kimler ne yakıyor II..

Bu bölümde yakıt ile ilgili sıkıntılar , voosumuzu daha ekonomik şekilde kullanmanın yolları, alternatif yakıt sistemleri yer alacaktır..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html

VOSUNUZDA KULLANDIĞINIZ YAKIT TÜRÜNÜ BELİRTİNİZ..

Anket Pzt Şub 26, 2007 12:14 pm tarihinde bitecek

BENZİN
36
75%
LPG
12
25%

Toplam oy: 48
cakabo
Vosdost

kimler ne yakıyor II..

Mesaj #1 gönderen cakabo » Prş Ara 28, 2006 12:14 pm

arkadaşlar bu konu daha öncede açılmıştı ve kendi aramızda kıyaslamalar yapabilmemiz için faydalı olmuştu.. havaların soğumasıyla birlikte voslarımızı yakıtlarında bir miktar artış oldu.. bu konudaki tespitlerimizi tekrar paylaşırsak kendi vosumuzun yakıtı hakkında bazı kıyaslar yapabiliriz..

[align=center]0532 521 15 74
SEVMEK BİR ŞEYİ SEVMEKTİR VOS KADAR..!
http://www.youtube.com/watch?v=rHJZBwtS6JU]Resim
[/align]
uguro
Vosdost
Vosvosumun adı: 1303 S NAZ

Mesaj #2 gönderen uguro » Prş Ara 28, 2006 12:26 pm

benim 1303 vos km de 400 ykr civarında yakıyor...

direnebildiğim kadar lpg taktırmamak için dayancağım ama bu fazla sürmeyecek gibi
KÖTÜ VOSVOS YOKTUR...

"""VOSVOSUNA BAKAMAYAN""" KÖTÜ VOSVOSCU VARDIR.

Resim
bombidi
Vosdost

Mesaj #3 gönderen bombidi » Prş Ara 28, 2006 3:23 pm

şehir içi 175 - 180 tabikide trabzondaki lpg fiyatları ile
Şeb-i yeldayı müneccimle muvakkit ne bilir
Müptela-i gâmâ sor kim geceler kaç saat?
BADCAT
Vosdost

Mesaj #4 gönderen BADCAT » Prş Ara 28, 2006 4:01 pm

şehir içi 135 şehir dışı 105 bin lira yakıyor benim vos
olcaytuna
Vosdost

Mesaj #5 gönderen olcaytuna » Prş Ara 28, 2006 4:02 pm

İSTANBUL şehir trafiğinde 60 krş
uzun yolda 27 krş

1979 T2B 2000 cc, 34 ICT çift solex karb., 50 lt lik depo ile...

Muhammed, sanırım buraya yazılanlar yeni başlıyanların kafasını fena karıştıracak çünkü şehirler arasındaki trafik yoğunlukları ve benzin/LPG fiyatları birbirinden farklı....
buswagendotcom

weber inside!
[ WOLF ]
Administrator
Administrator
Kan Grubu: A Rh -

Mesaj #6 gönderen [ WOLF ] » Prş Ara 28, 2006 4:21 pm

Olcayın söylediğine ekleme olarak + kış şartları motoru ısıtmak için harcanan zaman+yakıt da farklılık gösterecek..

Daha öncede söylemiştim burada ancak çıkan miktarlar arasında uçurumlar olduğunu hisseden arkadaşlar yararlanabilir.. Çünkü her birimizin yol şartları farklı farklı.. Misal İstanbul veya Ankara trafiğiyle küçük bir ilimiz yollarında seyreden bir aracın verilerinin aynı olmasına imkan yok.. Yakıtın büyük bir kısmını yol katetmeden rolantide yiyoruz + dur kalklarda cabası.. Net bir sonuç için şehirler arası yol kıyaslamaları daha temiz bir sonuç çıkaracaktır kanısındayım..

Küçük bir de ricada bulunayım lütfen konuyu LPG iyidir kötüdür muhabbetine çevirmeyelim !! Çünkü daha önceki konular hep bu yöne kaydı.. LPG tamamen bir tercih meselesidir.. İyi veya Kötü olduğunu tehlkieli veya tehlikesiz olduğu hakkında yorum yapmak için vosvoslar üzerinde belirlenmiş net verilere ihtiyaç vardır.. Buda mevcut değildir..

Saygılar !!
Er_cU

Mesaj #7 gönderen Er_cU » Prş Ara 28, 2006 6:29 pm

ya kapayın şu lpg benzin muhabbetini abicim ya....sivrinin biri çıkıcak yine asap bozacak....
cakabo
Vosdost

Mesaj #8 gönderen cakabo » Prş Ara 28, 2006 9:54 pm

er-cü haklılık payın olmakla beraber karıştıracak bi durum yok konu gayet açık ve net.. şu iyi bu iyi değil kullandığımız yakıt türüne göre harcadığımız yakıt miktarımız.. olcay abi söylediğine ben de katılıyorum konuya yazan arkadaşlar şehirleri de yazarsa en azından herkes kendi şehriyle kıyaslama yapar ayrıca yakıt fiyat farklarıda önemli bu hesapları yaparken kullandığımız yakıtın lt fiyatını da belirtirsek daha net sonuçlar doğar.. böyle bir konu açmaktaki amacım aynı şartlarda bile olsa voslar arası yakıt miktarlarında kimi zaman bariz farklar meydana çıkıyor.. ve bu bazen farkında ya da olmadan kesemize ağır bir yük biniyor.. buradaki değerlere bakarak ortalama değerler elde edebilir ve belirlediğimiz aralığın neresinde olduğumuzu tespit ederek gereksiz kaygılardan kurtulabilir ya da almamız gereken tedbirleri bir an önce alırız.. saygılar..
[align=center]0532 521 15 74
SEVMEK BİR ŞEYİ SEVMEKTİR VOS KADAR..!
http://www.youtube.com/watch?v=rHJZBwtS6JU]Resim
[/align]
iron_mask
Vosdost

Mesaj #9 gönderen iron_mask » Prş Ara 28, 2006 10:39 pm

istanbul
1968 1300 e serisi dusuk kompresyon 37 hp motor
sehir ici 30 ykr(soguk havada:( ısıtmak zaman alıyor)
sehir dısı 17.5 ykr(bu deger agustos ayındaki bnzn fiyatına gore )
www.vosteam.com superadministrator :D
[email protected]
burdan ulasabilirsiniz. cep tel yazmam
her konuda yardımcı olamam sawas gibi.
ben prensip sahibiyim
Kullanıcı avatarı
viocyclone
Vosdost

Mesaj #10 gönderen viocyclone » Cum Ara 29, 2006 1:00 am

74 1303 1600cc lt fiyatı 2,71 ytl şehiriçi 30 ytl ile 110 km yol yapıyor yani yaklaşık 27ykr 60 sn üstündeki tüm ışıklarda stop ediyorum. genelde soğuk çalıştırmada yaklaşık 5km yolyapıyorum bu şekilde ise 35 ykr oluyor ve kısa zamanda lpg düşünüyorum. şehirlerarası yolda ise 19 ykr civarı yakıyor
En son viocyclone tarafından Cum Ara 29, 2006 12:27 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

“Yakıt + Performans + Tasarruf” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir