LPG Yardım

Bu bölümde yakıt ile ilgili sıkıntılar , voosumuzu daha ekonomik şekilde kullanmanın yolları, alternatif yakıt sistemleri yer alacaktır..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
Tosbağa
Vosdost

LPG Yardım

Mesaj #1 gönderen Tosbağa » Pzr Haz 12, 2005 11:43 am

Arkadaşlar bende LPG'lenmeye karar verdim. :okk:

Fakat kullananlara ve bilgili olanlara bir kaç sorum var. Kısaca kaça taktırıcağımı ne olucağını söyliyim. Burda bir usta var ve çok iyi takıyor Voltran kite 600YTL fiyat verdi ve 2 aydan 12 aya kadar taksit imkanı sunuyor ama %10 faiz ile.

Fakat ben LPG tankımı 20 litrelik o uzun ince ufak tüp'ten istiyordum onlar pek bulunmuyor burda anca özel istekle gelir dedi. Cakabo da ne yapıcan 20 litreliği tak 35 litrelik dedi. Ama ben karar veremedim eğer daha pahalı değil ise 20 litrelik takmak istiyorum sebebi de hem o büyük tüplerden sebebini bilmediğim bir nedenle korkuyorum hemde yerden tasarruf etmek istiyorum. Siz ne dersiniz??? Bana fikir verin. Ondan sonra bu beyin olayı var Cakabo omevel diye bişi taktırmış biraz pahalı imiş ama daha iyiymiş. Fakat yakıt'a bir faydası olmamış sadece daha performanslı gitmesini sağlamış peki bu performans yakıt tüketimini artırmış mıdır?

Ve son olarak LPG motorun daha fazla ısınmasına sebep oluyor mu??? Oluyorsa bu ne derece'dir ve uzun yolda sorun çıkarır mı?

Tosbağa
Vosdost

Mesaj #2 gönderen Tosbağa » Pzr Haz 12, 2005 11:48 am

Arkadaşlar bişi unutmuşum onu da soriyim. :D LPG yakıtı kuru olduğu için bunların yağlı sistemleri var diye duymuştum doğru mudur? Her marka da bulunur mu ve bunu sisteme eklemek çok maliyetli midir?
Saf Alman Cemile... :D

Resim
[ WOLF ]
Administrator
Administrator
Kan Grubu: A Rh -

Mesaj #3 gönderen [ WOLF ] » Pzr Haz 12, 2005 8:45 pm

Evet ata LPG kuru yakıt dır.. Benzin gibi yakış esnasında içişnde mevcut kurşun ve türevi maddeelerle yapmış olduğu yağlamayı yapmaz.. Bunun için ben sistem den ayrı olarak Bir yağlama aparatı taktım fazla bir maliyeti yok.. 1 adet yağ deposu 1 litrelik 1- 1,5 metre benzin hortumu , yağ akışını kontrol edebilmek için 1 adet vana bu vana akvaryumcularda satılan tekli hava vanalardan... 1 adet enjektör iğnesi işte sistem bu gayet kolay ucuz ve faydalı....
Tosbağa
Vosdost

Mesaj #4 gönderen Tosbağa » Pzr Haz 12, 2005 9:19 pm

Abi peki bu sistemi LPG'yi taktırıcağım yerde takarlar di mi istersem? Cevabın için çok sağol abi...

Resim
cakabo
Vosdost

Mesaj #5 gönderen cakabo » Pzr Haz 12, 2005 11:57 pm

takarlar takarlar sen iste yeter lpg yi benzin sandıran sistem bile takarlar.. atacım..
vosbik
Administrator
Administrator

Mesaj #6 gönderen vosbik » Pzt Haz 13, 2005 1:09 am

slm.demek sonunda karar verdin Ata.hayırlı olsun bakalım.o deği,lde benden önce taktıracaksın bu gidişle.konuya dönersek bahsettiğin 20 litrelik tanklardan söylediğin gibi heryerde yok.bende bir yerde görmüştüm.600 ytl ye eksoz ısıtıcısı ve proje dahil mi?eğer değilse 600 ytl çok.Ankara'da voltranı 260 civarı bir fiyata takıyorlar.ısıtıcı dahil fiyatı 460.proje dahil fiyatı 560 ama voltranın projesi yok. :) fiyat olarak simit depo hariç hiçbir deponun fiyat farkı yok.ister 35 lik ister 60 lık vb hepsi aynı fiyat.simit depo içinse ekstra 50 ytl istiyorlardı en son.
Resim

VOSUM SATILIKTIR.(İLGİLENEN ARKADAŞLAR ÖZEL MSJ ATSIN LÜTFEN)
Tosbağa
Vosdost

Mesaj #7 gönderen Tosbağa » Pzt Haz 13, 2005 10:37 am

Yaav işte 600YTL fiyat hepsi dahil fiyatmış Mami sordu zaten işin aslı bugün gitmeye çalışırım o takan yere sorarım. Ama bildiğim o fiyata ısıtıcı ve proje dahil ama daha proje gelmemiş. Sanırım Ankara'dan bekliyorlarmış projeyi ama yolluycak yer sorun yapıyor sanırım.

O konuştuğumuz depodan bulamazsam onun bir büyüğünü takıcam artık ne yapalım olsun hem daha iyi alırım bir sefer ucuz bulduğğum yerden gittiği yere kadar gider...

Resim
wos_rmzn
Vosdost

Mesaj #8 gönderen wos_rmzn » Pzt Haz 13, 2005 11:40 am

bende taktırmayı düşünüyoruumda nerde taktıracağımı bilmiyorum bana yardım arkadaşlar
ve işin kotusu sistemi hiç bilmiyorum nasıl olup nasıl bitiyor nasıl çalışıyor
simit olursa one tup olursa arka koltuğun arkasına mı koyuyorlar bana açıklayıcı bilgi lütfen onemlisi sistemi takacak usta sorunu
tortoise
Vosdost

Mesaj #9 gönderen tortoise » Pzr Tem 10, 2005 9:15 pm

Ata şu lpgci hakkında bana da bi detaylı bilgi versen...
malzeme nekadar? işçilik ne kadara mal oluor...
bide neye nakadar taksit yapıolar...
bide bu maminin beyninden mi takıolar...
ben önümüzdeki 20 gün içerisinde işleme başlayabilirim fakat hiç araştıramadım, sen bi detaylı açıkla bakıyım bana buradaki yerde nasıl nekadara ne şekilde takıolar, proje işi ne alemde...
Emrah...
Resim
Tosbağa
Vosdost

Mesaj #10 gönderen Tosbağa » Pzr Tem 10, 2005 11:44 pm

Proje yok bende biraz o yüzden vazgeçtim. Bildiğim çoğu karta 12 taksite kadar bölüyorlar. 600YTL herşey dahil Voltran marka ama ddiğim gibi projesi yok malesef. Ama adamlar çook güzel iş yapıyorlar.

Resim

“Yakıt + Performans + Tasarruf” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir