BANA YARDIM CI OLUN LÜTFEN YOKSA VOSVOSUM YANACAAAK

Bu bölümde yakıt ile ilgili sıkıntılar , voosumuzu daha ekonomik şekilde kullanmanın yolları, alternatif yakıt sistemleri yer alacaktır..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
atilalpan
Vosdost

BANA YARDIM CI OLUN LÜTFEN YOKSA VOSVOSUM YANACAAAK

Mesaj #1 gönderen atilalpan » Sal Haz 19, 2007 10:47 pm

VOSVOSUMU 2 AY ÖNCE ALDIM. BAKIMINI YAPTIRDIM.HERŞEY ÇOK GÜZELDİ TAKİ BENZİN HORTUMUNU DEĞİŞTİRENE KADAR.BENZİN HORTUMUNU DEĞİŞTİRDİKTEN SONRA KARBURATÖRDEN BENZİN AKMAYA BAŞLADII TEMİZLETTİM MEMELERİNİ,ŞAMANDIRAYI FALAN ,AMA YİNE ARABA BOĞULARAK İSTOP EDİO VE KARBURATÖRÜN ÜSTÜNDEKİ GAZ BAĞLANTILARININ ORDAN 2 TARAFTA CIVATALARIN ORDAN ŞAKIR ŞAKIR BENZİN AKIOO,BABAM GEÇEN GÜN SANAYİYE GİRDİ VE ORADA TUTUŞTU.ACABA FİLTRENİ YUKARI ALINMASI ,YERİNİN DEPİŞTİRİLMESİNDEN DOLAYI FAZLA BENZİN GELDİĞİ İÇNMİ YAPIOO BUNU .BANA Bİ YARDIMCI OLUN LÜTFEEEEN

vosvossuz günler ve vosvoslu günler
revelation
Vosdost
Vosvosumun adı: Necdet

Mesaj #2 gönderen revelation » Sal Haz 19, 2007 11:09 pm

Sanırım bu durumla moditörümüz(moderatör diyecektim) en kısa zamanda ilgilenecek.. Büyük geçmiş olsun...
En son revelation tarafından Prş Haz 21, 2007 4:04 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Resim

[email protected]
Happy is the man who says I am a TURK!
atilalpan
Vosdost

Mesaj #3 gönderen atilalpan » Sal Haz 19, 2007 11:20 pm

saolun inş.
vosbis
2007 Paylaşımcı üye ödülü
2007 Paylaşımcı üye ödülü
Vosvosumun adı: badi

Mesaj #4 gönderen vosbis » Çrş Haz 20, 2007 1:13 pm

Atilalpan kardeşim ben daha önce vos yakan biri olarak nacizhane tavsiyem kesinliklebenzin pompasından sonra filtre takma,çünkü pomada basınç olduğu için filtrelerde genelde plastik ve sıcaga pek dayanıklı değiller bu yüzdende basınca dayanmıyorlar en iyisi arada hiçbi parça filtre kesici vb.. olmadan doğrudan karbüratöre bağlanmalıdır.Karbüratör taşma yapıyorsada şamandıra üzerindeki memeyi kontrol etmelisin meme kapatmadığı zaman taşma yapar ve vos çılgınlar gibi benzin içmeye başlar.eğer vosunda lpg varsa mutlaka çift benzin kesicisi kullan bir pompadan önce birde pompadan sonra.Bizim bloklar normalden fazla ısındığı için pompanın içindeki valfde zamanla kurumakta,çift kullanırsan hem pompa kurumamış olur hemde daha güvenli olur.Aslında motor tarafına hiç filtre takmaya gerek yok çünkü benzin deposu çıkışında bir tane var onu temiz tutmak daha sağıklı olur çünkü sıcaktan uzakta.Bence kontrol et deponun altındaki filtreyi yenile yoksada oraya tak ve motordakinide çıkar.Benzin hortumunda ne kadar ek o kadar yangın ihtimali demek.
Sağlıcakla kal.
atilalpan
Vosdost

Mesaj #5 gönderen atilalpan » Prş Haz 21, 2007 11:26 am

saolasın çok yardımcı oldun ben motordaki filtreyi çıkartiim
zaten sorun benzin hortumunu değiştirdikten sonra oldu
vosbik
Administrator
Administrator

Mesaj #6 gönderen vosbik » Prş Haz 21, 2007 1:40 pm

gynozkan yazdı:Sanırım bu durumla moditörümüz en kısa zamanda ilgilenecek.. Büyük geçmiş olsun...

pardon gynozkan moditör ne demek?açıklarsanız sevinirim. :)
Resim

VOSUM SATILIKTIR.(İLGİLENEN ARKADAŞLAR ÖZEL MSJ ATSIN LÜTFEN)
revelation
Vosdost
Vosvosumun adı: Necdet

Mesaj #7 gönderen revelation » Prş Haz 21, 2007 4:02 pm

vosbik pardon canım kardeşimm...bu ufak yazım yanlışından dolayı alındıysan özür dilerim...Moderatör diyecektimm.kusura bakma
Resim

[email protected]
Happy is the man who says I am a TURK!
Kullanıcı avatarı
feris
Vosdost
Vosvosumun adı: dostum

Mesaj #8 gönderen feris » Çrş Şub 18, 2009 10:37 am

vos dostu arkadaşım, diğer arkadaşlarımızında söylediği gibi wolksvagen araçlarda kesinlikle motor bölmesinin olduğu yerde benzin filtresi kullanılmaz. filtre takılacaksa önde deponun olduğu bir yerlerde olmalıdır. asıl önemli husus ise karbirarötürünüzden benzin sızması, memelerin kontrol edilmesi ve tamir takımı ile sorun çözülmüyorsa en güzel ve en sağlıklı yol yeni bir karbüratör edinmeniz. karbiratör hassas bir mekanizmadır. ehli olmayan bir kişi tarafından kurcalanmaya ve sürekli sök tak yapmaya gelmez. unutmayınki yapacağınız her işlem yine ustaya ödeyeceğiniz bir işçilik ve zaman kaybı olacaktır. yapılacak en doğru işlemlerden bir tanesi benzinle alakalı bütün hortumların tek seferde elden geçirilmesi ve yenilenmesidir. vosvosun yanması çok büyük oranda ihmalden kaynaklanır...benimde benzin sızdırma sorunumu ancak karbiratör değiştirerek çözdüm. 135 tl'ya sıfır bir karbüratör aldım...solex marka.
Kullanıcı avatarı
gök
Vosdost
Vosvosumun adı: gök

Mesaj #9 gönderen gök » Çrş Şub 18, 2009 9:14 pm

benım benzın fıltresı arkada ama bı sorun yasamıyorum ben
gök hamit
Kullanıcı avatarı
Scarface
Vosdost
Vosvosumun adı: Zeuss

Mesaj #10 gönderen Scarface » Çrş Şub 18, 2009 9:18 pm

benizn filtresinin motor bölümünde bulunması çok çok ta sorun değil illa tedbirli olmak istersen plastik olandan değil cam benzin filtresinden takabilirsin.

“Yakıt + Performans + Tasarruf” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir