yakıt türü

Bu bölümde yakıt ile ilgili sıkıntılar , voosumuzu daha ekonomik şekilde kullanmanın yolları, alternatif yakıt sistemleri yer alacaktır..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
osman göl
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +

yakıt türü

Mesaj #1 gönderen osman göl » Cmt Şub 12, 2011 4:39 pm

Arkadaşlar
yardımcı olursanız sevinirim. Sorunum şu : şimdiye kadar süper benzin koyduğum vosvosuma artık bulunduğum yerde süper benzin bulamıyorum... Katkılı kurşunsuz 95 oktan benzin almamı tavsiye ettiler... Bu doğrumudur bir zararı olurmu bilgi verirseniz çok memnun olurum teşekkürler...

yavuzss
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: Portakal

Cvp: yakıt türü

Mesaj #2 gönderen yavuzss » Cmt Şub 12, 2011 4:45 pm

Depodaki benzini karistirma, ben de zamaninda katkili kursunsuz koyuyordum ama birgun mecbur kaldim kursunsuz ile karistirdim ve hararet yaptim sehirler arasi yolda. Neyse ki motorun basina birsey gelmeden dinlendire dinlendire eve kadar gittim. Kursunsuz benzin veya katkili benzin kullanabilir ikisi de motora uyumlu, ancak bu cesitleri karistirmamaya bak, katkiliyi iyice bitir sonra kursunsuz koymaya basla, boylece istasyon tekelinden de kurtulursun, katkili benzin aldigim donemde her istasyonda o cesit olmadigi icin belli yerlerden almam gerekiyordu. Volkswagen silindir kapaklarini 1960li yillarda kursunsuz benzinle calisacak sekilde uretmis, bu yuzden iciniz rahat olsun, sadece cesitleri karistirmamaya bakin.
osman göl
Vosdost

Mesaj #3 gönderen osman göl » Cmt Şub 12, 2011 4:53 pm

Teşekkür ederim arkadaşım... Ben şimdiye dek sadece süper kullandım şu an depoda bir miktar süper var yani katkılı yada katkısız kurşunsuz yok... Depoda olan benzin bildiğimiz eski süper benzin.... O bitincemi almalıyım katkılı kurşunsuzu... Yada boşalttırsammı
yavuzss
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: Portakal

Mesaj #4 gönderen yavuzss » Pzr Şub 13, 2011 5:22 am

Eski super benzini nerede buldun? Birkac yildir satisi yok. Katkili benzini BP kirmizi pompada super olarak satiyor, OPET ise potasyum katkili olarak satiyor. Kursunlu super benzin uzun zamandir yok. Depo bosalmasina yakin 50TL veya daha yuksek miktarda benzin ilave edebilirsin sehir ici kisa mesafede kisin sorun olmaz.
osman göl
Vosdost

Mesaj #5 gönderen osman göl » Pzr Şub 13, 2011 10:47 pm

Teşekkür ederim arkadaşım... Benim garajda vardı 2 büyük varil süper benzin.. sırf vosvos için kullanıyordum...Diğer aracıma zaten bildiğimiz kurşunsuz kullanıyordum.Vosvosu muayyen zamanlarda kullandığım için fazla tüketmedim eski süper benzini. En son kalanınıda depoya boşaltmıştım zaten. Kalan dediğim oydu.. :)) tavsiyene uyacağım tekrar teşekkürler....
Kullanıcı avatarı
orko
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: B Rh +
Vosvosumun adı: müjqan' dı...

Mesaj #6 gönderen orko » Pzt Şub 14, 2011 10:55 am

benzinde su ve özellikle de şeker olmasında gerisi önemli değil... :)
stresss...
vosvosserdar
Vosdost

Mesaj #7 gönderen vosvosserdar » Pzt Şub 14, 2011 2:16 pm

osman göl yazdı:Teşekkür ederim arkadaşım... Benim garajda vardı 2 büyük varil süper benzin.. sırf vosvos için kullanıyordum...Diğer aracıma zaten bildiğimiz kurşunsuz kullanıyordum.Vosvosu muayyen zamanlarda kullandığım için fazla tüketmedim eski süper benzini. En son kalanınıda depoya boşaltmıştım zaten. Kalan dediğim oydu.. :)) tavsiyene uyacağım tekrar teşekkürler....

garajda benzin .böğle zevk olur mu ya.valla çok özeniyom böğle bahçeli evlere.alacam sonunda.apartman çocuğu olduk.
vosvosta her türlü yardıma hazırım.msn ve telefonla ulaşabilirsiniz.

ResimResim
osman göl
Vosdost

Mesaj #8 gönderen osman göl » Pzt Şub 14, 2011 4:20 pm

İnşallah en kısa sürede dileğine kavuşursun arkadaşım... Tavsiyede ederim yani... En azından kafan rahat ve fuzuli komşu yok :)
Kullanıcı avatarı
orko
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: B Rh +
Vosvosumun adı: müjqan' dı...

Mesaj #9 gönderen orko » Pzt Şub 14, 2011 4:28 pm

bizim nasıl eve ihtiyacımız varsa vosvosun da garaja ihtiyacı var.
stresss...
sertug
Vosdost

Mesaj #10 gönderen sertug » Çrş Mar 02, 2011 9:43 pm

yavuzss yazdı:. Volkswagen silindir kapaklarini 1960li yillarda kursunsuz benzinle calisacak sekilde uretmis, bu yuzden iciniz rahat olsun, sadece cesitleri karistirmamaya bakin.

Bu bilgi çok iyi oldu.geçen seneye kadar super bulabiliyordum oturduğum ilçede.dışarı gidince illa ki değiştiriyordum şimdi süper bitti mecburen kurşunsuz alıyorum.başka bi konuda okumuştum yanlış hatırlamıyorsam o yıllarda vw lerin sadece super kullandığını ve kurşunsuzda yeteri kadar yağlama yapamadığını.şimdi senin bu kurşunsuzla çalışabilir şekilde ayarlanmış demen rahatlattı beni :-)

“Yakıt + Performans + Tasarruf” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir