Aşırı Lpg Tüketimi

Bu bölümde yakıt ile ilgili sıkıntılar , voosumuzu daha ekonomik şekilde kullanmanın yolları, alternatif yakıt sistemleri yer alacaktır..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
Doğu
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +

Aşırı Lpg Tüketimi

Mesaj #1 gönderen Doğu » Prş Kas 08, 2012 6:58 am

Selamlar

dün lpg de yakıtı hesaplama fırsatı buldum ve keşke o fırsatı bulmasaydım dedim kendi kendime, lpg de kırmızı ışık yanıyorken 40 tl gaz aldım litresi 2.60 liradan ve 67 km sonra yine ışık yandı. Dedim lpg nin göstergesi sapıtmıştır ama değil, iki kırmızı ışıkta da depoda az yakıt olduğu belliydi isteksiz çalışıyordu.

kıscası lpg de şu anda benzinden daha çok yakıyormuş. bir şeyler ayarsız ama neler?

74 model 1600 cc vosvosum bu arada.

Kullanıcı avatarı
mericdurna
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: Abbas

Cvp: Aşırı Lpg Tüketimi

Mesaj #2 gönderen mericdurna » Prş Kas 08, 2012 8:06 am

dijital gosterge yanlis gosterebiliyo. Benim yarisindan daha fazlasini harcayinca bile dijital gostergede dolu gorunuyo, sonra isiklar hizlica sonmeye basliyo. Depoyu doldurup belli bi yol gittikten sonra tekrar ayni yerden doldurarak deneyin. Ayrica yakitin dusmesi icin atesleme sisteminizi kontrol ettirin. Ve lpgciler genelde az yaksin diye kisiyolar, bu da motorun sagliksiz calismasina sebep oluyo. Benimkisi de tekleyerek, hararet yaparak calisiyodu, ustam atesleme sistemimi elden gecirdi, avans ayarini duzeltti, gazin ayarini da yaptiktan sonra tekleme sorunu gecti. Cekisi duzeldi ve yakit inanilmaz derecede dust
Yolcudur Abbas, bağlasan durmaz :)
Kullanıcı avatarı
ismiil
Vosdost
Vosvosumun adı: ' EGE ' yeni vos 'portakal'

Mesaj #3 gönderen ismiil » Prş Kas 08, 2012 10:31 am

gaz kaçağı olabilir mi benim başıma gelmişti eksozdan ısıtmalı sistem eksoza giren hortum miladı doldurmuştu ve oradan gaz kaçıyordu hemen yenisi ile değiştirdim düzeldi. birde ayarsızlıktan oluyor herkese kurcalatmayın vosvosun lpg sisteminden anlayan birisi ayarlasın en kötü motor ustanıza rica edin lpg ciden daha iyi yapacaktır. ama güzel bir yanınız var ankaradasınız şaşmazda tataroğlu lpg ye gidin hemen
İsmail ŞAHİN
Hac ve Umre Sorumlusu
Bakanlıklar/ANKARA
Telefon: +90 (312) 419 44 04
Fax : +90 (312) 419 44 06
[email protected]
Uygar Turizm
Uygar Hac ve Umre
İnterRail Bileti
Yurtdışı Eğitim
Doğu
Vosdost

Mesaj #4 gönderen Doğu » Prş Kas 08, 2012 12:06 pm

Göstergeden olduğunu zannetmiyorum çünkü azaldığında isteksiz çalışmasından hissediliyor.

Hortumlardan da olduğunu zannetmiyorum 1 ay önce muayeneye girmeden tüm lpg hortumlarını yeniledim.

Aracı zaten 2 ay oldu alalı , aldığımda avans ayarı ve gaz ayarı yapılmıştı fakat muayeneye girerken lpg yi söktüğüm için acaba lpg ayarı mı bozuldu ki. onun bi üstünde durayım.
Kullanıcı avatarı
efemm006
Vosdost
Vosvosumun adı: VosbiCan

Mesaj #5 gönderen efemm006 » Cmt Kas 10, 2012 10:29 am

Aynı sıkıntı bendede var.1300cc olmasına rağmen gazı hüpletiyo maalesef.Buda enteresandır gaz ayarı yapıldıktan sonra oldu binesim gelmiyo artık ne yapmalı bende çözemedim.
Erdi Hasırcı
Doğu
Vosdost

Mesaj #6 gönderen Doğu » Cmt Kas 10, 2012 4:11 pm

henüz ustaya gidemedim bende, gidene kadar da isyean dayım binmeyi düşünmüyorum.
Kullanıcı avatarı
ismiil
Vosdost

Mesaj #7 gönderen ismiil » Cmt Kas 10, 2012 11:23 pm

boluk içinde yokluk çekiyorsunuz dediğim gibi gidin şaşmaza makul bir fiyata halletsin tataroğlu onun üstüne bir lpg ci görmedim ben istanbuldayım hala onun yaptığı ayarla biniyorum elini ayara uzatanın eline vuruyorum. geçenlerde muayeneye gitmeden önce eksoz pulu layım dedim bir yere uğradım elinde tornavida ile geldi noluyor dedim ayarlayacam araban süper olacak dedi. elleme kardeşim arabama işin yap dedim yinede tutamadı lanet elini karb. bir vidayla oynadı vosvos başlatı düzensiz çalışmaya ben ver yansın edince arabn bozuk demesin mi sabır diyerek ayrıldım yolda durup eski haline getirdim düzeldi.. başka bir eksoz pulu veren yere gittim arabanın çalışması şahane dedi ve ayarlarda iyi verdi pulu ona anlattım durumu benden ekstra para almak için yapmaya çalışmış diğer herkes şikayetle ona gidiyormuş eee dedim burası istanbul kulağınıza küpe olsun ankara nın kıymetini bilin.
İsmail ŞAHİN
Hac ve Umre Sorumlusu
Bakanlıklar/ANKARA
Telefon: +90 (312) 419 44 04
Fax : +90 (312) 419 44 06
[email protected]
Uygar Turizm
Uygar Hac ve Umre
İnterRail Bileti
Yurtdışı Eğitim
Doğu
Vosdost

Mesaj #8 gönderen Doğu » Pzr Kas 11, 2012 10:06 am

doğru tabi de şu anda yerinden oynatamadım.(ileti155398.html#p155398)

bugün teşhisi koyup ilacı almaktı niyetim ama şans işte.
Doğu
Vosdost

Mesaj #9 gönderen Doğu » Sal Kas 13, 2012 2:05 pm

yakıtan ziyade çalışmama sorunu vardı bende. bugün meksafa, platin ve distribütör i yeniledim. avans,sibop ve gaz ayarı yapıldı. şu anda zıpkın gibi oldu.
Kullanıcı avatarı
ismiil
Vosdost

Mesaj #10 gönderen ismiil » Cum Kas 16, 2012 2:53 pm

hayırlı olsun güle güle kullan

bakıma gitmeyen vosvos tamire gider
İsmail ŞAHİN
Hac ve Umre Sorumlusu
Bakanlıklar/ANKARA