LPG SİSTEMLERİ

Bu bölümde yakıt ile ilgili sıkıntılar , voosumuzu daha ekonomik şekilde kullanmanın yolları, alternatif yakıt sistemleri yer alacaktır..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
Kullanıcı avatarı
blue_face
VosvosTÜRK LPG Uzmanı
VosvosTÜRK LPG Uzmanı

Mesaj #31 gönderen blue_face » Sal Ara 12, 2006 8:00 pm

WosWos BoY yazdı:Ben size sistemin pahalılığından bahsettim montaj dahil demedim ki. Ayrıca oradaki sistemin aynısını getirirseniz fiyat düşmez aksine artar. Nedeni ise gümrük vergisidir. Ben Türkiye'de LPG sisteminin güvenilir olduğunu düşünmüyorum. Sebebi de yaşanmış bir olaydır. Amcamın arkadaşının eşi fabrikasyon LPG'li fiat palio'da arkadan aldığı darbe sonucu yanarak ölmüştür.

malzeme fiyatlarından montaj işçilik fiyatına sadece kısa vi örmek vereceğim türkiyede yapılam sıralı sistemlerin (4 silindirli araclar için olanları) fiyatları minumum 1500 ytl dir...aynı sistemin avusturyadaki fiyatı da yaklaşık olarak 2500 eurodur...peki buradaki fitay farklılığı neden türkiyede ucuzdur?söleyeyim tekrar işçilik pahalılığı olmasıdır...malzeme aynı ve bi farkı yoktur....ikiside italyan markadırrr...lpg nin türkiyede güvenilirolmadığı hakkında görüşlerinize tamamen katılmıyorum çünkü sistemler teste tabi tutulmaktadır özelikle arac içersiine takılıan lpg tankı test edilirken 25/45 barda test edilir...aracın üzerine takıldığında ise 20 barı bile bulmazzz..yaşanmış olay için başşalığı diliyorum...ancak size sunu sölemem gerekirki her böle kötü olay sonucunda kabahati lpg ye bulmamak gerekir... çünkü suanki araçlarda dahil olmak kaydesiyle bütün araçların benzin depoları 0,25 mmlik sactandır...hatta cogunluğu ise benzine dayanıklı erimeyen plastik ve ya fiberden yapılır...lpg tankının kalınlığı ise 5 mm dir...arkadan yada önden darbe aldığında lpg tankının multivalfi üzerinde emiyet sibobu bulunmaktadır...herhangi bi darbe sonucunda bu sibop devreye girer...yaşanan bir diğer gerçek olayı ben size söleyeyim eğerki lpg de bir tehlikeli durum olsa idi patlama gibi suanda ben aranızda olmasdım...kısaca her kötü olay sonucun da kabahati lpg ye atmamak lazımdır....

kusuruma bakmayın böle güvensizlik duymanızı anlayabiliyorum ancak siz böle yaklaşımlarda bulunduğunuzda güvenilirin inssanlarında işlerine taş koyuyormuş gibi oluyorrr...tekrar ve üzülerek başınızsaolsun diyorum ve bu konu hakkından nekadarda konuşşsak bütün bir yıl sürer...hiç bitmez onun iiçin gereken bir cok acıklamayı yapmış olarak görüyorum kendimi ve bu noktada bırakıyorum ...isteyen istediği yakıtı kullanır kim nekadar yakıyor kim nasıl yakıyor bunları konuştukca tartışma konusu acılacaktır saygılar ......

BluE_FirE ****vosvosturk büyük bi aileeee****

[email protected]
0506.390.61.63
0535.283.59.04
0542.215.32.27
0312.623.32.25
WosWos BoY
Vosdost

Mesaj #32 gönderen WosWos BoY » Sal Ara 12, 2006 8:14 pm

Peki ben de şunu ekleyerek bitiriyorum o zaman. Aracın LPG tankından aldığı darbe üzerine patlamasıyla yangın çıkmıştır ve bu da mahkeme tarafından onaylanmıştır.

Uzatılmasına gerek yoktur bence de. Litre hesabı yapar herkes görür hangisi daha ekonomik. Para politikası uygulanan ülkelerde herşeyin fiyatı belli süre zarfında çok değişik yerlerde bulunabilir.
Kullanıcı avatarı
blue_face
VosvosTÜRK LPG Uzmanı
VosvosTÜRK LPG Uzmanı

Mesaj #33 gönderen blue_face » Sal Ara 12, 2006 8:21 pm

saygılarrrrr
BluE_FirE ****vosvosturk büyük bi aileeee****

[email protected]

0506.390.61.63

0535.283.59.04

0542.215.32.27

0312.623.32.25
[ WOLF ]
Administrator
Administrator
Kan Grubu: A Rh -

Mesaj #34 gönderen [ WOLF ] » Sal Ara 12, 2006 8:58 pm

Şimdi arkadaşlar herkes kendi bakış açısından olayı değerlendirmiş .. Herkesin fikrine tabiki saygı duyuyoruz..

Burada Lpg nin zararlımı yoksa yararlımı olduğunu anlayabilmemiz için elimizde sağlam veriler olması gerekir .. Fakat bu güne kadar Vosvos lar üzerinde bu tip detaylı bir araştırma inceleme malesef yapılmamıştır.. Yapılan yorumlar kullanıcı arkadaşların kendi yorumudur.. Tasarruf olayıda tamamen kullanıcıya bağlıdır.. Ekonomi yönünden ele alırsak Benzin kullanan arkadaşlar sadece hafta sonu çıkar veya haftada 3 gün araç kullanır .. Veya her gün kullanır bakımlı bir aracı vardır kullanım şartlarını harfiyen yerine getirir kendisine göre benzin gayet ekonomiktir.. Gaz kullanan arkadaş her gün araç kullanır az parayla çok yol kat eder ona göre gaz ekonomiktir.. Yani anlıyacağınız bu tamamen kullanıcının terchidir..

Tehlike konusuna gelince .. Benzinde gazda tehlikelidir arkadaşlar heleki vosvos sahibi olarak kucağımızda benzin deposuyla gezdiğimizi düşünürsek.. benzinin tehlikeli olmadığını söyleyemeyiz.. Sağlam ve kurallara uygun bir montajla LPG de güvenlik sağlanabilir tabi bu güvenliğin %100 olacağınıda kimse garanti edemez..

Ben size şöyle bir örnek vereyim geçen yıl gördüğüm takla atmış bir araç aracın tavanı zemine yapışmış ve sağlam hiç bir şey kalmamış .. Görüntüye bir bakın bakalım ..

Resim

Dediğim gibi LPG konusu tamamen tercih meselesidir.. Kimine göre çok tehliklelidir ekonomik değildir ve araca zarar verir kimine göre çok ekonomiktir araca zarar vermez kayba neden olmaz.. Bunlar kullanıcının tecrübeyesiyle netleşir..

“Yakıt + Performans + Tasarruf” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir