matron eloktronik ateşleme hakkında bilgisi olan var mı?

Teknik anlamda vosvoslarla alakalı olmayan her türlü konunun paylaşıldığı alan.
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
Kullanıcı avatarı
ismiil
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: ' EGE ' yeni vos 'portakal'

Mesaj #11 gönderen ismiil » Prş Mar 25, 2010 11:13 pm

Anahtarlı modelin avantajı akşamları park halinde iken anahtar ortaya alınarak hırsızlığa karşı korumalıdır.Araç çalışmaz.Diğer konuma alınarak cihaz devreye girerek istereski klasik ateşleme ile ister Matron ateşleme cihazı ile aracınızı güvenli olarak ateşlemli olarak kullanabilirsiniz. yani arıza durumunda klasik yönteme geçiş yapabiliyorsun diğer sistemlerden farklı bir uygulama

yarın elimde olacak takdırıp ölçeyim sonra size de konu hakkında iyi bir bilgi sunacağım.

İsmail ŞAHİN
Hac ve Umre Sorumlusu
Bakanlıklar/ANKARA
Telefon: +90 (312) 419 44 04
Fax : +90 (312) 419 44 06
[email protected]
Uygar Turizm
Uygar Hac ve Umre
İnterRail Bileti
Yurtdışı Eğitim
vosbik
Administrator
Administrator

Mesaj #12 gönderen vosbik » Prş Mar 25, 2010 11:24 pm

depoyu boşaltıpda yapabilrisinzi tabiki.o zaman atıyorum 1 litre benzin alıp kaç km gittiğinizi hesap ederek ona göre orantılarsanız aynı şey olur.neden olmasın. :)
Resim

VOSUM SATILIKTIR.(İLGİLENEN ARKADAŞLAR ÖZEL MSJ ATSIN LÜTFEN)
Kullanıcı avatarı
ismiil
Vosdost

Mesaj #13 gönderen ismiil » Cmt Mar 27, 2010 6:18 pm

arkadaşlar cihazı takdırdım aracımın çalışması ile bir problemi olmadığı için hiçbirşey fark etmedi diye düşünürken

arac ile hareket ettiğimde yüksek devirlerde daha iyi olduğunu farkettim. daha sonra durup cihazın üstündeki anahtarı normal ateşleme konumuna getirip kullandım. baktım ki elektronik ateşleme ile daha çabuk hızlanıyor. şimdilik izlenimim bu yakıttı ölçmedim ölçünce yazacağım mutlaka

herkese iyi forumlar....

hatırlatayım dedim;

b]Bu cihazın iki tipi mevcuttur.Bir anahtarlı modeli ve anahtarsız model olamk üzere ikitipi mevcuttur.Anahtarlı modelin avantajı akşamları park halinde iken anahtar ortaya alınarak hırsızlığa karşı korumaludır.Araç çalışmaz.Diğer konuma alınarak cihaz devreye girerek istereski klasik ateşleme ile ister Matron ateşleme cihazı ile aracınızı güvenli olarak ateşlemli olarak kullanabilirsiniz.Bu arada hem yakıt tasarrufu hemde parça tasasarrufu sağlanacaktır[/b]
sevenreis
Vosdost
Vosvosumun adı: yaşamtarzı

Mesaj #14 gönderen sevenreis » Pzr Mar 28, 2010 4:42 pm

ismiil teşekkürler ileride daha geniş bilgi verirsen sevinirim biraz kullan bakalım
vustang_muscle
Vosdost
Vosvosumun adı: TAZ

Mesaj #15 gönderen vustang_muscle » Pzr Mar 28, 2010 7:19 pm

elektronık ateslemeye cevırırler ancak 4 tırnak bujı takalım vosa çatır çatır çaksın dıyınce orjınal dıye tuttururlar enteresan :ok:

ayrıca kabloları bobını distrubutoru tum kiti 180 liraya mal oluyor skoda dedıgımız ateslemenın malzemelerı farklı yerlerden uyanık bı sekılde toplarsanız eger uretım yerlerıne vb seylere dıkat edersenız sorunsuz calısıyor zaten :ok:
oha vardır sabanı kırdırır oha vardır tum tarlayı surdurur ;)

irtibat msn:[email protected] tel: 0507 809 23 61
Kullanıcı avatarı
ismiil
Vosdost

Mesaj #16 gönderen ismiil » Sal Mar 30, 2010 4:30 pm

ölçüm yaptım aracım ilk ölçümüm 18.5 kr yaktı bu sakin trafikte sonra her zaman gittiğim yolda ölçüm yaptım 22 kr yaktı eloktronik ateşleme ile fakat aracda bir rahatlama söz konsu olduğu için daha fazla gaza yükleniyorum bunuda göz ardı etmemek gerek. bu hafta sonuna kadar ölçümlerime devam edeceğim.

bu arada benim aracım eskiden 35 kr yakıyordu biraz ayar birde karbiratör değişimi sonrası 26 kr düşürmüş idim.matron eloktronik ateşlemeyi taktıkdan sonraki ölçümlerim üstte yeralmaktadır.

yorumlarınıza açığım.
İsmail ŞAHİN
Hac ve Umre Sorumlusu
Bakanlıklar/ANKARA
[email protected]
Uygar Turizm
Uygar Hac ve Umre
İnterRail Bileti
Yurtdışı Eğitim
Kullanıcı avatarı
ismiil
Vosdost

Mesaj #17 gönderen ismiil » Prş Nis 01, 2010 10:00 pm

arkadaşlar tekrar ölçüm yaptım ve yine 22 kr yaktı herhangi bir arıza yok ve aracımın çalışmasından gayet memnunum..
yeni gelişme olursa bildireceğim.
İsmail ŞAHİN
Hac ve Umre Sorumlusu
Bakanlıklar/ANKARA
[email protected]
Uygar Turizm
Uygar Hac ve Umre
İnterRail Bileti
Yurtdışı Eğitim
Terminus
Vosdost

Mesaj #18 gönderen Terminus » Pzr Nis 04, 2010 8:38 am

Merhaba Murat,

genel olarak okuduğum kadarıyla bu cihazı hem aracına takıp test etmektesin hem de isteyenlere temin ediyorsun,

almak istesem kargo hariç ne kadar?
benim 74 busım 1600 cc bu araçta nasıl olur?
sana sahibinden.com da verdiğin numaradan ulaşabiliriz değil mi?

sevgiler

Orhan
Kullanıcı avatarı
ismiil
Vosdost

Mesaj #19 gönderen ismiil » Pzr Nis 04, 2010 9:46 pm

yanlış anlaşılma oldu sanırım ben ismail ürünü aldığım kişi murat bey konunun başındaki yazıyı murat bey den aldığım alıntıdır.

ben aldım ve kullanıyorum şu ana kadar bir şikayetim olmadı saf bir şekilde verileri sizlerle paylaşıyorum. araçlarımızı daha iyi çalıştırabilmek için araştırdım ve uyguladım.
bilgilerinize ve değerlendirmenize sunarım...
İsmail ŞAHİN
Hac ve Umre Sorumlusu
Bakanlıklar/ANKARA
[email protected]
Uygar Turizm
Uygar Hac ve Umre
İnterRail Bileti
Yurtdışı Eğitim
Kullanıcı avatarı
ismiil
Vosdost

Cvp: matron eloktronik ateşleme hakkında bilgisi olan var mı?

Mesaj #20 gönderen ismiil » Sal Oca 18, 2011 10:03 pm

evet konuyu hortlatıyorum bugüne kadar kullandım elektronik ateşlemeyi çok güzel ve faydalı yalnız benden kaynaklanan bir hatadan dolayı elektronik atşlememi bozdum nasıl mı?
kullanım talimatında araba çalışırken aküyü çıkarırsanız cihaz bozulur ibaresi yer almakta diğer arabm ile aküleri değiştirmiştim ve kutup başını iyi sıkmadığım için kutup başı yerinde çıkmış halde buldum ve arabayı çalıştırmaya denedim çalışmadı şimdilik elektronik ateşlemenin anahtarını normale aldım öyle kullanıyorum. fakat ilk fırsatta tekrara almayı düşünürken benzinlikte bir amca ile sohbet ederken skodanın eloktronik ateşlemesinin arabalarımıza uyduğunu söyledi amca ayriyeten bu amca hurdacılarda yedek parçacı imiş kartını almayı unuttum ama bu konuda bilgisi ve deneyimi olan arkadaşlar var mı?
İsmail ŞAHİN
Hac ve Umre Sorumlusu
Bakanlıklar/ANKARA
[email protected]
Uygar Turizm
Uygar Hac ve Umre
İnterRail Bileti
Yurtdışı Eğitim

“Genel Konular” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi