LPG li vosvos kullanan arkadaşlar

Bu bölümde yakıt ile ilgili sıkıntılar , voosumuzu daha ekonomik şekilde kullanmanın yolları, alternatif yakıt sistemleri yer alacaktır..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
clashasan
Vosdost
Kan Grubu: B Rh +

LPG li vosvos kullanan arkadaşlar

Mesaj #1 gönderen clashasan » Cmt Ara 03, 2011 9:54 am

Merhaba arkadaşlar vosvoslarda lpg kullanan arkadaşlardan birşey öğrenmek istiyorum vosvoslarda su olmadığından lpg yi eksozda ısıtılıyormuş fakat aklıma takılan lpg beynindeki su giriş ve çıkış boşmu kalıyor yoksa lpg için bir devirdaim motoru takılarak beyne su pompalanıyormu ?

Kullanıcı avatarı
subutay2006
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +
Vosvosumun adı: PORTAKAL

Cvp: LPG li vosvos kullanan arkadaşlar

Mesaj #2 gönderen subutay2006 » Cmt Ara 03, 2011 12:15 pm

belki okumuşsundur ama aşağıdaki bağlantı anlamana yardımcı olacaktır. çok emin değilim ancak sıcak su girişleri boş kalıyordur diye tahmin ediyorum lpg regülatörü yani beyni sıcak su ile gaz halindeki lpg yi sıvı hale dönüştürme görevi yapıyor ancak bizim araçlarda lpg kazanda sıvı hale dönüştürülüp lpg beynine (lpg karbüratörüne, lpg regülatörüne) gönderildği için bu su giriş ve çıkışlarının kullanılmadığını düşünüyorum hiç dikkat etmedim.

yakit-performans-tasarruf-f49/vosvosda-lpg-kurulum-semasi-t301.html#p1877

Resim

Uploaded with ImageShack.us
En son subutay2006 tarafından Cmt Ara 03, 2011 1:35 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
It's not a car, ıt's a VW

1973 1303 PORTAKAL
Murat KOCABAŞ
vosbik
Administrator
Administrator

Mesaj #3 gönderen vosbik » Pzr Ara 04, 2011 12:39 am

su giriş çıkışları boşta kalıyor.
Resim

VOSUM SATILIKTIR.(İLGİLENEN ARKADAŞLAR ÖZEL MSJ ATSIN LÜTFEN)
Doğu
Vosdost

Mesaj #4 gönderen Doğu » Pzr Ara 04, 2011 8:08 pm

Benimde bir sorum olacak, konuyla alakasız ama lpg ile ilgili. Ortalama 2-3 günde bir akşamları 15-20 dk geziyorum, onun dışında genel olarak park yerinde. Ne yazık ki park yeride açık ve haliyle hep soğukta. Sorum şu; benzinde ilk marşta çalışıyor, 3-4 dk (rolanti kendine gelene kadar) ufak ufak gaz veriyorum ve rölanti kendine geldiğinde harekete geçiyorum, 200 metre gittikten sonra lpg butonundan ortaya alıyorum ve bi 200m daha gidiyorum ve teklemeye başlıyor ve lpg ye çekiyorum. Ama bazen gaz yiyor ve yoluma devam ediyorum, bazen de lpg de stop ediyor. Benzine alıp biraz daha ısınmasını bekliyorum ve o zaman lpg ye çektiğimde sıkıntı yaşamıyorum.

Acaba yaptığım doğrumu, siz motor soğukken lpg li vosunuzu nasıl harekete geçiriyorsunuz ?
Kullanıcı avatarı
subutay2006
Vosdost

Mesaj #5 gönderen subutay2006 » Pzr Ara 04, 2011 8:35 pm

Eğer jikle kurulu vaziyette ise benzinde çalıştırman lazım jikle kurulu araçlarda gazla çalışmada sorunlar yaşanıyor araç boğuluyor bu nedenle jikle kurulu ise benzinde çalıştırmak lazım (usta önerisi) benzinde çalıştırdıktan sonra yakıt seçici anahtardan ortaya alıp benzini tamamen bitirmen lazım senin de söylediğin gibi benzin biterken yani teklerken gaza alırsın benim vosvosta gaza alsam da stop ediyor sonra anahtar gaz konumundayken tekrar marş yapıyorum ve gazda çalışıyor. Benim vosvosu bu havalarda direk gazda çalıştırıyorum sorun yok.

1973 1303 PORTAKAL
Murat KOCABAŞ
dawsons-creek
Vosdost

Mesaj #6 gönderen dawsons-creek » Pzt Ara 05, 2011 7:00 pm

jikleyi devre dışı bıraksak sıkıntı biter mi?
Kullanıcı avatarı
subutay2006
Vosdost

Mesaj #7 gönderen subutay2006 » Pzt Ara 05, 2011 8:01 pm

ustanın söylediğine göre eğer jikle kurulu ise benzinde çalıştırmak lazım sonrasında teoriğe uyarak ortaya alıp benzini bitirmek sonra gaza alıp devam etmek. jikle kurulu bir vosvosta gazda çalıştırmak istenirse motor boğuluyormuş. ben jikleyi kurdurmadım gazda çalıştırıyorum bir sorun yok gazda çalışmasında

1973 1303 PORTAKAL
Murat KOCABAŞ
Doğu
Vosdost

Mesaj #8 gönderen Doğu » Pzt Ara 05, 2011 8:17 pm

Murat abi bilgiler için çok teşekkürler, bende jigle kurulu sanırım. Soğuk havalarda gazda çalışmıyor.
Kullanıcı avatarı
subutay2006
Vosdost

Mesaj #9 gönderen subutay2006 » Pzt Ara 05, 2011 8:25 pm

Olabilir Doğukan ama tabi bu konuştuklarımız tahmin önce jikleden ve diğer ayarlardan emin olmak lazım

1973 1303 PORTAKAL
Murat KOCABAŞ
dawsons-creek
Vosdost

Mesaj #10 gönderen dawsons-creek » Sal Ara 06, 2011 1:04 am

peki bu jikle nasıl iptal edilir. Edilmesinin bir sakıncası var midir

“Yakıt + Performans + Tasarruf” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir