Tombiş Mavişime LPG yi taktırdım 1303s1600cc

Bu bölümde yakıt ile ilgili sıkıntılar , voosumuzu daha ekonomik şekilde kullanmanın yolları, alternatif yakıt sistemleri yer alacaktır..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
serdarbuğan
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +
Vosvosumun adı: çilek

Cvp: Tombiş Mavişime LPG yi taktırdım 1303s1600cc

Mesaj #11 gönderen serdarbuğan » Pzr Oca 08, 2012 10:00 pm

yağdan ısıtma randımanlı olmuyor deniyor ençok kullanılan sistem ise ise egzozdan ısıtma :) yağlı sistemde lpg nin ısınabilmesi için yağın belli bir sıcaklığa ulaşmasını beklemek gerekiyor egzozdan ısıtmada ise böyle bir sıkıntı yok bas marşa çık yola :)

Resim
hunterakon
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: Maviş

Mesaj #12 gönderen hunterakon » Sal Oca 10, 2012 9:32 am

katılıyorum
eksoz sistemde yarım marşta bile çalıştığına şahit oldum en soğuk havada(bendeki çalışma kontağı takar takmaz marşa asılma yöntemi anında çalıştırıyor kontağı açıp beklediğimde araç boğuluyor çalışmıyor)
anında çalışır yağlı sistem yüksek devirlerde aracın yağ basıncını düşürdüğü için yağ istenilen basınçta pompalamayacağından sana büyük skıntı oluşturur
Resim
vosvosserdar
Vosdost

Mesaj #13 gönderen vosvosserdar » Sal Oca 17, 2012 8:55 am

ben yağlı sistem kullanmadım ama kullananlar geç çalışma ve sısınmadan bahsediyor.ısıtma çubuklu tip ise 11 yıldır kullanıyorum.erzurumda -20 de dahi tek marşla çalışıyor.
vosvosta her türlü yardıma hazırım.msn ve telefonla ulaşabilirsiniz.

ResimResim

“Yakıt + Performans + Tasarruf” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir