Neden Yardımcı Olamıyoruz Bırbırımıze!!!

Bu bölümde yakıt ile ilgili sıkıntılar , voosumuzu daha ekonomik şekilde kullanmanın yolları, alternatif yakıt sistemleri yer alacaktır..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
sdraydin
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +

Neden Yardımcı Olamıyoruz Bırbırımıze!!!

Mesaj #1 gönderen sdraydin » Prş Mar 31, 2011 9:26 pm

Arkadaslar defalarca yazdım sanırım istanbul anadolu yakasında ısının ehylı lpg takan bı usta arıyorum bı numara bı adres allahrızası ıcın ben hıc bıseye bu kadar stres yapmamıstım vosumu sevıyorum sızlerden yardım beklıorum doya doya kullanmak ıstıorum doyarmıyım bılmem :) özel msj yollarsanız mınnettar kalırım.

Kullanıcı avatarı
ilkeer
Vosdost
Kan Grubu: A Rh -
Vosvosumun adı: firuze

Cvp: Neden Yardımcı Olamıyoruz Bırbırımıze!!!

Mesaj #2 gönderen ilkeer » Prş Mar 31, 2011 9:43 pm

en zor işte vosa lpg takan usta bulmak malesef biliyorsunuz ki bu işi yapan usta bulmak çok zor umarım en yakın zamanda probleminiz çözülür. tavsiyem piyasayı dolaşmanız özellikle vos ustalarına danışırsanız sizleri yönlendirebilirler
Muhtaç olduğun kudret,damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

Gazi M.Kemâl ATATÜRK
20.10.1927
Kara Kedi
Vosdost
Vosvosumun adı: faruk (kara kedi)

Mesaj #3 gönderen Kara Kedi » Prş Mar 31, 2011 9:47 pm

serdar en yakın zamanda cvp gelcek
Kullanıcı avatarı
KIRELLİ
Vosdost
Vosvosumun adı: Mikrop

Mesaj #4 gönderen KIRELLİ » Prş Mar 31, 2011 9:53 pm

Aynı ustanın yaptığı aynı iki sistem bile farklı sonuçlar verebildiği için insanlar tavsiyede bulunmaktan imtina ediyor olabilirler. LPG işi sanki biraz kısmet işi gibi maalesef.
Halil İbrahim KIRELLİ
ozcan
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: tek marş :)

Mesaj #5 gönderen ozcan » Pzt Nis 04, 2011 10:39 am

serdar kardeşim merhaba ben özcan topselviden hasan ustanın ordan bende lpg takdırıcam ama senin yakıt fazlaydı bi ara onu düşürmediysen ilk başta onu düşür yoksa lpg de de çok yakacaktır. ben bir yer buldum sarıgazi merkeze gelmeden özka lpg diye bir yer daha önceden bi vosvosa bağlamış adamlar ama ısıtma sistemini voson sahibi yapmış adam su ısıtma sistemini yapmış rezistans felan koymuş onlarda tesisatı döşemiş işçilikleride iyi bende daha önceden bi arabamı gaz ayarı için götürmüştüm temiz işçilkleri var adamların ilgililer 400 tl civarına felan takarlar ısıtmayıda sen yaptırırsın sanayide egzosdan bi boru çıkardın mı beyine giden olay tamam dır
sdraydin
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +

Mesaj #6 gönderen sdraydin » Sal Nis 05, 2011 10:07 pm

dusuremedım ozcan benzın otomatıgı degıstı saolsunlar ya benım sorun karburatorde karburatoru degıstırıcem lpgcı bulamadım parayı vurursam :D mını vos sanayı acıcam sanayının ortasındada vos dernegım olcak ve ııı ustalar olcak ucuz ıscılık ucuz parca pahalı guluşler olcak şimdilik hayal ama param olursa olcak ne arıosan bulucan ya suraya bak 1 aydır lpg takan bırını bulamadık bır suru uyeyız karsıda takan var ıstnın dıger ucu dua edın arkadaslar parayı vuruyum :)
ozcan
Vosdost

Mesaj #7 gönderen ozcan » Çrş Nis 06, 2011 7:37 am

anladım senin bizim tamir hanede yaşadağın sorun biraz kötü bi zamana denk geldin ve arabanı kendin test etmedin neyse bundan sonrasına bak artık. şimdi arkadaşlar hepinize söylüyorum ben bu haftasonu lpg taktırmayı planlıyorum sarıgazide özka lpg diye bir yer var atiker nlp ve gasıtaly kullanıyolar haftayada brc bayiiliğini alıyo adamlar ben dün konuştum adamlar daha önceden bi vosvos bağlamışlar ondada sulu sitem yapmışlar bi su deposu içinde beyine sıcak su basacak derece bir termostat ve birde sıcak suyu beyine gönderecek 12v luk devirdaim pompası vosun sahibi bunları temin etmiş ve adamlarda geri kalan tesisatı yapmışlar benim bi arkadaşımın vosunda egzos kazanından çıkan bir boru direk beyne gidiyo ve ısıtma sorunu yok bende onun ki gibi bi ısıtma sistemi yapıcam ve geri kalan tesisatı adamlara yaptırıcam 400 tl civarı bişey tutuyo toplamda ist anadolu yakasındaki arkadaşlara duyrulur :=)
Kullanıcı avatarı
cezbe
Vosdost

Mesaj #8 gönderen cezbe » Prş Nis 07, 2011 9:24 pm

lpg alırken %50 tasarruf , yakarken %50 tasarruf matematikçi olmaya gerek yok :)
ozcan
Vosdost

Mesaj #9 gönderen ozcan » Cum Nis 08, 2011 8:08 am

dün akşam cezbe arkadışımla gittik görüştük lpg arkadaşlarla çok farklı bi sistem uygulamayı düşünüyolar eğer dedikleri gibi olursa bomba olur lpg sulu sistem çalışıcak ve hatta görüşmeler yapılırsa ruhsata işlenir bile anlattıkları teknik süper çünkü sistem için elektiriğe termostata gerek yok motrun enerjisiyle çalışacak bi devirdaim suyu manifoltdan üzerinden ısınarak beyine basacak ve tekrar su deposuna gelecek bence on numara olacak yani bakalım ilerleyen günlerde görücez. umut kankam geçersin artık sende bu sisteme dönüşte :)
vosbik
Administrator
Administrator

Mesaj #10 gönderen vosbik » Cum Nis 08, 2011 7:42 pm

slm.bu sistem yeni bir icat değil.en basit formül ancak bu sistemde yaşayacağınız en büük sıkıntı geç ısınma buna bağlı olarak fazla yakıt ve çok soğuk havalarda o kabdaki ve borulardaki suyun donma ihtimali olacaktır.ruhsata işlenebilmesi için bu şekild ebir proje bulmak zorundasınız.ya da çizdirmeniz gerekli.bu da maliyet demek.
Resim

VOSUM SATILIKTIR.(İLGİLENEN ARKADAŞLAR ÖZEL MSJ ATSIN LÜTFEN)

“Yakıt + Performans + Tasarruf” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir