Siz Olsanız Neyi Tercih Edersiniz?, Lpg kazan yeri

Bu bölümde yakıt ile ilgili sıkıntılar , voosumuzu daha ekonomik şekilde kullanmanın yolları, alternatif yakıt sistemleri yer alacaktır..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
Kullanıcı avatarı
yunusbatmaz
Vosdost
Vosvosumun adı: SEVİMSİZ

Siz Olsanız Neyi Tercih Edersiniz?, Lpg kazan yeri

Mesaj #1 gönderen yunusbatmaz » Sal Eyl 14, 2010 7:05 am

Geçenlerde bir arkadaşta gördüm lpg taktırmış fakat tüp önde...Ve böyle daha iyi dedi yanlış hatırlamıyorsam smile.gif Arkaya da müzik tesisatı koymuş..Fakat bagaj hacminden mahrum kalmış...

Şimdi sorum şu..Aramızda birçok lpg taktıran arkadaş var...

Siz lpg taktıracak olsanız
kazanı arkaya mı öne mi koydururdunuz..?? Artı ve Eksileri neler olur sizce?

ResimResim
Kullanıcı avatarı
orko
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: B Rh +
Vosvosumun adı: müjqan' dı...

Mesaj #2 gönderen orko » Sal Eyl 14, 2010 10:26 am

motor ile arasına yalıtım yapıldıktan sonra en sağlamı en sağlıklısı deponun arkaya konmasıdır. zira hem yer yönünden hem de güvenlik açısından arka koltuk arkası en güzel yerdir. ben arka koltuk arkasını öneririm
stresss...
vosbik
Administrator
Administrator

Mesaj #3 gönderen vosbik » Sal Eyl 14, 2010 10:31 am

slm.benim vosumdada arka koltuk arkasında lpg.motorla araya yalıtım yapılmasına gerek yok.orjinal hinde oldukça iyi bir yalıtım zaten var.önden olası darbelerde lpg deposunun önde olması beni huzursuz eder diye arkaya koydurdum.birde ön tarafa konusa stepne boşa çıkacak.arkaa bagajı kullanmıyorsanız en güzel yer orası.

birde müzik sistemi ar bagaja küçük depo takılıp yine yapılabilir.(abartı olmamak şartı ile)
Resim

VOSUM SATILIKTIR.(İLGİLENEN ARKADAŞLAR ÖZEL MSJ ATSIN LÜTFEN)
blue-chip
Vosdost
Vosvosumun adı: blue-chip

Mesaj #4 gönderen blue-chip » Sal Eyl 14, 2010 4:57 pm

arkaya takarsan işletemezsin...
---> MURAT YAVUZ <---

yapabileceğini düşünüyorsan, yapabilirsin;
yapamayacağını düşünüyorsan, haklısın!

Resim
cio18
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: düldül (06 H 3232)
FİŞNE (34 VU 330)

Mesaj #5 gönderen cio18 » Sal Eyl 14, 2010 7:43 pm

benimde arkada depom,35 litre. arka camın altında cup diye oturdu valla.
arkada olunca işletiliyor,cunku daha yeni baglattım lpg yi projemide onumuzdeki hafta alıp,tekrar muayene ettirip işleticem,yani proje hazır ben gidip almadım.
fakat blue chip abi:) isminizi bilmedigimden nickle hitap ettim. şehir şehir değişiyor,ben konyada baglattım ve atikerden baska proje yok die biliyorum lpg için.zaten proje olduktan sonra sızdırmazlıkda alındıktan sonra işlemek zorundalar.
VosVos ucuz araba değildir,aksine pahalı bir tutkudur....
Kullanıcı avatarı
vw911
Vosdost

Mesaj #6 gönderen vw911 » Sal Eyl 14, 2010 9:39 pm

işlenme olayına bişey diyemem. ama ben benzin depomdan vazgeçip.öne koyacağım. araç 1302.
Y.Besim Siligür

05053874892
Kullanıcı avatarı
atakan77
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: Turna

Mesaj #7 gönderen atakan77 » Sal Eyl 14, 2010 10:49 pm

vw911 yazdı:işlenme olayına bişey diyemem. ama ben benzin depomdan vazgeçip.öne koyacağım. araç 1302.

aynısını ben de düşünmekteyim.
vosbik
Administrator
Administrator

Mesaj #8 gönderen vosbik » Sal Eyl 14, 2010 11:47 pm

slm.benzin deponuzu feda etmeyin.yerine yinede küçükte olsa 5-10 litre benzin koyabileceğiniz bir depo olmalı.çünkü bazen benzinde kullanmak zorunda kalabiliyorsunuz vosunuzu.böyle zamanlarda benzin deposu gerekli.

lpg deposu arkada diye işletilmeediğini hiç duymadım.çok mantıksız.aracın içinde diye işletmiyorlarsa eğer, stationwagon ve hatchback araçların hiçbirisine izin vermemeleri gerekir.motora yakın diyorlarsa eğer arada oldukça kalın bir sac var ve ayrıca lpg deposuda öyle ince bir şey değil oldukça kalın bir et kalınlığı var.
Resim

VOSUM SATILIKTIR.(İLGİLENEN ARKADAŞLAR ÖZEL MSJ ATSIN LÜTFEN)
Kullanıcı avatarı
orko
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: B Rh +
Vosvosumun adı: müjqan' dı...

Mesaj #9 gönderen orko » Çrş Eyl 15, 2010 7:21 am

depo arkada ruhsata işlettim. hiç bir sorun da yaşamadım...
stresss...
Kullanıcı avatarı
vw911
Vosdost

Mesaj #10 gönderen vw911 » Çrş Eyl 15, 2010 8:26 am

vosbik yazdı:slm.benzin deponuzu feda etmeyin.yerine yinede küçükte olsa 5-10 litre benzin koyabileceğiniz bir depo olmalı.çünkü bazen benzinde kullanmak zorunda kalabiliyorsunuz vosunuzu.böyle zamanlarda benzin deposu gerekli.

lpg deposu arkada diye işletilmeediğini hiç duymadım.çok mantıksız.aracın içinde diye işletmiyorlarsa eğer, stationwagon ve hatchback araçların hiçbirisine izin vermemeleri gerekir.motora yakın diyorlarsa eğer arada oldukça kalın bir sac var ve ayrıca lpg deposuda öyle ince bir şey değil oldukça kalın bir et kalınlığı var.

evet haklısın okonuda acele yazdığım için eksik oldu benzin deposundan vazgeçeceğim ama 10 litrelik bir depo tabiki koyacağım lpg tankının yanına.benzinsiz olmasada olur ama işi sşansa bırakmamak lazım.
Y.Besim Siligür

05053874892

“Yakıt + Performans + Tasarruf” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir