1200 lpg için destek :/

Bu bölümde yakıt ile ilgili sıkıntılar , voosumuzu daha ekonomik şekilde kullanmanın yolları, alternatif yakıt sistemleri yer alacaktır..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
EVOSVOS
Vosdost
Kan Grubu: B Rh -
Vosvosumun adı: ADI BENDE SAKLI(HENÜZ VOSUM YOK) =(

1200 lpg için destek :/

Mesaj #1 gönderen EVOSVOS » Sal Şub 08, 2011 10:44 pm

slm arkadaşlar,şimdi 1200 73 model vosuma yarın inşallah lpg taktıracam,bir kaç yerde bütün voslar için tüp ruhsata işlenir diye duydum,ama benm lpg taktıracağım adam 1200 ler işlenmez dedi,konya da zaten başka takan da yok,egzoz dan ısıtmalı yapılacakmış,8 9 yıldır takıyormuş eski model araçlara ve voslara,usta haklı mı?
1)ruhsata işlenmez mi 1200ler
2)egzozdan ısıtma doğru mu 1200ler için,
3)yağdan ısıtma nasıl olur ne farkı var yaptıramaz mıyım?
4)güvenip ustanın ellerine teslim etmelimiyim vosumu?
5)lpg ileride sıkıntı eder mi çok?
yardımcı olursanız sevinirim,biliyorum sorduğum sorulara yakınları formda mevcuttur ama tam cevap almak istedim kusura bakmayın lütfen..

saygılar!

vosvosserdar
Vosdost

Cvp: 1200 lpg için destek :/

Mesaj #2 gönderen vosvosserdar » Sal Şub 08, 2011 11:47 pm

bu konuda sayısız konu mevcut aratırsanız iyi olur diye yazacaktım ama sanırım aceleniz var zaten kendinizde yazmışsınız bunu.1200 değil 1000 olsa bile işletilir.yeterki fatura proje olsun.ama sanırım sizin ustada bu yok.ben tam 11 yıldır lpg li vosvos kullanıyorum.egzost ısıtmalı olarak ve hiç agır bir derdim olmadı.

yaglı ısıtmalı olur ama egzost en ve en güzelidir.emin olun.konyada işletilmiyor ama bursa ve kayseride hem egzost ısıtma hem yağlı ısıstmaşletiliyor fakat 500 e taktıracaksanız 300 daha masraf etmeniz gerekir.ruhsata işleteceksiniz yeniden muayene yapacaksınız ve lpg sızdırmazlık yapacaksınız..

beni 7 24 çekinmeden arayabilirsiniz her konuda güçüm yettiğince anlatırım.şunu acele yazayım.usta ustamı bilemmiyorum ama lpg tankı göstergesi çok yukarı bakmamalı.çünkü arka camdan bakınca gösterge gözükecek şekilde montaj yapılırsa tankta lpg az iken sıkıntı yaşarsınız.egzost ısıtmalı olacaksa tanktan çıkan lpg önce gaz kesiciye gelecek daha sonra ısıtma çubuuna girecek ve ısıtma çubuğundan çıkan sıcak lpg beyne girecek.

beyin öğle yerleşmeli ki buji sökerken sıkıntı etmesin.

lpg takıldığı gibi otomatik jikle iptal edilmeli zira sabah vosvos ne yapsan çalışmaz.

bu saate başka aklıma birşey gelmedi.
vosvosta her türlü yardıma hazırım.msn ve telefonla ulaşabilirsiniz.

ResimResim
vosbik
Administrator
Administrator

Mesaj #3 gönderen vosbik » Çrş Şub 09, 2011 12:46 am

slm.1200 ler için bildiğim kadarıyla proje yok.sprun bundan kaynaklıdır.vosvoserdar genel durumu odlukça iyi özetlemiş.ruhsata işletmek istiyorsanız biraz araştırma yapın.belki proje vardır.ustaya teslim etme konusunda ise ustanın başında durun montaj yapılırken.
Resim

VOSUM SATILIKTIR.(İLGİLENEN ARKADAŞLAR ÖZEL MSJ ATSIN LÜTFEN)
Kullanıcı avatarı
orko
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: B Rh +
Vosvosumun adı: müjqan' dı...

Mesaj #4 gönderen orko » Çrş Şub 09, 2011 8:42 am

eğer ruhsata işletemeyecek bile olsanız montaj yapılırken lpg deposunu arka koltuğun arkasına koyun, göstergeleri de torpitonun içine. lpg beynini de motorun arka sağ köşesine. ruhsata işlenmese bile bariz ortada belli olmaz. gaz basılacak yeri de saklayın işte hem kolay yerde olsun hem de pat diye görünmesin.
stresss...
EVOSVOS
Vosdost
Kan Grubu: B Rh -
Vosvosumun adı: ADI BENDE SAKLI(HENÜZ VOSUM YOK) =(

Mesaj #5 gönderen EVOSVOS » Çrş Şub 09, 2011 7:36 pm

sağolun arkadaşlar,bugun lpg yi taktırdık,performansı iyi gibi şimdilik biraz sesi değişti pötür pötür oldu ama sanırım egzoza konulan zımpırtıdan oluyor olsa gerek onun haricinde sanırım bi sıkıntımız yok inşallah da olmaz :D
vosvosserdar
Vosdost

Mesaj #6 gönderen vosvosserdar » Çrş Şub 09, 2011 8:08 pm

hayırlı olsun.pötürdeme avanstan veya buji platin buji kablosundadır emi olun.subap ayarlarını da en yakın zamanda 0.20 mm yapın.
vosvosta her türlü yardıma hazırım.msn ve telefonla ulaşabilirsiniz.

ResimResim
Kullanıcı avatarı
orko
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: B Rh +
Vosvosumun adı: müjqan' dı...

Mesaj #7 gönderen orko » Pzt Şub 14, 2011 10:51 am

güle güle kullanın...
stresss...

“Yakıt + Performans + Tasarruf” sayfasına dön