Bugün Başıma Gelenler

Teknik anlamda vosvoslarla alakalı olmayan her türlü konunun paylaşıldığı alan.
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
toprak_55
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: Kaplumbabi

Bugün Başıma Gelenler

Mesaj #1 gönderen toprak_55 » Cmt Eyl 04, 2010 10:16 pm

Merhaba Vosdostlar
Birkaç gün önce Yağ lambamın yanıp söndüğünü gördüm. Hemen kontrol ettim yağ seviyesi minimum düzeydeydi. Haftasonu yağ değişimi için sanayiye giderim hemen yağını değiştiriz dedim kendi kendime. Bugün Kaplumbabi nin yağ değişimi için gittigimde önce yağını boşalttık baktık ki tapa olan civatanın karşılığında hiç diş kalmamış bu zamana kadar nasıl kalmış bilmiyorum. Neyse hemen gittik bir vos servisine çıkma bir tane bulduk taktık ta sorunu çözdük ama bulamasaydık ta epey uğraşacaktık. Bir an baya endişelendim doğrusu. Sonra uzun zamandır planladığım motor yıkanması işini de yaptırayım dedim gittim yıkamaya. Motoru hem içten hemde life kaldırıp alttan komple yıkattım pırıl pırıl oldu. Sonra Gürhan abiden etkilenerek Akçalı siyah parlak boya aldım ve evde ön havalandırma kapağını ve içini bir güzel boyadım. Sonra 2 m2 mineflo aldım bagaj halısı yerine onu kesip biçtim ve yerleştirdim artık bagaj temizliğide gayet kolay olacak. Ama motor yıkandıktan sonra aracın gidişinde bir düşüş hissettim sanki gaz yemiyordu.Asıl önemlisi akşam evden çıkıp oğlumla bir ufak tur atalım dedim dönüşte eve 100 metre kala pat gaz pedalım düştü bir baktımki gaz teli pedaldan kopmuş, o anki vosun motor devri ile eve geldim. Yarın pazar ve ramazan açık bir yer bulup tel alabilirmiyim bilmiyorum. Alsamda takabilirmiyim onuda bilmiyorum. Araç gaz yemiyordu ya meğer gaz teli gidiyorum diyormuş. Aklınızda bulunsun :) Herşeye rağmen olmadı ama yolda kalsam bile insana keyif veriyor vosun bu halleri :)

Yanımda foto makinası yoktu ama yaptığım işleri sonradan fotograflayıp eklerim.

Herkes zengin doğamaz, Herkes zengin olamaz, Herkes zengin ölemez...
VOGEN
Vosdost
Vosvosumun adı: CABBAR

Mesaj #2 gönderen VOGEN » Cmt Eyl 04, 2010 10:41 pm

toprak 1-2 tavsiye bence motoru yıkarken motorcunun birinde biraz benzin alıp benzinle kompresörden üfleterek yıka su gibi olmaz çabuk uçar
gaz teli konusunda teli arka taraftan çıkar önden koptuğuna görwe on sarı kaynakla kaynattır birde yedek tel al her zaman yanında bulunsun

teli ön taraftan salıyorsun davlumbazın arkasından çıkıyor sonra araya elini sokup delikten gönderiyorsun karbüratörün oradan çıkıyor sonra karbüratöre takıp vidasını sıkıyorsun

bence sanayide tamircinin birine yakın yerde dur takmaya çalış yapamazsan yardım istersin

takarsan işi öğrenmiş olursun

geçmiş olsun
MİTHAT AYDIN
Kullanıcı avatarı
vw911
Vosdost

Mesaj #3 gönderen vw911 » Cmt Eyl 04, 2010 10:50 pm

geçmiş olsun.. bencede uğraş ustası ol.keyfine keyif kat.
Y.Besim Siligür

05053874892
Kullanıcı avatarı
orko
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: B Rh +
Vosvosumun adı: müjqan' dı...

Mesaj #4 gönderen orko » Pzt Eyl 06, 2010 7:59 am

kesinlikle kendin yapabilirsin. belki ilk dakikalarda zorlanırsın ama yapacağını anladığında ve yaptığında güzel olacak herşey... geçmiş olsun...
stresss...
şibumi
Vosdost

Mesaj #5 gönderen şibumi » Pzt Eyl 06, 2010 8:24 am

zor olan birşey yok kardeş yaparsın sen :ok:
İnsanlığın çoğunluğu için etkili olabileceğimiz yeri seçmişsek, hiçbir yük bizi kamburlaştıramaz. Çünkü artık o herkes adına ödenen bir bedeldir; artık tadına vardığımız şey yoksul, kısıtlı, bencilce bir sevinç değildir, mutluluğumuz milyonlara aittir.
toprak_55
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: Kaplumbabi

Mesaj #6 gönderen toprak_55 » Pzt Eyl 06, 2010 1:19 pm

Bu kadar gaz aldıktan sonra gaz telini mi takamayacağım dedim ve hemen pazar günü sanayiden 15 TL karşılıında tel alarak evin önünde taktık yaklaşık 30 dakika kadar sürdü tek başıma ama sonuçta becerdim. Bagaj döşemem ile ilgili yaptıklarımın fotoğraflarını en kısa sürede ekleyeceğim.
Herkes zengin doğamaz, Herkes zengin olamaz, Herkes zengin ölemez...
tmtemiz
Vosdost
Vosvosumun adı: dost

Mesaj #7 gönderen tmtemiz » Sal Eyl 07, 2010 11:55 pm

Tel koptuğu zaman bir ip ile döşeme altından karbüratöre bağlayıp , içeri ipi uzatıp gaz teli gibi ipi çekerek istediğin yere gidebilirsin. Ana yolda motor devriyle gitmek ve yokuş çıkmak ciddi tehlike olurdu. Kolay gelsin , vosvos iyi bir öğretmendir.
tmtemiz

“Genel Konular” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir