egsoz değişikliği yakıtı etkilermi

Bu bölümde yakıt ile ilgili sıkıntılar , voosumuzu daha ekonomik şekilde kullanmanın yolları, alternatif yakıt sistemleri yer alacaktır..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
eyasari
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +

egsoz değişikliği yakıtı etkilermi

Mesaj #1 gönderen eyasari » Pzt Ağu 27, 2012 11:02 am

egsozdan fazla ses çıkıyor bir arkadasım komple egozu değiştirmemi önerdi arabam 1300 vw yakıt düşürmek istiyorum fakat lpg takıp orjinalliğini bozmak istemiyorum

yardımcı olursanız sevinirim

Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: TUHSİ

Cvp: egsoz değişikliği yakıtı etkilermi

Mesaj #2 gönderen gürhan » Pzt Ağu 27, 2012 9:07 pm

patlağı, çatlağı olmayan bir egzost sistemi ile yakıt tüketiminiz düşer...ancak bu sadece egzost sistemine bağlı değildir...ateşleme sisteminin parçalarıda yakıt sarfiyatını değiştirir...bütün elemanların sarfiyata az yada çok etkisi vardır...ancak lpg ile kıyaslama yapacaksanız her halükarda lpg ucuz olduğu için daha ekonomik bir çaredir...

Ha bana sorsanız takarmıyım, takmam...
izustun
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: Semoş

Mesaj #3 gönderen izustun » Pzt Ağu 27, 2012 10:27 pm

çok zorda değilsen vosvosa lpg takma derim.ama şuda egzosu değiştirsende çok değişeceğini sanmam.her şekilde çok yakan bir araba çünkü vosvos.
birtek uzun yolda şaşırtabiliyor dikkatli kullanırsa
Resim

(o\_!_/o)
Kullanıcı avatarı
ismiil
Vosdost
Vosvosumun adı: ' EGE ' yeni vos 'portakal'

Mesaj #4 gönderen ismiil » Sal Ağu 28, 2012 10:21 am

4senedir vos sahibiyim lpg li aldim ve bugune kadar hicbir problem yasamadim lpg ye neden boyle onyargi var anlayamiyorum. Ben cok memnunum senelerdirde problemsiz kullaniyorum eksoz + lpg oneririm
İsmail ŞAHİN
Hac ve Umre Sorumlusu
Bakanlıklar/ANKARA
Telefon: +90 (312) 419 44 04
Fax : +90 (312) 419 44 06
[email protected]
Uygar Turizm
Uygar Hac ve Umre
İnterRail Bileti
Yurtdışı Eğitim
serdarbuğan
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +
Vosvosumun adı: çilek

Mesaj #5 gönderen serdarbuğan » Sal Ağu 28, 2012 5:25 pm

benzinde okadar etkilermi bilmiyorum ama lpg de etkiliyor .geçen gün arabanın arka taraftan altını yere vurmuştum ilk anda farkedemedim ama eksoz 2-3 santim ince çizgi gibi yarılmış (tabii bunu yaklaşık 1 hafta sonra fark ettim) bu süre içinde arabada inanılmaz bir çekiş düşüşü yakıtta artış meydana geldi.bu olaydan önce 20 litre gazla 235 km felan yol giderken egzoz delindikten sonra bu rakam 160-170 km ye kadar düştü.bu nedenle iyi bir egzoz yakıta olumlu yönde etki eder diyebiliriz :ok:
Resim
yavuzss
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: Portakal

Mesaj #6 gönderen yavuzss » Sal Eki 02, 2012 10:31 pm

Benzin tüketimini etkileyen o kadar çok faktör var ki.

Arabanın bakımlarının ayarlarının zamanında doğru şekilde yapılması.
Karbüratör ve ateşleme sisteminin yıpranma durumu.
Kullanım alışkanlıkları.
Gidilen mesafe ve yol durumu. vs vs

Ben birçok LPG li vosvos kullanıcısından daha ekonomik Benzinli vosvos kullanıyorum mesela :)
Kullanıcı avatarı
mericdurna
Vosdost
Vosvosumun adı: Abbas

Mesaj #7 gönderen mericdurna » Pzr Eki 07, 2012 5:42 pm

lpg ayarları düzgün yapılırsa, vosun motoru sorunsuz çalışıyorsa uzun yolda çok çok düşebiliyor. geçen ay bi deneme yapmıştım. bi arkadaşımın işi için denizli dışına gidip geldik gün içerisinde. depoyu doldurdum ben yola çıkmadan önce. aracın km'sini bi kenara not ettim. gittik ve geri döndük. 178 km yol yapmışız. depoyu tekrar doldurduk. 22.5 tl'ye depo doldu. baya şaşırdım ben. 2.48 tl'ydi o gün lpg'nin litre fiyatı. 22.5/2.48=9.07 litre lpg yakmışım 178 km'de. ağzım açık kaldı benim :) bu kadar az yakan bi vos görmemişsinizdir sanırım daha önce :)
Yolcudur Abbas, bağlasan durmaz :)
dawsons-creek
Vosdost

Mesaj #8 gönderen dawsons-creek » Pzr Eki 21, 2012 2:32 pm

Lpg takılırken egsoz kazanını delmişlerdi galiba. Şimdi çubuk almak istiyorum, peki o delik ne olacak ? . Bilgisi olan var mıdır ? çubuk daha etkili diyorlar. Galiba epey fark ediyor.
dawsons-creek
Vosdost

Mesaj #9 gönderen dawsons-creek » Pzr Eki 21, 2012 5:17 pm

Bu arada bir şey daha sormak istiyorum bi tuhaf ses geliyor prt prt prt diye, derinden. hatta part part part gibi bişey egsozdan galiba :) ne olabilir ki

“Yakıt + Performans + Tasarruf” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir