Yine bir lpg sorunu

Bu bölümde yakıt ile ilgili sıkıntılar , voosumuzu daha ekonomik şekilde kullanmanın yolları, alternatif yakıt sistemleri yer alacaktır..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
Doğu
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +

Yine bir lpg sorunu

Mesaj #1 gönderen Doğu » Sal Ara 11, 2012 8:47 pm

Artık sizde bende sıkıldınız ama 1-2 aydır sorunlar peşimi bırakmıyor.

1300 cc vosvosuma yeni lpg takıldı. Yalnız çekiş inanılmaz düştü. Daha öncedende lpgli vosum oldu fakat ben taktırmamıştım.

Takılalı 50-60 km oldu 3 le çıktığım yokuşu şimdi 1 le çıkıyorum.

Birde benzinde çalışmıyor, bunların sebebi ne olabilir ?

serdarbuğan
Vosdost
Vosvosumun adı: çilek

Cvp: Yine bir lpg sorunu

Mesaj #2 gönderen serdarbuğan » Sal Ara 11, 2012 10:10 pm

lpg ayarı kısık olabilir ben birkeresinde sözde bilgisayarlı ayar yaptırmıştım bırak rampayı düzde bile 3 leyememiştim arabayı yani bilgisayar ayarı bizim arabalarda pek yemiyor anlayacağın aynı zamanda tüp takıldıktan sonra sübap ayarı yapılması gerekir :ok:
Resim
Kullanıcı avatarı
atakan77
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: Turna

Mesaj #3 gönderen atakan77 » Sal Ara 11, 2012 11:02 pm

Kesinlikle Serdar beyin dediği gibi ayarsızlık sözkonusu.
Doğu
Vosdost

Mesaj #4 gönderen Doğu » Çrş Ara 12, 2012 6:43 am

3 kere doldurup bitirdiğinde gel yeniden ayar yapalım dediler, o zaman düzeltirler sanırım.

İçime su serpildi çok canım sıkılıyordu 2 gündür. 1. ve 2. vitesi kullanabiliyodum sadece
Kullanıcı avatarı
atakan77
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: Turna

Mesaj #5 gönderen atakan77 » Çrş Ara 12, 2012 9:16 am

Sormayı unutum lpg nin beyni nasıl ısınıyor. Çubuklu ... yağ ısıtmalı...eğzoz gazı ile ? Hangisi
Kullanıcı avatarı
subutay2006
Vosdost
Vosvosumun adı: PORTAKAL

Mesaj #6 gönderen subutay2006 » Çrş Ara 12, 2012 9:40 am

ben de benzin konusuna değinmek istiyorum bunun birkaç nedeni olabilir benzin elektrovalfine artı geliyor mu önce bunu kontrol et yani yakıt seçici (gaz / benzin geçişini sağlayan) anahtarla benzin konumuna aldığın zaman benzin kesicinin içindeki manyetik valif açıp benzin akışına izin veren benzin kesici yada benzin elektrovalfine elektrik gelip akışa izin verir. bunu 12 v kalem varsa kontrol edebilirsin buraya elektrik geliyorsa benzin kesiciden sonra yani karbüratöre giren hortumu sök lpg yakıt seçici anahtar benzin konumunda iken bi marş yap bakalım hortumdan benzin geliyor mu gelmiyorsa benzin pompanı da kontrol et benzin pompası dahi bozulmuş olabilir sıralamayı şu şekilde yap önce benzin pompasından benzin kesiciye giden hortuma bak benzin kesiciye giren kısmını sök marş yap buraya benzin geliyor mu geliyorsa pompan çalışıyordur sonra bu hortumu tak benzin kesiciden çıkan karbüratöre giren hortumu karbüratöre bağlandığı uçtan sök yine marş yap yine benzin geliyorsa sorun yok ama gelmiyorsa ya benzin kesicine elektrik gelmiordur yada kesicin arızalanmıştır.
It's not a car, ıt's a VW

1973 1303 PORTAKAL
Murat KOCABAŞ
Doğu
Vosdost

Mesaj #7 gönderen Doğu » Çrş Ara 12, 2012 1:29 pm

ama lpg takana kadar tek marşta çalışıyordu. pompa arızalı o zaman da sorun çıkarmazmıydı?

cuma günü debriyaj değişecek, onunla beraber dediklerinizi de listeye alalım.

teşekkür ederim herkese..
Kullanıcı avatarı
subutay2006
Vosdost
Vosvosumun adı: PORTAKAL

Mesaj #8 gönderen subutay2006 » Çrş Ara 12, 2012 7:26 pm

lpg sistemini taktırdıktan hemen sonra olduysa gaz/benzin anahtarından benzin kesiciye elektrik gelmiyor olabilir onu bi kontrol et bakalım
It's not a car, ıt's a VW

1973 1303 PORTAKAL
Murat KOCABAŞ

“Yakıt + Performans + Tasarruf” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir