VOSVOSDA LPG KURULUM ŞEMASI

Bu bölümde yakıt ile ilgili sıkıntılar , voosumuzu daha ekonomik şekilde kullanmanın yolları, alternatif yakıt sistemleri yer alacaktır..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
_cem_
Vosdost

Mesaj #11 gönderen _cem_ » Cum Tem 22, 2005 9:58 pm

oguzhan yazdı:VEEEEEEEEE KARŞINIZDA PİCASOOOOOOO MURATTTTTTT :o :o :o

Valla Picassoyu bilmem ama Murat abinin çizimleri bizim lpg ustalarına gösterdikten sonra, bide Bedri Baykam'a göndereceğim. Adam biraz sanat öğrensin. Yok böyle bonus kafayla sanatçı-ressam tripleri. Ben bu resimde duygusal yoğunluğumu anlattım diyerek; tuale patates baskısı yapmak. :coffie: Sanat budur sanatçı budur vallahi. Bravo Murat Abi.(Bu arada sanada bonus kafa manyak olur be Murat Abi. :-x )

[img:e347a4135f]http://img175.imageshack.us/img175/536/burvosder3sf.jpg[/img:e347a4135f]
[ WOLF ]
Administrator
Administrator
Kan Grubu: A Rh -

Mesaj #12 gönderen [ WOLF ] » Cmt Tem 23, 2005 3:45 am

Ulen her kılığa soktunuz beni .... Daha dur bakalım neler çıkacak.. Hİiiiiiiiaaaaaaaaaayyyyyyyyyyyttttttttt :neutral: :| :-) :silah:
efeeryurt
Vosdost
Vosvosumun adı: Tospacan

Mesaj #13 gönderen efeeryurt » Cmt Tem 23, 2005 10:11 am

yakışır be murat abiii.... :-x
Resim
paradox78
Vosdost

Mesaj #14 gönderen paradox78 » Cmt Tem 23, 2005 10:40 am

bi tefe koyup oynapmadığınız kaldı murat abiyi yaw, üniversitenin oyun havarı bolumunu bile kazandirdiniz. Yakar"larsa opecek gibi geldi bana :grin:
Er_cU

Mesaj #15 gönderen Er_cU » Cmt Tem 23, 2005 1:54 pm

wolf ilk etkinlikte öpecek valla hergün kızıyo bilginiz olsun :sirit:
oguzhan
2006 Bakımlı Vosvos Ödülü

Mesaj #16 gönderen oguzhan » Cmt Tem 23, 2005 3:06 pm

Er_cU yazdı:picasso yerine zihni sinir desek daha iyi olur bence :shock: :dil: :phone: :buee: ;-)

:D :D :D :D :D :D :D :D :D
---------------------------------------
Ankaralı Namık kaza yaptı

Bolu’da meydana gelen trafik kazasında, 4 kişi yaralandı.

Alınan bilgiye göre, E-80 otoyolunun Çaydurt kesiminde, "Ankaralı Namık" adıyla tanınan türkücü Namık Uğurlu’nun kullandığı 06 FM 999 plakalı otomobil, karşı yönden gelen Cuma Güvenç yönetimindeki 38 TD 828 plakalı kamyonla çarpıştı.

can kaybı olmadı ve oyun havasıyla ilgili yeni besteler aklına geldiğini belirtti :cool: :cool: :cool: :cool: :cool: :cool:
THE END
superbeetle

Mesaj #17 gönderen superbeetle » Pzt Ara 12, 2005 2:37 am

şemayı göremiyorum kaldırdırıldımı
[ WOLF ]
Administrator
Administrator
Kan Grubu: A Rh -

Mesaj #18 gönderen [ WOLF ] » Sal Ara 13, 2005 9:39 pm

Kusura bakmayın arkadaşlar forum değişikliğinde resimler kayda girmemişti ekliyorum

1- Egzoz gazı

2- Egzoz kazanı

3- Gaz ısıtıcısı

4- Egzoz kazanı çıkışları

5- Egzoz kazanı girişi

6- Gaz buraya fitreden gelir filtreye de depodan

7- Isınmış gaz buradan çıkarak LPG karbüratörüne (Beyin) gider

8- Basınca ve ısıya dayanıklı rekorlu hortum

9- Isınan gazın ısıtıcı çubuktan çıkış ağzı

10- Bu rekor filtreye takılacak

11- Bu rekor LPG karbüratörü gaz girişine (Beyin) takılacak

12- Isıtıcı çubuk egzoz kazanına kaynakla sabitlenecek.. Bu işlem
sisteme gaz vermeden yapılmalıdır...

13- LPG karbüratöründeki (Beyin) gaz çıkışı karbüratör delerek takılacak bir boruya bağlanır.. Bu tip bağlantı Sistemden yeterli verimin alınmasını sağlayacaktır.

14- Yağ takviye deposuna takılacak hortumun ucu Hortum deponun içine bırakılacak..

15- Hortumun deponun içinde kalan ucuna yağ akışını yavaşlatmak ve karbüratöre pislik gitmesini engellemek amacıyla şemadaki gibi ters olarak enjektör iğnesi takılacak

16- Benzin kesici. LPG sistemi devreye girdiğinde karbüratöre benzin aktarımını keser

17- Bu hortum karbüratör benzin girişine takılacak

18- Bu hortum benzin otomatiğine takılacak

19- Karbüratöre takılacak gaz hortum ağzı (Hortumların yüksek ısıda deforme olmaması için dış kısmı çelik hasırlı olanlardan seçilmesi tavsiye olunur ) Tüm hortum bağlantılarının kelepçeli olması güvenliğiniz açısından önemlidir.

20- Bu kısım Lpg Karbüratörü gaz çıkışına takılacak .. Gaz ayarı bu iki hortum arasındaki vanadan yapılacak

21- Depodan gelen bakır gaz borusu (izoleli olması gerekiyor)

22- Hava ayarı

23- LPG karbüratörünün (Beyin) montajı sökülüp takılması motor bölümünün dar olması nedeniyle oldukça sorunludur.. Ayrıca bu montajdan sonra bujilere ulaşmak söküp takmakta sıkıntı yaratacaktır.. Bu nedenle bu tip kızaklı bir ayak işinizi kolaylaştıracaktır..

Yağ takviye sistemi LPG nin motorda oluşturduğu kuruluğu giderecektir... Bu nedenle motorunuzun uzun ömürlü olması açısından kullanmanız tavsiye edilir.. Yağ takviyesi için 10 numara yağ kullanmanız gerekir..

Buradaki bilgiler tamamen kendi tecrübelerimiz ve mantıksal düşüncelerimiz doğrultusunda oluşmuştur.. Hiçbir bilimsel veya teknik çalışmaya dayanmamaktadır.. Bu nedenle her zaman için bu konunun uzmanı ve bu konuda eğitim görmüş insanların yapacağı sistemleri kullanmanız güvenliğiniz ve yasal düzenlemeler açısından tavsiye edilir..

Resim
oguzhan

Mesaj #19 gönderen oguzhan » Çrş Ara 14, 2005 9:47 am

:bilgi: :bilgi: ELERİNE SAĞLIK MURAT ABİİİ :bilgi: :bilgi:
THE END
NT
Vosdost

Mesaj #20 gönderen NT » Çrş Ara 14, 2005 5:22 pm

Eline sağlık wolf ben birşey soracağım tamamen kendi düşüncem şimdi bursa semalarında LPG sistemini yağ ile çalıştırıyolar Ankarada ise egzoz gazıyla.Ben yeni arabayı ilk önce yağ sistemiyle çalıştırdım iskenderun dan ankaraya geldik Ankarada sevgili arkadaşların yardımıyla egzoza çevirdik Bir süredir kullanıyorum birşey farkettim hava soğudukça yakıt artıyor.Acaba diyorum gazı egzozdan ısıtsak kafayıda yağdan ısıtsak faydası olurmu ben olacağına inanıyorum sizce nasıl olur. :bilgi:

“Yakıt + Performans + Tasarruf” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir