Yakıt olarak Metanol kullanımı

Bu bölümde yakıt ile ilgili sıkıntılar , voosumuzu daha ekonomik şekilde kullanmanın yolları, alternatif yakıt sistemleri yer alacaktır..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
spooky
Vosdost

Yakıt olarak Metanol kullanımı

Mesaj #1 gönderen spooky » Pzr Şub 26, 2006 3:11 pm

Merhabalar, foruma yeni üye oldum, 3 senedir vosvoscuyum, sizlere birkaç sorum olacak:
Bildiğim kadarıyla Brezilya'da şeker kamışından elde edilen etanol vosvoslarda yakıt olarak kullanılıyor.
1- Vosvoslarımızda yakıt olarak benzin yerine metanol kullanmak mümkün müdür?
2- Metanolü yakıt olarak kullanabilmek için motorda fiziki modifikasyon gerekir mi? (tahminen ayarlar da değişmeli)
3- Metanolün motora herhangi bir zararı var mıdır?
4- Performans kaybına neden olur mu?
5- Benzinle karışım halinde kullanmak daha mı iyi olur?

Cevaplarınız için simdiden tesekkurler...

Vws don't leak oil, they mark their spot:))
swiss
Vosdost

Mesaj #2 gönderen swiss » Pzr Şub 26, 2006 11:11 pm

o tamamen başka bişiidir... yapıları bambaşka hiç kafanı kurcalama bence daha fazla karışmasın.... sen burda yaşıyon maalesef bu yakıttan yok burda :(

mexicodakilerin hepsi bu motorlardan... güzel bişii ama buraya gelmez deemez yaptırılmazda...

o yüzden süper benzine devaammmmm..................... :hipnoz:
135/165SR-15 tires on PORSCHE wheels...
KTY
Vosdost

Mesaj #3 gönderen KTY » Pzr Şub 26, 2006 11:17 pm

bende baya düşündüm ama mesaj yazmak istemedim kafa karıştırmak istemedim.. burak doogru soluyo seker pancarındandan ureticeklerde falan filan zor bunlar.... biz yapabilsek neysede başkası yapar yine benzinle aynı paraya satılır... o yuzden boşver hiç kafanı yorma salla gitsin... forever benzin....
ONE woRLd, ONE loVe, one CAR..!

FOREVER STANDOX

Resim
Er_cU

Mesaj #4 gönderen Er_cU » Pzr Şub 26, 2006 11:26 pm

+1

“Yakıt + Performans + Tasarruf” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir