motor ısısınınca lpg?

Bu bölümde yakıt ile ilgili sıkıntılar , voosumuzu daha ekonomik şekilde kullanmanın yolları, alternatif yakıt sistemleri yer alacaktır..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
Kullanıcı avatarı
rain
Vosdost

motor ısısınınca lpg?

Mesaj #1 gönderen rain » Çrş May 28, 2008 1:36 pm

aracıma taktırdığım aldesa marka lpg kitinde 20 30 km yol yaptıktan sonra özellikle şehir içi trafikte gaz yememe tekleme düzensiz çalışma sorunları oluyor benzine aldığımda bu sorun olmuyor. not sistemim eksoz ısıtmalıdır. acaba bunun sebebi ne olabilir ve ne şekilde halledebilirim?

vosbik
Administrator
Administrator

Mesaj #2 gönderen vosbik » Çrş May 28, 2008 1:39 pm

slm.lpg ayarınıza baktırmalısınız.ayrıca supap ayarlarınızada baktırmanızı tavsiye ederim.
Resim

VOSUM SATILIKTIR.(İLGİLENEN ARKADAŞLAR ÖZEL MSJ ATSIN LÜTFEN)
izmirli
Vosdost
Vosvosumun adı: ---

Mesaj #3 gönderen izmirli » Çrş May 28, 2008 5:35 pm

Eksozdan yapılan ısıtma sistemi gazın yeterli ısıya ulaştıramıyor ise beyine giden gaz karbüratörde verimli olarak yakılamadığı için bahsedilen sıkıntıları yaşıyor olabilirsiniz.. Silkeleme ve gaz yememe durumu ile karşılaştığınızda karbüratör boğazında buz tutma gibi bir durum meydana gelmişse eksoz ısıtmasından kaynaklanıyor olabilir. (Genelde kışın yaşanan bir porblemdir ama kontrol etmekte fayda var.)
Kullanıcı avatarı
iborotti
Vosdost

Mesaj #4 gönderen iborotti » Çrş May 28, 2008 11:03 pm

aynı sorun bende de var dostum ayardan sanıp gittim ancak sorunun ayardan değil beynin ısınmamasından kaynaklandığını söylediler eksozdan ısıtma çok iyi zannederdim ancak yanıldım galiba..

yağ ile ısıtmaya almadan düzelmez dediler o da ayrı konu.. şu anda benzinle kullanıyorum
******bugün vosvos için ne yaptın??*******
Resim
raptiye_oralet
Vosdost

Mesaj #5 gönderen raptiye_oralet » Çrş May 28, 2008 11:34 pm

ankarada çok kişi eksoz ısıtmalı kullanıyor 1 sorun yaşamadım yaşayanı da duyamadım ...

acaba yaptırdığınız eksoz ısıtıcısında 1 sorun olabilirmi ?

birde bence sorun lpg de değil motor ile ilgilide olabilir! benzin daha kolay alev aldığı için sorun göstermiyor olabilir

motorun durmunu nedir? (yanlış yönlendirmiş olamayım fikir sadece!)
vosbik
Administrator
Administrator

Mesaj #6 gönderen vosbik » Çrş May 28, 2008 11:59 pm

eksoz ısıtma sisteminde lpg oldukça güzel ısınıyor.nedne derseniz eksoz kazanı yağın ısısının en az iki katı ısınıyor.haliyle metald eiçind eısındığı için lpg gayet randımanlı bir şekilde buharlaştırılıyor.haliyle lpg beyninin bir anlamı kalmıyor.sadece ayar için kullanılıyor voslarda.buharlaştırma işi zaten eksoz ısıtıcısında yapılmış oluyor.sanırım sizden para kazanmak için tekrar yağ ısıtma sistemine göeirmek istediler.bazen lpg nin filtreside tıkanabiliyor.bu filtrenin değişimide bu sorunu çözebilir.onada bakmakta yarar var.
Resim

Kullanıcı avatarı
rain
Vosdost

Mesaj #7 gönderen rain » Prş May 29, 2008 7:09 am

aracımın mototr durumu gayet iyi yeni yapılmış yani dediğim gibi lpg de yanlızca motor ısındığında teklemeler yaşanıyor. trafiğin yoğun olduğu dur kalkın fazla yapıldığı sıcak günlerde haliyle motor dahada ısındığı için teklemeler iyice artıyor ve çekilmez hale geliyor benzine çevirdiğimde sorun kalmıyor. ilginç olan araç soğukken hiç bir problem yok! ben gaz ısıtma sisteminde sorun olduğunu düşünmüyorum.
izmirli
Vosdost
Vosvosumun adı: ---

Mesaj #8 gönderen izmirli » Prş May 29, 2008 12:37 pm

Buğra'nın da söylediği gibi eksozdan ısıtma sistemi yağdan ısıtma sistemine göre daha performans sağlıyor. Ama senin sorunun motor ısındıktan sonra başlıyor. Bende daha önceleri yağdan ısıtma olarak kullandığım zamanlar arabayla ilk yola çıktığımda hiç bir sorun yaşamıyordum yaklaşık 6-7 km gittikten sonra araba silkelemeye ve teklemeye başlıyordu. Karbüratör boğazının boğazının buz tuttuğunu gördüm.. Ne kadar tezat olsada senin sorununun ısıtma sistemine bağlı olduğunu düşünüyorum.. Ama LPG ustası olan Doğan Ustaya (blueface) danışmanda fayda var.

Bu arada Buğra bu gaz filtresi regülatörün içinde mi nerededir? Yaklaşık kaç km de bir değiştirmek gerekir?
Kullanıcı avatarı
rain
Vosdost

Mesaj #9 gönderen rain » Prş May 29, 2008 2:23 pm

ben istanbuldayım doğan usta nerede bilmiyorum?
vosbik
Administrator
Administrator

Mesaj #10 gönderen vosbik » Prş May 29, 2008 2:26 pm

slm.gaz filtresi regülatörin içinde değil.bildiğim kadarıyla gaz kesicinin içind ebulunuyor.doğan usta kaçbin km de bir değiştriilmesi gerektiği konusunda daha ayrıntılı bilgi verecektir.sanırım 20000 km d ebir olması gerekiyor.
Resim

“Yakıt + Performans + Tasarruf” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir