Neden Yardımcı Olamıyoruz Bırbırımıze!!!

Bu bölümde yakıt ile ilgili sıkıntılar , voosumuzu daha ekonomik şekilde kullanmanın yolları, alternatif yakıt sistemleri yer alacaktır..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
ozcan
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: tek marş :)

Cvp: Neden Yardımcı Olamıyoruz Bırbırımıze!!!

Mesaj #11 gönderen ozcan » Pzt Nis 11, 2011 8:25 am

evet buna benzer bi sistem daha önceden çoğu kez denendi gibi ama benim farklı bulduğum olay devirdaim motorunun motor üzerine monte edilmesi ve motorun sadce kasnakta dönen kayışdan enerjisini alması yani termostat ve elektirik gibi bişey almasına gerek yok ısınma konusuna gelince onun hakkında kesin bişey söyleyemem ama deneyince belli olur artık. soğuk havalarda suyun donacağını sanmıyorum normal bi arabadaki gibi normal bi su olcak soğuk havalarda antifiriz kullanıldığında sıkıntı yaratmaz diye güşünüyorum ısıtma sistemi böyle olup çalışırsa diğer lpg sistemlerine göre biraz daha güvenli olur diye düşünüyorum önemli olanda bu ama tabi hiç bişey için kesin konuşmuyorum deneyip görmek lazım

Kullanıcı avatarı
orko
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: B Rh +
Vosvosumun adı: müjqan' dı...

Mesaj #12 gönderen orko » Pzt Nis 11, 2011 3:14 pm

kayseri de ustalar mükemmel sonuç lpg montaj yapıyorlar. ama artık ruhsata işleniyor mu bilmiyorum. çünkü ben 5 yıl önce yaptırmıştım.
stresss...
ozcan
Vosdost
Vosvosumun adı: tek marş :)

Mesaj #13 gönderen ozcan » Pzt Nis 11, 2011 3:30 pm

bu sızdırmazlık rapou verilen yerlerdeki mühendislere eğitim veren bi yetkiliyle konuşmuştum ben izmirde bir yer lpg takıyoruz ve işletiyoruz demişti nasıl yapıyosunuz diye sordum onlarda yağ ile ısınmayı yapıyoruz ve onaylanıyo dedi bende bu yetkili kişiye izmirde böyle bi sistem yapıp işletdiklerini söyledim ve adam kabul etmedi bu sistemin tehlikeli olduğunu yani vosvoslarda yapılan bütün sistemleri biliyo ve hepsini tehlikeli buldukları için onay vermediğini söylüyo ve ben bu sistemi anlattım yani su ile ısıtma olayını yani bi devirdaim pompa su için bi bidon adam bu şekilde olursa yani beyine sıcak su gelirse ben bunu işlerim ama başka bi türlü ısıtma durumunda onay vermem dedi. konuşmalar bu şekilde yani ben şimdi özka lpg den haber bekliyorum yani bi fiyatlandırma felan yapıcaklar onadan sonrası allah kerim çalışma sistemine ve verimliliğine bakıcaz.
Kullanıcı avatarı
Lovevosbik
Vosdost
Vosvosumun adı: Tosun

Mesaj #14 gönderen Lovevosbik » Sal Nis 12, 2011 8:58 pm

Merhaba.Ben de bir ara araştırmıştım bu LPG işini.Yorumlarda okudukça kafam çok karıştı.Her kafadan ayrı sesler çıkıyor.Özellikle de ruhsata işletmek konusunda.Biz de iki adet vosvos var.Birini ben kullanıyorum İstanbul da birini de ağabeyim o da Ankara da.Bir ara onun yanına gittiğimde bu LPG işini Ankara daki Gökhan Ustayla konuştum.Ben bu işin çok çetrefilli bir iş olduğunu sanıyordum onunla konuşmadan önce.Gökhan Usta yine bu sulu sistemin uygulandığını ruhsata da işlenmede herhangibir sorun olmadığını söyledi.Hatta benim gittiğim de 3 vosvos LPG leniyormuş.Ben gözümle görmedim henüz kendim de yaptırmadım fakat yazılanlarla kafan karışmasın karamsarlığı da kapılmayın sakın.Gökhan Ustayla konuşmanızı tavsiye ederim.Onun yönlendirdiği bir yer var.En azından götüremeseniz bile fikir alırsınız tek bir ağızdan.
Kullanıcı avatarı
orko
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: B Rh +
Vosvosumun adı: müjqan' dı...

Mesaj #15 gönderen orko » Cum Nis 22, 2011 8:35 am

egzostan ısıtmalı sistemler diğer ısıtma sistemlerine göre çok çok daha verimli.
stresss...
Kullanıcı avatarı
yunusbatmaz
Vosdost
Vosvosumun adı: SEVİMSİZ

Mesaj #16 gönderen yunusbatmaz » Cum Nis 22, 2011 6:50 pm

ben egzos ısıtmalıyı kullanıyorum marş vurup 1-2 dk sonra %100 verimle yola çıkıyorum direk marş vurup gidersem en soğuk havada bile 300-400 metreye tam verime ulaşıyor sıcaklık ve lpg..Sulu sistem denenebilir ama suda olsa egzosta olsa amaç lpg yi ısıtmak..Lpg ısınıyorsa sorun yok hepsi çalışır :)

Egzos ısıtmasına da onay vermiyorlar diyorsun ya tehlikeli diye..Hiç bir tehlikesi yok..Sen lpg ye çakmak tutmadığın sürece yanma patlama olmaz..Lpg gaz hemen uçar gider ortamdan ama benzin sıvı damlarsa sıcak bir yere hemen alevlenebilir..Kaza esnasında da herhangi bir kaçakta hemen keser lpg yi..Ama benzinde kazada yırtılan bir hortum vs patlamaya sebep olur...

Uzun lafın kısası bu tehlike olayına ben pek katılmıyorum..Mühendis bile dese.. :) Projenin detaylarını merakla bekliyoruz umarım bol fotoğraf eklersiniz ve bilgi biz de su soğutmöalı devir daimli sistem hakkında daha bilgili oluruz...
ResimResim
sdraydin
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +

Mesaj #17 gönderen sdraydin » Cum Nis 22, 2011 7:41 pm

arkadaslar bu vosvos sayesınde bır cok ınsan tanıdım ıyısıde kotusude kocaelınde bı akadasım var onun tanıdıgı yapıo bu ısı adam bursadan beyın getırıo ısıtma cubugu fln 10 numara yapıo sulu sıstem ben sordum 1 mılyara patlıo arkadaslarında yorumlarda dedıgı gıbı kısın basa bela sulu ben cogu arkadasla dalga gectım su donmus antıfırız koyuyo bzde o sorun yok ben egzosdan ısıtma tercıhım karburatorumu degıstım amerıkan karburator taktırdım sıfır deıl ama 450 yakıo bujılerımı kablolarını tevzı makarası benzın fıltresı hava fıltresınıde temızleyıp yagıda koydummu yakıttan bıraz daha tasarrufta olcam...
tombsentry
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: zilli

Mesaj #18 gönderen tombsentry » Çrş Eki 12, 2011 5:12 pm

ankarada lpg ustası lazımmmm... tüm aparatlarım var..
hunterakon
Vosdost
Vosvosumun adı: Maviş

Mesaj #19 gönderen hunterakon » Prş Eki 13, 2011 10:17 am

ankarada usta var
herkez ona taktırıyor bende taktırdım:D
işide biliyor
kendisindede var
şaşmazda
tataroğlu lpg
Resim

“Yakıt + Performans + Tasarruf” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir