Hidrojenin Yakıt olarak Kullanımı

Bu bölümde yakıt ile ilgili sıkıntılar , voosumuzu daha ekonomik şekilde kullanmanın yolları, alternatif yakıt sistemleri yer alacaktır..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
erme
Vosdost

Mesaj #11 gönderen erme » Sal Kas 15, 2005 1:15 am

Bildiim kadarıyla Hidrojenin yakıt olarak kullanılmasındaki en onemli problem saklama kosulları. Depo gibi bisey soz konusu olduunda fiyat katlaniyo ve guvenlik tehdidi olusuyomus. Bi arkadasim BPnin bi projesinde bulunmustu..Hidrojeni metalle karistirarak saklayip,metalden ayristirarak kullanılması gibi bi fikri vardı..sora nooldu bilmiyorum ama..

ole işte,dip not ossun dedim..

Resim
tortoise
Vosdost

Mesaj #12 gönderen tortoise » Pzr Kas 27, 2005 5:32 pm

Hidrojenin depoda saklanması için bor gerekli ee borda ülkemizde bi hayli war, dünya rezervinin %75 die biliorm, ee haliyle hidrojen kullanımına başlandığı vakit eğer yeraltı zenginliklerimizi kendimiz kullanabilirsek ülke olarak kalkınırız ;)

Benim bildiğim kadarıyla hidrojeni depolamak için depoya haftada bir kez falan bor takviyesi yapılması gerekiormuşş...
efeeryurt
Vosdost
Vosvosumun adı: Tospacan

Mesaj #13 gönderen efeeryurt » Pzt Kas 28, 2005 12:02 am

beni aşar bu bor yada hidrojen olayı flnn...
benzine paramız yetmioo, bu bor ve hidrojene nassı para yetiştircez onu da henüz bilmioruum...
Resim
yasinm
Vosdost

Mesaj #14 gönderen yasinm » Pzt Kas 28, 2005 1:02 am

ya hidrojen güzeldir hoştur ama nos olarak kullanmak daha güzel extra olarak yakıtlarda biterse akülü yaparız bizde arabalarııı olur biter bitmez ya yakıt biterse abd batar bişey olmaz voslarada yakıtlarada
nosada bence korkutmayın beni yaaaa ben vossuz naparım yaaaaaaa :cry: :cry: :cry: :cry:

“Yakıt + Performans + Tasarruf” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir