FLAŞ!! FLAŞ!!! FLAŞ!!! LPG olayında son durum!

Bu bölümde yakıt ile ilgili sıkıntılar , voosumuzu daha ekonomik şekilde kullanmanın yolları, alternatif yakıt sistemleri yer alacaktır..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
Akhilleus
Vosdost

FLAŞ!! FLAŞ!!! FLAŞ!!! LPG olayında son durum!

Mesaj #1 gönderen Akhilleus » Pzr Eyl 04, 2005 9:27 am

Arkadaşlar hepinize merhabalar!
Dün itibariyle Ercü ve Oğuzhanla beraber yaptığımız küçük çaplı bir lpg araştırması neticesinde önemli sonuçlara ulaştık;

Öncelikle ruhsata işletecekseniz beyin denilen alet Omevel olmak zorunda çünkü sadece bunun projesi var diğerlerinin mevcut bir projesi yok ve muayenede onay verecek adamlar da ayrı bir kılmış zaten...

Beyin olarak zaten tavsiye edilen şey de Omevel'miş çünkü iki adet valfi mi her ne ise ondan varmış ve yokuşlarda falan çekişin düşmemesine yarıyormuş...

Taktırmayı düşündüğüm yer (aynı zamanda Oğuzhan'ın da taktırdığı yer oluyor) bana fiyat olarak bütün herşey dahil (40lık simit tank, ısıtıcı, kit falan fıstık artı PROJE) toplamda 850 fiyat verdi ama Oğuzhan kardeşimin de pazarlığı sayesinde 500 peşin kalan 3 ay 100 milyon taksitle 800 milyona anlaştık...

Arabayı sabah bırakıyormuşsunuz ve ertesi sabah lpgli olarak alıyormuşsunuz haberiniz olsun..

Bu arada herhangi bir yanlış açıklamada bulunduysam Ercü ya da Oğuzhan düzeltmede bulunursa sevinirim, gelişmelerden elimden geldiğince sizi haberdar etmeye çalışacağım, görüşmek üzere...

VW Bug has always been and always will;Other ones drive; "Akhilleus" KILL!
[ WOLF ]
Administrator
Administrator
Kan Grubu: A Rh -

Mesaj #2 gönderen [ WOLF ] » Pzr Eyl 04, 2005 10:27 am

Lpg yi sen bi taktır... O zaman şimdiye kadar ben ne beklemişim diyecek ve vostan hiç inmeyeceksin.. Ankara da lpg nin litre fiyatı 1.040... Benzişn kaçtı arkadaşlar 2,700 felandı herhalde.. :o :o :o :-( :-( :-( :D
superbeetle

Mesaj #3 gönderen superbeetle » Pzr Eyl 04, 2005 12:30 pm

Bende malesef baba engeli var kesinlikle istemiyor.. taktırmayı çok istiyorum ama ah babam ahhhhhh
montoya
Vosdost

Mesaj #4 gönderen montoya » Pzr Eyl 04, 2005 2:03 pm

faça+tiki+concon bir BMW 3.30 var artık bende.ona da aynı fiyat mı acep? malumunuz 245/45/17 lerle çok yakıyoz.ha bir de V6... :) :o
ResimResim

...AT,AVRAT,BRAVEHEART...

Beyaz atlı prensini bekleme; seyise razı ol yoksa AT 'a kalırsın... Ulema Tavsiyesi...
efeeryurt
Vosdost
Vosvosumun adı: Tospacan

Mesaj #5 gönderen efeeryurt » Pzr Eyl 04, 2005 2:13 pm

hayırlı olsun montoyaaa....
bu arada LPG'ye benim gibi "orjinalcileri" BOZAR.... benzinin litresi 5YTL olsun yinede lpg taktırmam, evin önünde yatar ama tüp ASLA
Resim
yasinm
Vosdost

Mesaj #6 gönderen yasinm » Pzr Eyl 04, 2005 9:31 pm

montim hayırlı olsun... ama tüp olayından ben bir zarar görmedim bayaa farkediyor benzinle binmeye kalksam haftada 2 gün binerim ama lpgde 7/24 :cool: :cool: :cool:
vosbik
Administrator
Administrator

Mesaj #7 gönderen vosbik » Pzr Eyl 04, 2005 11:07 pm

benzin'in litre fiyatı 2.7 YTL.LPG 1.04 YTL.benzin sehir içi 1 litrede ortalama 10 km gidiyor LPG ortalama 8-9 km.yeni ve ruhsata işlenmiş bir lpg sistemi kendini normal bir kullanımla 3 ay gibi bir zamanda amorti edip kara geçirmeye başlıyor.uygulamak isteyen arkadaşlara duyurulur.
Resim

VOSUM SATILIKTIR.(İLGİLENEN ARKADAŞLAR ÖZEL MSJ ATSIN LÜTFEN)
oguzhan
2006 Bakımlı Vosvos Ödülü
2006 Bakımlı Vosvos Ödülü

Mesaj #8 gönderen oguzhan » Pzt Eyl 05, 2005 9:09 am

Akhilleus YANLIŞ OLAN HİÇBİRŞEY YOK..HERŞEY ANLATIĞIN GİBİ SANA DA ŞİMDİDEN HAYIRLI OLSUNN..MONTOYA SEN NE ZAMAN DÜZELECEN YAAA :D
THE END
SARISHARK
Vosdost

Mesaj #9 gönderen SARISHARK » Pzt Eyl 05, 2005 10:48 am

ben benzınlı kullanıyorum.ailem tarafından evletlıktan reddedıldım.işten atıldım.tek saygı gordugum yer BENZIN ISTASYONLARI :)
CETVELLİ SAPIK
toyodilo
Vosdost

Mesaj #10 gönderen toyodilo » Pzt Eyl 05, 2005 10:55 am

Arkadaşlar LPG motoru daha çok yıprattığı ve benzin pompasının da zamanla kurutarak içindeki valfin esnekliğiğni kaybedip bozulmasına neden olduğu söyleniyor. Kullanan arkadaşların tecrübelerini paylaşmasını rica ediyorum. :buee:
''Lafla peynir gemisi yürüse, Derya kadar yağ benden''
Resim

“Yakıt + Performans + Tasarruf” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir