Lpg / Bıçak kemiğe dayandı :)

Bu bölümde yakıt ile ilgili sıkıntılar , voosumuzu daha ekonomik şekilde kullanmanın yolları, alternatif yakıt sistemleri yer alacaktır..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
berkan
Vosdost
Kan Grubu: B Rh +
Vosvosumun adı: kapuş

Lpg / Bıçak kemiğe dayandı :)

Mesaj #1 gönderen berkan » Pzt Ara 20, 2010 11:13 pm

Selamlar..
Benzine artık güç yetmiyor..Lpg taktırmaya kesin karar verdim.Ancak ;
-Hangi marka uyumludur ?
-Nerde,hangi ustaya taktırmam önerilir?(İstanbuldayım)
-Ne kadara malolur
-Ruhsata işletmeyi düşünmüyorum,zaten zor oluyormuş muayne zamanı sökülüp takılabiliyormuş doğrumudur ?
-Wosum 1300..Şu anda 450 kr civarı yakıyor lpgyle ne kadara düşer ?
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim vosdostlar..

vosbik
Administrator
Administrator

Cvp: Lpg / Bıçak kemiğe dayandı :)

Mesaj #2 gönderen vosbik » Pzt Ara 20, 2010 11:32 pm

slm.forumda lpg üzerine yazılmış bir çok konu bulunmakta.bunları arama kısmından bulmanızı ve okumanızı tavsiye ederim.lpg %40 oranında tasarruf sağlıyor genel olarak.kabaca düşünürsek 22,5 kr- 25 kuruş civarında yakar vos.sökülür takılır ancak söküp takma işide bir maliyet ve çevirme esnasında vosunuzda lpg olduğu anlaşılırsa vos parka çekilir ve yüklü miktarda ceza ödersiniz.İstanbuldaki ustala ne kadara takar bilmiyorum ama lpg kitleri 500 tl civarında.eksoz ısıtma aparatı vb alacaksınız.vosa takan usta bulacaksınız.duruma göre ekstra işçilik ücreti ödeyeceksiniz.işlettirmeyerek sadece ruhsat sayfası muayene ücreti ve proje bedeli ödmeyecesiniz.
Resim

VOSUM SATILIKTIR.(İLGİLENEN ARKADAŞLAR ÖZEL MSJ ATSIN LÜTFEN)
berkan
Vosdost

Mesaj #3 gönderen berkan » Pzt Ara 20, 2010 11:37 pm

Evet..Şimdi onlarada bakıyorum.Teşekkürler..
Aşşa yukarı ısıtma aparatıyla , işçiliğiyle 800 ü bulur. Mu ?
Birde ruhsata iletilmesi ciddi bir paraya maloyormuş ve her yerdede işletilmiyormuş sanırım ?
vosbik
Administrator
Administrator

Mesaj #4 gönderen vosbik » Pzt Ara 20, 2010 11:48 pm

evet her eyrde işletilemiyor
ruhsata işletilmesi muayene proje ruhsat değişimi vb derken sanırım 1200-1500 arası tutar.

ne kadara çıkacağı hakkında kesin bir bilgi veremem.takan ustaya ve lpg kitinin markasına bağlı.
Resim

berkan
Vosdost

Mesaj #5 gönderen berkan » Pzt Ara 20, 2010 11:55 pm

Peki vosbik eyvallah...
cio18
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: düldül (06 H 3232)
FİŞNE (34 VU 330)

Mesaj #6 gönderen cio18 » Sal Ara 21, 2010 3:05 am

ben bundan 5-6 ay kadar once baglattım konyada,atiker marka egzos kazanından bi cubuk filan taktılar işte,ben 450 tl ydi sanırım lpg ve egzos aparatına verdim,25 tl sızdırmazlık 10 tl ek1 kagıdı sonrada muayene ettirdim işlemiş oldu lpg vall yakıtta gercekten güzel farkkeder ama lpg varken sorunlar cıkabliyor,silindir kapagın daha cabuk catlayabilir,sibob ayarın tutmayabilir,bagaj sorunu cıkıyor ortaya,yani lpg baglatyrsun iyi guzel ama sonrasındaki sorunlar lpg kitinin getirmiş oldugu ucuzlugu biranda geri alabiliyr:) cunku benim basıma geldi tabi sizin basınıza gelirmi bilememde ben uzun yol cok yapıyorum ve suratlide gidiyorum tabi buna vosvos dayanamıyor ama işte şansta var biraz:),he bide lpg ye de zam geliyor surekli:D 2.30 tl ucuz degil yani ben 6 ay kadar once 1.60tl ye aldgımı htrlyrm:)
VosVos ucuz araba değildir,aksine pahalı bir tutkudur....
berkan
Vosdost

Mesaj #7 gönderen berkan » Sal Ara 21, 2010 8:35 pm

Evet benzinle orantılı oda artıyor malesef ama yinede yarı yarıya düşüş sabit :) Yani diyorsunuzki aşşa yukarı 500 liraya hem takıldı hemde işlenmiş oldu..
İşlenmesi için farklı bir prosüdür yok değil mi ? Bu dediğiniz ek1 kağıdı sızdırmazlık raporu yeterli oluyor diyorsunuz.. ?
gunebakan
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: böcükmobil

Mesaj #8 gönderen gunebakan » Sal Ara 21, 2010 10:53 pm

ben de 4-5ay önce 550tl ye taktırdım taksitle.1300 motor en son bi depo 35lt gazla 400üzerinde yol yaptım.sürekli zam gelse de lpg hala karlı.
lpg sakıncalı mevzusu bence vosvosun durumuyla da ilgili.mesela benim avans ayarı bozulsun ya da platin biraz bozulsun hemen motor çok ısınıyor.gerçi benzinde de olsa lpg de de bujilere, buji kablosuna platine sibob ayarına bakmak lazım sürekli.
vosbik
Administrator
Administrator

Mesaj #9 gönderen vosbik » Çrş Ara 22, 2010 12:25 am

slm.cio 18 hesaplamanda bir yanlışlık olmasın? sadece eksoz aparatına 150-200 tl para isteniyor.lpg kiti krbüratörlü olarak 300-500 tl arasınde değişiyor.proje için ekstra ücret talep edenler var.ayrıca ek 1 ve sızdırmazlık raporundan önce birde muayene var. 150 tl ye yakın da o tutuyor.ruhsat sayfası değişiyor.onlarda çifti 80-90 tl idi en son.kabaca bakarsak şu anda bile 1000 tl civarında fiyat.sizin durumda da fiyat muayene ve ruhsat işlemleri vb derken 700-800 civarına ulaşıyor.
Resim

Kullanıcı avatarı
halit83
Vosdost

Mesaj #10 gönderen halit83 » Çrş Ara 22, 2010 9:37 pm

slm izmirde tercihen 1 veya 2 sanayide egzoz ısıtmalım lpg takan yer arıyorum ruhsata işlemiyi düşünmüyorum

“Yakıt + Performans + Tasarruf” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir