VOS a Sulu sistem lpg takılıp işletilebiliyormuş!!!:)

Bu bölümde yakıt ile ilgili sıkıntılar , voosumuzu daha ekonomik şekilde kullanmanın yolları, alternatif yakıt sistemleri yer alacaktır..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
hunterakon
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: Maviş

VOS a Sulu sistem lpg takılıp işletilebiliyormuş!!!:)

Mesaj #1 gönderen hunterakon » Prş Kas 24, 2011 10:34 pm

arkadaşlar akşam ne yapayıp ne yapayım dedim sahibinden.com a vosvos yazıp bakayım dedim hizmetler bölümünde http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... ay/?#close ilana rasladım nedir dedim bir girdim ankarada su ile çalışan ruhsata işletilebilen LPG sistemi varmış :D yeni lpg taktırmış biri olarak (egsozdan işletmesiz) ulan şansa bak taktırdık sulu olanı varmış dedim altta mevcut sistemi sulu sistemede çeviriyorlarmış :) 450 lira bu biraz soygun gibi geldi ama adamlar haklı :D peki işletmek için bir sürü ıvır zıvır fatura makine dairesi odası bilmemneden kağıtlar fln lazım bunlar ayrı bir paradır sanırım.LPG taktırmayı düşünen var ise ve burada taktıran var ise bence bir düşünmek lazım ben işletemedim ama siz işletmesiz kalmayın:)
Kesinlikle reklam değildir.Bilgilendirmek amaçlıdır.Forum konularında mesaj olarak gördüm fakat konu olarak yoktu sizlerle paylaşmak istedim

Resim
mahoni38
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +

Cvp: VOS a Sulu sistem lpg takılıp işletilebiliyormuş!!!:)

Mesaj #2 gönderen mahoni38 » Cum Kas 25, 2011 6:56 pm

egsozdan olan da işlenebilyior simdi orda yanlış yönlendirme var
1- bi diyor 15 20 krs yakmakta bi diyor 20 25 krs.
2- iyi randımanlı değildir? Bunu ispat edecek bir test bi emare var mı? sulu bi avantaj değil sadece bi secenek
3-işlenmiyor (yanlış) konya da işleniyor bursa da işleniyor (mus yani) olay projeye ve MMO nun ruh haline bakar.
hava soğutmalı lpg coğumuz yıllardır kullanıyoruz zaten bir sorunumuz yok. ilandaki lpg sadece "işlendiği " için tercih edilebilir ama onun dısında bence bir artısı yok.

lpg zararlı motora. bunun bir gaç sebebi var.
1- benzinden 10 derece fazla ısıttığı için yağ özelliği daha cabuk yitiriyor bazen (özellike yazın) cok sıvılasan yağ görevini yapmıyor.
2- (yine 1. madde ile alakalı) fazla ısındığı için contalar daha cabuk kuruyor
3- lpg benzine göre biraz daha zor çalıştığı için marj motorunun ömrü daha cabuk bitiyor.
4-kapalı otoparka giremiyorsunuz ki bu istanbulda sorun oluyor die duymsutum.
lakin benim lpg olmasa coğumuz vw ye binemeyiz hatta araca binemeyiz. benim bus bezinde 60 krs yakıyor simdi ben nasıl benzin ile bineyim.

paylaşım için tskler. ben bilgilendirme olarak bildiklerimi yazdım aklınızda olsun. Gerek motorda gerek lpg de "sulu" veya "susuz" fark etmez. bizim araçlarımız eşsiz oldukları için bazen ucube veya bi eksiklik gibi suyun ilave edilmesi kusru gidermiş veya aya gitme yeteneği sağlamıs gibi algılanabiliyor. ilanı ben önceden görmüştüm ilk gördüğümde tek cezb eden sey işlenme olmustu. ki konya da hala işleniyorsa ki son duyum öyleydi ankaraya gideceğimek onyaya gider egsozdan işlertirim sonra go go go..

400 tl bus sahipler için buyuk para değil zira neden değil. bizde muayene yılda bi her sene söktür taktır derdina kal lmasındansa sızdırmazlık alıp gitmek daha iyi ama bug da 2 yılda bir o yüzden tamemen tercih meslesi lakin satarken işli lpg bir artı sağlıyor.
Başımın belası Vosbusum.
[thumbnail]http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs1389.snc4/164113_1711657743868_1010866183_31893363_539618_n.jpg[/thumbnail]
mahoni38
Vosdost

Mesaj #3 gönderen mahoni38 » Cum Kas 25, 2011 6:58 pm

yanlız hafif işkillendim :)
ilandaki araç mavi seninki mavi
sen ankar o ankara :)
saka b yana işlenebilir olması yani en azından bunu tercih edebilmek bile bir kazanctır vw camiası için.
Başımın belası Vosbusum.
[thumbnail]http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs1389.snc4/164113_1711657743868_1010866183_31893363_539618_n.jpg[/thumbnail]
Kullanıcı avatarı
subutay2006
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +
Vosvosumun adı: PORTAKAL

Mesaj #4 gönderen subutay2006 » Cum Kas 25, 2011 7:29 pm

oo osman hayırlı olsun lpg dönüşüm servisi açacam diyordun sonunda oldu demek pardon ağzımdan kaçtı :)
It's not a car, ıt's a VW

1973 1303 PORTAKAL
Murat KOCABAŞ
hunterakon
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: Maviş

Mesaj #5 gönderen hunterakon » Cum Kas 25, 2011 8:40 pm

mahoni38 yazdı:yanlız hafif işkillendim :)
ilandaki araç mavi seninki mavi
sen ankar o ankara :)
saka b yana işlenebilir olması yani en azından bunu tercih edebilmek bile bir kazanctır vw camiası için.

benim mavişim tek :D kapıları yanları çizik olan tek vos maviştir:D lütfen tesüf ederim:D maviş darılır:D
ya tabikide ama şöle bişi var polis durdurupta kardeşim senin vosta lpg var işlimi değilmi diye sormaz:Dmuayenede sıkıntı çıkartır onuda beyni söküp gidecez:)

subutay2006 yazdı:oo osman hayırlı olsun lpg dönüşüm servisi açacam diyordun sonunda oldu demek pardon ağzımdan kaçtı :)

tabi abi açtım :D beklerim :D:D:D:D Opan çayyolu Opel-Mazda-chevrole araçlarınızı beklerim tanıdıklarınız var ise kullanan bakım vs için gelsinler yardımda bulunurum:Dinidirm vs:D
Resim
Kullanıcı avatarı
subutay2006
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +
Vosvosumun adı: PORTAKAL

Mesaj #6 gönderen subutay2006 » Cum Kas 25, 2011 8:45 pm

şaka maka derken cidden reklam yaptın haa :)
It's not a car, ıt's a VW

1973 1303 PORTAKAL
Murat KOCABAŞ
mahoni38
Vosdost

Mesaj #7 gönderen mahoni38 » Cum Kas 25, 2011 8:55 pm

bus da malesef beyinle bitmiyor. bende bitmiyor yani adamlar ufacık rekor görse lpg ye benzeyen geçrmiyor. ben korkumdan webosayı (truma tuplu) bile sokuyorum. o yüzden tank. rekolarlar. beyin komple sökülüyo. daha kafaları atıp buraniye delik demez ins. Türtürk mü Allah bildiği gibi yapsın
Başımın belası Vosbusum.

“Yakıt + Performans + Tasarruf” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir