kurşunsuza süper katkısı...!!!

Bu bölümde yakıt ile ilgili sıkıntılar , voosumuzu daha ekonomik şekilde kullanmanın yolları, alternatif yakıt sistemleri yer alacaktır..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
swiss
Vosdost

kurşunsuza süper katkısı...!!!

Mesaj #1 gönderen swiss » Pzr Oca 22, 2006 2:22 pm

Kurşunsuz benzin kullanan araçlar için , kurşunsuz benzin katkısı ...

bu bizi bayaa ilgilendiren bi konu!!! Evet vosvoslarımız süper benzin ile çalışmakta . süper benzinin içindeki kurşun motorumuzun iç yapısına yapışmaktadır ve metallere aşındırmamak için besler...

Şimdi neyazıkki avrupa birliği nedeniyle süper benzin kalkmaktadır ve çoğu benzin istasyonlarda kalkmıştır . bikaç istasyonlarda süper mevcuttur ama onların bikaçıda kurşunsuzun katkılı haali...

Vosvoslarımıza kurşunsuz benzin kullanmama gayreti gösterin..! Bu motor için pek sağalıklı değildir . Ama bunun bi çöcümü artık var...!!!

Total benzin istasyonlarında '' PERORMA GREEN MAX'' denilen bi sıvı katkısı vardır... 250ml lik bi şişe içerisinde satılır ve şişenin üstte ayrı bi bölmesi vardır sıkıldıında üstteki ölçekli kısma sıvı pompalanır ve konulacak miktarda önceden kaç litre benzin alınacaksa ayarlanır ve depoya dökülür sonrada kurşunsuz benzinimiz doldur... şişe kullanımı 200litre benzin içindir...

Bana hediye geldi bu katkı ve oyüzdeb fiyatını bilemiyom... bence her vosvoscunun arabasında mutlakaa bulunması gereken bişiidir bu biliyosunuz artık heryerde süper benzin bulamıyoz enazından bulunmadıında bu katkı ile kurşunsuz benzin koyabiliriz...

Ben deneme aşamasındayım şuan... vosvosta bi anormal bişii görmedim!!!

Sevgiler saygılar vosvosların iyiliği için... :)

135/165SR-15 tires on PORSCHE wheels...
Terminus
Vosdost

Mesaj #2 gönderen Terminus » Sal Oca 24, 2006 2:15 pm

Ben ufak birşey ekliyim, tam yılını hatırlamıyorum ama 80li yılların ortasına kadar "dizayn" edilmiş motorların sibop yuvalar çelik, motor blogu aluminyum olsa da bu nedenle kursunsuz benzin kullanılmasında bir sakınca yok o nedenle içiniz rahat olsun. Dizayn yılını vurgulamamın sebebi mesela bir tane Fiat-Uno muz var araba 2000 yılı uretimi olsa da eskiden dizayn edilmiş motoru var böylece de kursunsuz benzinle sorun cıkartmıyor. Eksiğim varsa düzeltirseniz ben de bilgilenirim. Benim okuduklarım basit ve genel olarak böyle :)

Orhan
Er_cU

Mesaj #3 gönderen Er_cU » Sal Oca 24, 2006 2:52 pm

kurşunsuz benzin kullanmak zorunda olan arkadaşlar....vosunuza tekrar avans ayarı yaptırmanızda fayda var....bilginiz olsun
Bilbo
Vosdost

Mesaj #4 gönderen Bilbo » Çrş Oca 25, 2006 5:45 pm

Volkswagen fabrikasından 1970 yılından sonra üretilen bütün motorların kurşunsuz benzin ile çalışabilecek şekilde üretildiğine dair açıklama yapılmış. Tabii avans ayarını tekrar yaptırmak lazım ve hararet konusunda biraz daha hassas olmak lazım..
admiral
Vosdost

Mesaj #5 gönderen admiral » Cum Oca 27, 2006 12:53 am

BATUNUN DEDİĞİ GİBİ HARARET PROBLEMİ OLUCAKTIR.. AYRICA; KURŞUNSUZ BENZİN KULLANDIĞINIZDA AVANS AYARINIZ BOZULACAK ERCU NUN DEDİĞİ GİBİ AMA YAPTIRSANIZ BİLE YİNE BOZULACAKTIR..BURDA ÖNEMLİ OLAN SÜBAP AYARLARIDIR..

BİZİM MAKİNALARDA SÜBAP ARALIĞI SÜPER BENZİNE GÖRE YAPILDIĞINDAN (0.15CM) AVANS YİNE BOZULACAKTIR.. BU MOTOR İNDİRİLMEDEN YAPILABİLİYOR BİLİYOSUNUZ.. SÜREKLİ KURŞUNSUZ KULLANICAKSANIZ SÜBAP AYARI YAPIP SONRA AVANS YAPTIRIRSINIZ VE SORUNU ÇÖZERSİNİZ.. AYRICA KURŞUNSUZ KULLANDIĞINIZ ZAMAN EKSOZ ANINDA SİMSİYAH OLUCAKTIR ONUDA BELİRTİYİM..

SEVGİLER SAYGILAR..
Sefaya Vefa Göstermeyenin Cefası Daim Olur..
swiss
Vosdost

Mesaj #6 gönderen swiss » Cum Oca 27, 2006 2:33 am

ya süperin tamamen kalkması çok kötü olcak e saaten az sayıda istasyonlarda var onlarda genelde katkılı... güyaa süper benzim ama katkıyla kurşunsuzdan süpere çevriliyo saf süper yasaklandı haberiniz olsun ellerindeki stokları bitiriyolar... off anam offfffffffff :shock:
135/165SR-15 tires on PORSCHE wheels...
efeeryurt
Vosdost
Vosvosumun adı: Tospacan

Mesaj #7 gönderen efeeryurt » Cum Oca 27, 2006 3:30 am

valla Ankara'da, Eskişehir Yolu üzerinde Köksal Toptan Lisesi'ne gelmeden önceki Ağaçlı Petrol hala süper benzin satmaktadır.. katkı maddesi yoktur, saf ve temiz süper benzindir.. ve bunu çok ciddi sölüorum, acelem olduğunda gidip Opet'ten alıorum ama benzinini hiç beğenmiyorum, ama Ağaçlı'dan aldığım benzin hem beni, hemde vosvosumu sevindiriyo. Ayrı bi tadı var yanii, işiniz buralara düşerse kesin Ağaçlı Petrol'den Süper benzin alın derim..

farkı sizde görceksiniz..
Resim

“Yakıt + Performans + Tasarruf” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir