%100 oktan

Bu bölümde yakıt ile ilgili sıkıntılar , voosumuzu daha ekonomik şekilde kullanmanın yolları, alternatif yakıt sistemleri yer alacaktır..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
swiss
Vosdost

Mesaj #11 gönderen swiss » Sal Oca 03, 2006 7:03 pm

2 tankeri solvenle 3 tankere çevirebiliniyo.....!!!!! buda bahsettiimiz ince benzin meydana geliyo motora zararı var tabiikide ve solvenli benzin nasıl ayırt ediliyo....

- araba eskisi gibi çekmiyosa

- alınan benzin miktaarine göre az kilometlre yapıyosa yaani çok yakıyosa

- kesiklik yapıyosa

anlayınki aldıınız benzin istasyonu bolca solvenlemiş petrolu...!!!

yapmayan yok arkadaşlar daha dahatılırken bu işlem maalesef yapılıyo sonradan istasyon sahipleride bi güzelden elden geçiriyo sonra ortaya hem pahalı hemde ince benzin çıkıyo.... :shock:

135/165SR-15 tires on PORSCHE wheels...
Tosbağa
Vosdost

Mesaj #12 gönderen Tosbağa » Sal Oca 03, 2006 7:39 pm

Valla arkadaşlar Shell'in benzini çok iyi yaa nie öyle diyorsunuz? Ben sürekli süper alıyorum ve daha önce BP alıyordum tabi vosdan önce vos aldım sonra yine BP den almaya devam ettim bu arada Opel'in benzini sürekli aynı bahsettiğim BP dendir. Ama baktım vos çok yakıyor. Sonra arkadaşımın tavsiyesiyle Shell'den almaya başladım sonuca inanamadım. Baya bir fark oldu.

Opet'e bende güvenmiyordum fakat çok yakın arkadaşımın babası aynı zamanda vosları var. Opet denetleyicisi ve sözüne sonsuz güvenim vardır. Ve onların denetlemelerinden biliyorum çok iyi benzinleri var ve onun enzinle daha da iyi yakıyor vos...

Ayrıca müşteriye davranışları her yerde aynı dikkat edin davranışlarına düzenlerine diğerlerine enzemiyor ve Türkiyede kalıyor paranız bunu da bilin....
Saf Alman Cemile... :D

Resim
kutbay
Vosdost

Mesaj #13 gönderen kutbay » Çrş Oca 04, 2006 9:49 am

işte abicim bende benzer bir farktan bahsediyorum
Resim
Hey gidi karadeniz doldi da taşamadi
Etmeyelum sevdaluk edenler yaşamadi.....
[ WOLF ]
Administrator
Administrator
Kan Grubu: A Rh -

Mesaj #14 gönderen [ WOLF ] » Çrş Oca 04, 2006 10:35 am

Arkadaşlar olay Firmadan değil Benzini satan istasyondan kaynaklanıyor.... Mesela ben şehir dışında bir opetten gaz aldım.. Resmen hava doldurmuşlar bayaa bir sıkıntı olmuştu..
Tosbağa
Vosdost

Mesaj #15 gönderen Tosbağa » Çrş Oca 04, 2006 10:37 am

Hea birde unutmadan arkadaşlar şunu hatırlatiyim dedim. bizim voslar için fabrikanın zamanında dediği 91OKTAN imiş. Yani şimdi iz bunun üstüne zaten çıkmış durumdayız bildiğim kadarıyla daha da fazla artırmak pek doğru olmaz diye düşünüyorum...
Saf Alman Cemile... :D

Resim
Bilbo
Vosdost

Mesaj #16 gönderen Bilbo » Pzr Oca 08, 2006 8:25 pm

Fazla oktanın bizim voslara hiçbir zararı olmadığı gibi hiçbir faydası da yok. Oktan tamamen sıkıştırma oranı ile ilgili birşey ve bizim voslar düşük sıkıştırma oranına sahip olduklarından yüksek oktana ihtiyaçları yok. Ama shell'in 100 oktanlık benzininde başka faydalı katkılar kullanmışlardır, benzin daha kaliteli hale gelmiştir ona birşey diyemem. Oktan olarak bir faydasını veya farkını hissedemezsiniz onu söyleyeyim.

Ben firma olarak ilk önce shell'i sonra bp'yi tercih ediyorum. Ama Murat'ın söylediği gibi önemli olan istasyon işletmecisi. Opet istasyonu olan bir arkadaşımla konuştuğumda Türkiyede her benzin firmasının benzini devletten aldığını ve kendi katkılarını koyduğunu öğrendim. Yani bp, shell veya opet'den alınan benzin aslında aynı yerden alınıyor ama her marka saf aldığı benzine kendi katkısını koyuyor o kadar. Biz marka seçimi yaparken katkı seçimi yapmış oluyoruz aslında, tabii yapılan hileler ayrı, işte o istasyonlara kalmış birşey..

“Yakıt + Performans + Tasarruf” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir