Ben ettim sen etme köşesi :)

Teknik anlamda vosvoslarla alakalı olmayan her türlü konunun paylaşıldığı alan.
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
blue-chip
Vosdost
Vosvosumun adı: blue-chip

Mesaj #61 gönderen blue-chip » Prş Nis 30, 2009 1:30 pm

bu işin profesyoneli olarak önerilerim:
-> format olarak torpidoda saklanabilecek cep kitabı boyutu pratik olur. A5 kağıt formatı mesela mükemmeldir.
-> işin grafik olarak tasarlanması gerekir. ilk format tasarımını ben ajansta yaptırırım, devamında gelen sayılar da aynı tasarıma göre eli yatkın arkadaşlar tarafından uygulanır.
-> yayınlamadan önce türkçe bilgisi olarak kendisine güvenen abilerimiz tarafından son metin ve dil kontrolleri yapılmalıdır.
-> pdf yayınlanması halinde isteyen koalylıkla herhangi bir ozalitçiye giderek kitap halinde bastırabilir. hatta A4 sayfasına karşılıklı 2 sayfa sığacağı için herhangi bir yazıcıda bile kendi kendimize basıp ciltleyebiliriz.
-> matbaa stresine ve maliyetine girmemiz gerekmez. ayrıca kitap niteliği taşıması sebebi ile legal sorunlar ile karşılaşmak olasıdır matbaa ayağında.
-> pafta pafta sayfalar yerine spesifik konuların incelendiği fasiküller yapmak kullanım kolaylığı sağlar. 16 veya 32 sayfalık fasikülleri basmak ve ortasından zımbalayarak kullanmak kolay olur.

---> MURAT YAVUZ <---

yapabileceğini düşünüyorsan, yapabilirsin;
yapamayacağını düşünüyorsan, haklısın!

Resim
vustang_muscle
Vosdost
Vosvosumun adı: TAZ

Mesaj #62 gönderen vustang_muscle » Prş Nis 30, 2009 5:34 pm

:) sen sen ol sakın vosvosla ilgili bana danışma :kehkeh: :kehkeh: (şaka tabiki :D)

vosvos almadan once mutlaka gıt once vosvosu ogren sonra sahıbı ol yoksa heyecan yapar caner abınınde dedıgı gıbı bıraz tuzlu hatalar yapabılırsın :)
oha vardır sabanı kırdırır oha vardır tum tarlayı surdurur ;)

irtibat msn:[email protected] tel: 0507 809 23 61
smith
Vosdost

Mesaj #63 gönderen smith » Prş Nis 30, 2009 6:04 pm

ön göğüsü boyıcam diye macun çekip tırım tırım zımpara yapmıyacaksınn..:)
Kullanıcı avatarı
carpe diem
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: Piraye

Mesaj #64 gönderen carpe diem » Cum May 01, 2009 11:39 am

Vosvos alırken mutlaka gözlerinin içine bak.Eğer elektrik alamıyorsan sakın alma ama görüp "İşte benim aradığım vos" diyorsan sakın kaçırma çünkü ömür boyu aklın onda kalır :)
---Turan DEMİRER---

Resim

Uploaded with ImageShack.us

Kimler Geldi Kimler Geçti

06 KP 384 1972 1302
06 FJA 85 1974 1303
06 NT 303 1974 1303S
06 EP 434 1967 1300

Resim
Kullanıcı avatarı
crims
Vosdost
Vosvosumun adı: Dream Brother

Mesaj #65 gönderen crims » Cmt May 16, 2009 4:11 pm

kırpık yazdı:
Mesaj konusu: (konu yok)
1 - Vosvos'tan anlamıyorsanız kendi başınıza vosvos almaya çıkmayın, vosvosçu ile gidin.

2 - Vosvos'tan anlamıyorsanız, vosvos toplamaya kalkmayın, mümkünse camiada bilinen, iyi durumda olan voslara bakarak başlayın.

3 - Vosvos'tan anlamıyorsanız, vosvos toplamaya kalkmayın, sözden anlayın, bunu da üçüncü kez söyletmeyin.

4 - Yine de dinlemediniz ve toplamaya kalktınız. Deneyimli bir arkadaşınızı esir alın, kendinizle sanayiye götürün. Her aşamada ortaya çıkan eseri kontrol etsin

5 - Vosvostan anlayan arkadaşınız yoksa, top-la-ma-yın!

6 - Ben vosvos ustasıyım diyen her adama itimat etmeyin. Camiada bilinen ustalardan şaşmayın.

7 - Her boyacıya boyatmayın. Mümkünse hiç boyatmayın, boya kötü olabilir ama motoru, yürüyeni, elektriği iyi olsun.

8 - Her kaportacıya yaptırmayın. Vosvos'unuz macunla dolar.

9 - Her "benim" diyen motor ustası değildir. Bunu diyenlerin onda dokuzu hiç değildir. Bir daha toplatırsınız!

10 - Her "benim" diyen elektrik ustası değildir. Bunu diyenlerin onda dokuzu hiç değildir. Tekrar hat çekersiniz.

11 - Her "benim" diyen döşeme ustası değildir. Bunu diyenlerin onda dokuzu hiç değildir. Tekrar döşeme yaptırırsınız, ya da komple değiştirirsiniz koltukları.

12 - Her "benim" diyen cam/kilit ustası değildir. Bunu diyenlerin onda dokuzu hiç değildir. Camları tekrar söktürüp taktırırsınız.

Bu daha gider...

13- Bunları bile bile halen daha tanılmadık ustalara iyi iş yapıyor diye gitmeyin :D

Yok yok, benim yukarıda uyardığım tüm hataları yaptıysanız, gidin tanınmadık ustalara, sonrasını arayın benden öğrenin... :kehkeh:

14 - Murat'ın da dediği gibi, camiada en az bir kaç deneyimli vosvosçunun tanımadığı ustalara gitmeyin. Birileri mutlaka onları denemiş ve yamulmuştur, bu yüzden muhtemelen tanınmamışlardır.
Kullanıcı avatarı
crims
Vosdost

Mesaj #66 gönderen crims » Cmt May 16, 2009 4:15 pm

blue-chip yazdı:caner neredeyse vosvostan anlamıyorsanız vosvos almayın diyeceksin diye korktum listenin sonunda...
kasma bu kadar, herkesin başına gelen sorunları sen sadece konsantre bir şekilde peşpeşe yaşıyorsun :)
bu dikenli yollardan geçmeden de öğrenilemiyor işin detayları ne yazık ki...
hatta belki de vosvostan "çok" anlayan bir arkadaş zamanla adamı tembelliğe bile sürükleyebilir, değil mi? düşünsene her işin çözülüyor, derd üstü murad üstü bir haldesin, tıkır tıkır geziyosun vosunla... çok sıkıcı olmaz mıydı? hem konuşacak dertleşecek ne konu kalırdı ki sonra :)

Sevgili Murat, derdim aslında ve yerinde olurdu.

Hatta neden olmasın?

15 - Murat'ın demediği gibi vosvos almadan önce aylarca forum okuyun, öğrenin vosvosu. Kendi başınıza bir şeylerinden anlayacak hâle geldikten ve bu arada maddi birikiminizi de biraz arttırdıktan sonra vosvos arayışına girmek en doğrusu.

Bu dikenli yollardan geçmek istemiyordum ki ben. Ben vosvosu motordan anlayan, elektrik tertibatını kendi başına yapabilen vs. vs. bir adam olmak için almadım :) Eğer öyle olsaydı, bir ustanın yanına yarı-zamanlı çırak olurdum :kehkeh:
tanınmayan
"Derd üstü murad üstü bir halde" olmayı hiç de sıkıcı bulmuyorum :)

En azından dırdır çekmezdim :kehkeh: :kehkeh: :kehkeh:

Sen merak etme, ben konuşacak ve dertleşecek bir şeyler bulurdum yine.

Ülke bu halde olduktan kelli, anlatacak öykü mü yok?! :)
Kullanıcı avatarı
olympos
Vosdost

Mesaj #67 gönderen olympos » Cmt May 16, 2009 10:33 pm

yaa ben ne yapıyın 1 yılı geçti forumu ezberlıcem yakında ama vosvosum olmuyo
barış
deü hukuk fakültesi Resim
Kullanıcı avatarı
crims
Vosdost

Mesaj #68 gönderen crims » Pzr May 17, 2009 2:38 pm

Acele etme...
Ne yaparsan yap acele etme...

Ben daha lisedeyken ilk planları yapmaya başlamıştım.
Lise bitti, üniversite geldi, atıldım, yeniden üniversite geldi, evlendim, iki yıl geçti, ondan sonra aldım.
Onca yılın sabrı, bir iki ayın sabırsızlığına yenik düştü, bu hatamın bedelini hâla ödüyorum. :)

Abi tavsiyesi kabul et bunu ve hiç acele etme... :)
Kullanıcı avatarı
kırpık
Vosdost
Vosvosumun adı: Kırpık

Mesaj #69 gönderen kırpık » Pzr May 17, 2009 5:45 pm

Acele etme...
Ne yaparsan yap acele etme...

Ben daha lisedeyken ilk planları yapmaya başlamıştım.
Lise bitti, üniversite geldi, atıldım, yeniden üniversite geldi, evlendim, iki yıl geçti, ondan sonra aldım.
Onca yılın sabrı, bir iki ayın sabırsızlığına yenik düştü, bu hatamın bedelini hâla ödüyorum.

Abi tavsiyesi kabul et bunu ve hiç acele etme...

Benden de bi tavsiye: sen sen ol öğrenciysen vosvosa bulaşma :D
Resim
Kullanıcı avatarı
carpe diem
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: Piraye

Mesaj #70 gönderen carpe diem » Pzr May 17, 2009 7:45 pm

Bak bu hoşuma gitti :kehkeh: Ama öğrencilikte de tadı başka oluyor vosun. İlk vosum aklıma geldi bak duygulandım şimdi :ağla:
---Turan DEMİRER---

Resim

Uploaded with ImageShack.us

Kimler Geldi Kimler Geçti

06 KP 384 1972 1302
06 FJA 85 1974 1303
06 NT 303 1974 1303S
06 EP 434 1967 1300

Resim

“Genel Konular” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: İncİ ve 6 misafir