bu sistemi deneyen oldu mu

Bu bölümde yakıt ile ilgili sıkıntılar , voosumuzu daha ekonomik şekilde kullanmanın yolları, alternatif yakıt sistemleri yer alacaktır..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
Kullanıcı avatarı
ilkeer
Vosdost
Kan Grubu: A Rh -
Vosvosumun adı: firuze

bu sistemi deneyen oldu mu

Mesaj #1 gönderen ilkeer » Pzr May 29, 2011 10:59 pm

Muhtaç olduğun kudret,damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

Gazi M.Kemâl ATATÜRK
20.10.1927
mahoni38
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +

Cvp: bu sistemi deneyen oldu mu

Mesaj #2 gönderen mahoni38 » Prş Haz 02, 2011 6:33 pm

Biraz reklam kokan bir ilan olmus. (yani post u acan dostum sen reklam yapıyorsun demiyorum bahsi geçen faydaların gercekliği beni ikna etmedi)
ben yaptırısam bunu sadece kayseride ruhsata işlenmiyor ankara da bize yakın sayılır bir ara gezmeye gider işlettirir gelirim. onun dısında avantajlar
1-işleniyor (Zaten vosvoslara işleniyor ki sadece bazı illerde işlenmiyo misal bursada işleniyor)
2-polis korkusu (ki bu zaten illk maddenin bir yan sonucu)
3-Cok yakıyor (Lpg ayarsızsa cok yakar sulu olunca ne değişecek ki)
4- Motora zarar veriyor=> bu uzun uzun konusalacak bir konu evet zarar veriyor ama bu lpg oldugu için kartelden ısıtıldığı içn değil ki üstelik benim aracımdaki egzoz kazanından ısıtılıyor. zarar veriyor cünki bizim araçlarımızın motorlarının yapıldı matte (antimilyumdu galiba) lpg ye uygun değil lpg normalden cabuk ve cok ısıtıyor aracı bu yüzden keçeler ömrünü cabuk yıtırıyor. cabuk ısınan yağ ve fazla ısınan yağ özelliğini kaybettiği için motorun tam yağlama işlevini yapmıyor ve ömrü cabuk bitiyor. ki bu durum sulu da olsa aynı. 2.si zamanında vosvoslara sulu motor koymus olan simdiki ustamın yaşadığı tecbülere göre söyleyim bu aracla ben kayseri tüvtürk e gitsem arac muayeneden geçmez. geçmez arkadas mühendis değil isterse nasa yapsın. e sen yapan adamdan daha mı akıllısın onlar su koymamıs da sen koyuyorsun diyorlar (ustamın bizzat başına gelen replikden alıntı) ayrıca lpg benzine göre özellikle kısın daha zor calıstığı için marş motorunu ve aküyü de bitiriyor. usta ile biz bu konuyu yani vosvoslarda lpg konusunu konustuk. yılda lpg den arıza yapan parçaların listesini cıkardık lpg nin avantajını hesapladık. lpg sokmeye karar verdik :) (sökelim lpg az binelim araca demiştik ama sökmedik o ayrı mesele) derken sorun lpg nin bizim motorun yapısına uygun olmaması sulu veya susuz meselesi değil suyun orda işlevi ne egzoz kazanında değilde kartelde ısınan suda lpg buharlastırıyor.

Müh. im diyen arkadas sanki lpg yeniden icad etmiş gibi anlatıyor ancak bence saydığı avantajarın sulu olması ile alası yok. usta ile motorda bir optimizasyona gidiyoruz eğer olursa size de anlatırım inş lpg den benzine geçiş yapacağız hemde lpg 35 krs yakarken benzinde 40 45 krs yakacak inş.

bi de su var o kadar lpg zararlı diyoruz ama benim bus benzinde 55 60 krs yakıyor bu tabloda ben nasıl bineyim bu araca evim mecbur lpg ile kullanıyoruz.egzozdan ısıtlmalı kayserideki araçların coğu da lpg li
Başımın belası Vosbusum.
[thumbnail]http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs1389.snc4/164113_1711657743868_1010866183_31893363_539618_n.jpg[/thumbnail]

“Yakıt + Performans + Tasarruf” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir