiz orada çalışıyor. eski vosçulardan, iyi bir arkadaştır. yardımcı olur.
bu arada sen vosvosunda botanikçilik oynayan kardeşimizdin, değil mi?

Hatırlanmak ne kadar güzel, mutlu oldum :ok: evet o kardeşiniz bendim :-). Okulu bitir, askerlik yap,dön iş bul derken uzun bir süredir yoktum aranızda, eh birazcık da ihmal ettim sanırım.Ama son hız aradaki mesafeyi kapatıcaz artık.(Halı saha maçı yapıyomusunuz :-P

ben kadıköyde oturuyorum Sultanbeyli biraz uzak bana daha önce iş görüşmesine gitmiştim oralara. sorularımın cevabını biraz daha bekleyeyim, madem Vosdost kardeşimiz de ordaymış gideriz olmadı.

Olamaz böyle birşey ben Murat abinin adına mesaj yazarken o aynı saniyelerde yazıp göndermiş bile :) Bende Murat abi yazsın diye bekliyorum. Yazım dakikasına bakarmısınız. Ben araştırmayı yapana kadar konuyu görüp müdahele edilmiş :kehkeh: :kehkeh:
---Turan DEMİRER---

Resim

Uploaded with ImageShack.us

Kimler Geldi Kimler Geçti

06 KP 384 1972 1302
06 FJA 85 1974 1303
06 NT 303 1974 1303S
06 EP 434 1967 1300

Resim
blue-chip
Vosdost
Vosvosumun adı: blue-chip

Mesaj #104 gönderen blue-chip » Pzt Mar 01, 2010 9:07 pm

aytek idi yanlış hatırlamıyorsam. yanlış ise de özür dilerim...
hoşgeldin. ne oldu, vosvosun duruyor mu? sarmaşıklar ekosistem oluşturmuş mu?
sultanbeyliyi uzak diye düşünme sakın. başka yere gidip telef olacağına oraya git ama gitmeden fren ayarlarını yaptır, hortumlar eski ise değiştir. el ferini çalışsın. farlar hepsi çalışsın ve ayarları iyi olsun. emniyet kemerlerin çalışsın. eksoz pulunu ve vergi dairesinden borcu yok kağıdını unutma, kolaylıkla geçersin, meraklanma.
---> MURAT YAVUZ <---

yapabileceğini düşünüyorsan, yapabilirsin;
yapamayacağını düşünüyorsan, haklısın!

Resim
Kullanıcı avatarı
Hitechu
Vosdost

Mesaj #105 gönderen Hitechu » Pzt Mar 01, 2010 9:42 pm

blue-chip yazdı:aytek idi yanlış hatırlamıyorsam. yanlış ise de özür dilerim...
hoşgeldin. ne oldu, vosvosun duruyor mu? sarmaşıklar ekosistem oluşturmuş mu?
sultanbeyliyi uzak diye düşünme sakın. başka yere gidip telef olacağına oraya git ama gitmeden fren ayarlarını yaptır, hortumlar eski ise değiştir. el ferini çalışsın. farlar hepsi çalışsın ve ayarları iyi olsun. emniyet kemerlerin çalışsın. eksoz pulunu ve vergi dairesinden borcu yok kağıdını unutma, kolaylıkla geçersin, meraklanma.

Evet çok doğru hatırlıyorsun Murat Abi ;-) vosvosum duruyor mu sorusunu es geçiyorum lütfen ,sarmaşıkların uygun paslı ve nemli bir ortam bulup ekosistem oluşturma olayı baharda oluyor genelde :-) askerden sonra biten aküsünu toplayım derken kopan debriyaj telim vesile oldu komple bakıma soktum Sıpa'yı , frenler,rotiller,hortum,direksiyondaki boşluk falan hallettik hepsini ;-) işte biraz birikmiş vergi borcumuz var onu halledicem bu hafta . yalnız işte sonuçta 37 yaşında, illaki isteyen bi sorun bulur...
hani
Vosdost
Vosvosumun adı: echo

Cvp: TÜVTÜRK araç muayene işlemleri ..

Mesaj #106 gönderen hani » Cum Mar 05, 2010 10:14 pm

bilgi için teşekkürler
Kullanıcı avatarı
Hitechu
Vosdost

Mesaj #107 gönderen Hitechu » Pzr Mar 07, 2010 12:07 am

ve evettt!!! TUVTURK muayenesinden bir SIPA geldi geçti, hafif kusurlu da olsa muayenemiz tamam ;) hemen bilgi paylaşımımızı yapalım, muayeneye girecek diğer vosdostlar da fikir sahibi olsunlar ;-)

1-) Muayene randevusu almanız işinizi hızlandırıyor,özellikle kalabalık olan istasyonlara randevusuz gitmeyin derim, ben randevu alıp Dudullu'da girdim oldukça kalabalıktı, bazı memurlar randevusuz gelenlere Samandıra'ya gitmelerini öneriyorlar,daha boş oluyormuş.

2-)Ruhsat yerinde benimki gibi boş yer kalmayanlar herhangi bir ilçe emniyet müdürlüğünden EK-1 kağıdı alıp gidiyorsunuz,çalışıyorsanız ya da vaktiniz yoksa EK-1 kağıdını arkadaşınıza aldırabilirsiniz ruhsatı verip.Yalnız ögleden sonra 3 e kadar açık oluyor sanırım, 3'ten sonra da alırsınız tabi ama normal fiyatından alamazsınız EK-1 i, bilginize.

3-)Egzos muayenesi şart mutlaka yaptırmanız gerekiyor.Bunu orada da yaptırıyorsunuz aynı fiyata ama vakit kaybı olmaması, hem de beklememeniz için dışarda yaptırıp gidin derim.

4-)Muayene gerçekten sıkı yapılıyor, frenlerinize mutlaka dikkat, lastiğinize uygun hava basıp gidin vosdostlar.2007-08 model araçların frenlerindeki problemden dolayı geçemediğine şahit oldum,hatta oha dedim:-)

5-)EK-1 belgesini geri verdiler,1 hafta içinde ruhsatımı aldığım emniyet müdürlüğüne gidip bilgileri ruhsata işletmem gerekiyormuş.

şimdilik aklıma gelenler bunlar, muayeneye gidecek vosdostlara kolay gelsin.
VOGEN
Vosdost
Vosvosumun adı: CABBAR

Mesaj #108 gönderen VOGEN » Pzr Mar 07, 2010 1:47 pm

muayeneye girerken korkmanıza gerek yok benim önümde 2005 clio arkamda 99 tipo kaldı arada ben geçtim

uzun far ayarlı olsun sağlık çantası yangın söndürücü mutlaka olsun
ayak freni ve el freni + silecekleriniz lambalarınız sağlam olsun

sonra rahatınıza bakın
MİTHAT AYDIN
Terminus
Vosdost

Mesaj #109 gönderen Terminus » Pzr Mar 21, 2010 7:23 pm

Merhabalar,

Bus sahibi olunca her sene aynı çile çekiliyor. Bu sene ruhsatta yer de kalmamıştı vize için.

Yukarıda Hitechu nickli arkadaşın anlattığı gibi işlemleri tamamladım ve bahaneyle ruhsatımı da yeniledim.

Ek birkaç noktaya değinmek istiyorum.

- Araç rengi narçiçeği idi TUV bunu kırmızı alt kategorisi olarak goruyor bundan dolayı EK1 denen forma kırmızı yazdırdılar parantez icinde narcicegi yazıyor artık ruhsatımda

- Aracım LPG li oldugundan sızdırmazlık ile de biraz bogustum ama sorunum yok. Egzosttan ısıtmalı ama kimsenin baktıgı bir nokta değil bu ikinci kez TUVden vize alışım.

- Ruhsatta araç 7 kişilik gozukuyordu ki koltuk sayımla örtüşüyor, kendi kategorilerinde 9 kişi altı kamyonet geçiormuş uzun tartışmalar 3 saate yakın bekleme, merkezle haberleşme sonucu EK1 formuna 8 yazdılar ve bundan sonra sorun yaşamayacağımı söylediler. gümrük çıkışlı aracım 8 kişilik demem gerekiyormuş bundan sonra.

-izmirde çiğliden aldım vizeyi. bana söyledikleri millet elden ele bu saglık kitlerini yangın sonduruculeri tasıdıklarından artık bakmadıkları. kişilerin kendi sorumluluğuna bırakmışlar. kendi saglıgınız icin tasımakta fayda var.

Umarım bir faydası olmuştur.
Kullanıcı avatarı
Hitechu
Vosdost

Mesaj #110 gönderen Hitechu » Sal Mar 23, 2010 10:36 am

Terminus yazdı:Merhabalar,

Bus sahibi olunca her sene aynı çile çekiliyor. Bu sene ruhsatta yer de kalmamıştı vize için.

Yukarıda Hitechu nickli arkadaşın anlattığı gibi işlemleri tamamladım ve bahaneyle ruhsatımı da yeniledim.

Ek birkaç noktaya değinmek istiyorum.

- Araç rengi narçiçeği idi TUV bunu kırmızı alt kategorisi olarak goruyor bundan dolayı EK1 denen forma kırmızı yazdırdılar parantez icinde narcicegi yazıyor artık ruhsatımda

- Aracım LPG li oldugundan sızdırmazlık ile de biraz bogustum ama sorunum yok. Egzosttan ısıtmalı ama kimsenin baktıgı bir nokta değil bu ikinci kez TUVden vize alışım.

- Ruhsatta araç 7 kişilik gozukuyordu ki koltuk sayımla örtüşüyor, kendi kategorilerinde 9 kişi altı kamyonet geçiormuş uzun tartışmalar 3 saate yakın bekleme, merkezle haberleşme sonucu EK1 formuna 8 yazdılar ve bundan sonra sorun yaşamayacağımı söylediler. gümrük çıkışlı aracım 8 kişilik demem gerekiyormuş bundan sonra.

-izmirde çiğliden aldım vizeyi. bana söyledikleri millet elden ele bu saglık kitlerini yangın sonduruculeri tasıdıklarından artık bakmadıkları. kişilerin kendi sorumluluğuna bırakmışlar. kendi saglıgınız icin tasımakta fayda var.

Umarım bir faydası olmuştur.

Hadi geçmiş olsun o zaman :-)

“Genel Konular” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir