motoru nasıl güçlendirir performans haline getirebilirim ?

Bu bölümde yakıt ile ilgili sıkıntılar , voosumuzu daha ekonomik şekilde kullanmanın yolları, alternatif yakıt sistemleri yer alacaktır..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
kabacasus
Vosdost

motoru nasıl güçlendirir performans haline getirebilirim ?

Mesaj #1 gönderen kabacasus » Cmt Kas 06, 2010 12:22 pm

vosvosumun motorunu nasıl performans motoruna çevirebilirim turbo takdırmak maliyetli bir şeymi veya uygunmu vosvoslara takılabiliyormu yardımcı olursanız sevinirim.:)

Kullanıcı avatarı
vwOzan
Vosdost
Vosvosumun adı: dost

Mesaj #2 gönderen vwOzan » Cmt Kas 06, 2010 12:59 pm

ben sureklı ılgılenıyorum bu konuyla tabıkı en ıyısı ıcın yapacagın basıt seyler dusuk masraflarla 1.8 e cevırmen mumku oncelık eger bı 1303 se at sanzıman 1302 yse ah sanzıman varıantsa dc sanzıman bulman onun dısında 1776cc olması ıcın son rektefe pıston alman gerekıyor sılındırlerın rektefesı honlaması yapılacak pıstonlar takılacak sıfır ust kapak yapılacak bulma ımkanın varsa delarto veya weber marka 40klık 44luk karburator taktıktan sonra topla dene eger yetmıyorsa diecek birşey yok ...vwOzan
kabacasus
Vosdost

Mesaj #3 gönderen kabacasus » Cmt Kas 06, 2010 1:07 pm

1303s bendeki 1.8 e nasıl cevirecem ?
Kullanıcı avatarı
vwOzan
Vosdost

Mesaj #4 gönderen vwOzan » Cmt Kas 06, 2010 1:12 pm

motor komple sokulcek ustana gotur 1.8 yapacaz bunuda sana bı fıyat cıkarsın ama bu konuda bılgı sahıbı olman gerekıyor bence sıteyı ıyıce ıncee sonra gırıs derım ... vwOzan
kabacasus
Vosdost

Mesaj #5 gönderen kabacasus » Cmt Kas 06, 2010 1:18 pm

Wwozan kardeş yakıta fazla bir şey yansırmı
Kullanıcı avatarı
vwOzan
Vosdost

Mesaj #6 gönderen vwOzan » Cmt Kas 06, 2010 1:40 pm

yansır tabı zaten bunları dusunuyorsan helalı hoş olsunda gıtsın yeterkı dıeceksın :) yada yaparsın orjınal karburatorle lpg baglarsın yıne guclu olur ama tam performans vermez .... vwOzan
kabacasus
Vosdost

Mesaj #7 gönderen kabacasus » Cmt Kas 06, 2010 3:32 pm

eyv kardeş :D
ToRnedo
Vosdost
Vosvosumun adı: Tıfıl

Mesaj #8 gönderen ToRnedo » Pzr Kas 07, 2010 12:33 am

1.6 dan daha az yaktığını kullananlar söylüyor :)
Her usta bilemez sadece piston gömlekle işler bitmiyor maalesef.Birde benim bildiğim dellarato karbüratör markası değil modeli diye biliyorum tabi yanılıyor olabilirim :)

Turbo uygulaması yapılıyor ancak ne kadar verim var çalışma mantığı nasıl bilmiyorum.
Yahya Ufuk ÜN
0531 204 20 13
[email protected] (msn-eposta)
Tıfıl 1974 doğumlu 1303A
Resim
a.erim45
Vosdost
Vosvosumun adı: MONŞER

Mesaj #9 gönderen a.erim45 » Pzr Kas 07, 2010 2:12 am

ToRnedo yazdı:1.6 dan daha az yaktığını kullananlar söylüyor :)
Her usta bilemez sadece piston gömlekle işler bitmiyor maalesef.Birde benim bildiğim dellarato karbüratör markası değil modeli diye biliyorum tabi yanılıyor olabilirim :)

Turbo uygulaması yapılıyor ancak ne kadar verim var çalışma mantığı nasıl bilmiyorum.
tornedo senin vosu3-4 sene önce ben fethiyede gördüm ve sahibi ya doktor ya avukat tı..gözüm kalmış sat bana demiştim..:) günlerce söğüt altında kalmış ve kus pislikleriyle doluydu.. hatta şahısa kızdım burda tutucana evine sok diye :))
hatta resimleri bile vardı bulamadım:(... o zamanki sahibiyle akrabalık varmı yoksa yeni sahibi senmisin:)
sevgiyle kal:))
Kullanıcı avatarı
orko
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: B Rh +
Vosvosumun adı: müjqan' dı...

Mesaj #10 gönderen orko » Pzt Kas 08, 2010 1:11 pm

vosvos sürat aracı değildir. vosvos keyif aracıdır. 40 yaşına yaklaşmış bir aracı turbo veya motor işlemi ile güçlendirseniz ne olacak ki. araca yazık etmekten başka bir şeye yaramayacak bu. bu tür şeylerden ötürü mutasyona uğrayan vosvosları duydukça gördükçe üzülüyorum..!
stresss...

“Yakıt + Performans + Tasarruf” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir