Which engine oil for Maruti Alto800 model

Bu bölümde yakıt ile ilgili sıkıntılar , voosumuzu daha ekonomik şekilde kullanmanın yolları, alternatif yakıt sistemleri yer alacaktır..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
breckjensen
Vosdost
Mesajlar: 55
Kayıt: Cum Eki 13, 2017 2:51 pm
Kan Grubu: 0 Rh +

Which engine oil for Maruti Alto800 model

Mesaj #1 gönderen breckjensen » Cum Kas 03, 2017 10:19 am

From the last service, I have to get the service done. In the last service they had put synthetic oil but as the car is not driven much by my father, I am thinking to use mineral oil or semi synthetic oil. The shop keeper suggested me to use 20W50 seeing the Delhi temperature but the company manual is suggesting 5W30 synthetic oil. If I don't want to use fully synthetic oil, what are the other options available for me. Please give your views on the same and which oil should be used. Please also suggest if I should get it serviced from authorized service station or known nearby good mechanic.

For More Details

animated infographic


“Yakıt + Performans + Tasarruf” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir