motor ısısınınca lpg?

Bu bölümde yakıt ile ilgili sıkıntılar , voosumuzu daha ekonomik şekilde kullanmanın yolları, alternatif yakıt sistemleri yer alacaktır..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
tugberk
Vosdost

Mesaj #11 gönderen tugberk » Prş Tem 17, 2008 1:06 am

aynı sorun bende de var rain ısınınca da zor çalışıyor değil mi ben 3 aydır onnla uğraşıorm hala bulamadım maalesef...

zyozkan

Mesaj #12 gönderen zyozkan » Pzt Tem 28, 2008 2:18 pm

arkadaslar,ben yag isitmali lpg kullaniyorum ve hic tekleme yasamadim.isinincaya kadar oldu tabi ama isininca benzinden daha verimli oldu.
amma...su filtre isi beninde aklima yatti.baktirilmali bence.hatta bende gecen gun deponun dibini bulup yolda kalinca zannedersem filtreyi tikadim yada kirlettim.bu aralar bi bogukluk var ilk calistirmada...
Kullanıcı avatarı
blue_face
VosvosTÜRK LPG Uzmanı
VosvosTÜRK LPG Uzmanı

Mesaj #13 gönderen blue_face » Çrş Tem 30, 2008 11:31 pm

uzun süre sonra yine merhaba uznun zamandır takib edemediğim den dolayı forumdaki sıkıntılara net cevap veremediğim oluyor bahsi gecen olay ısıtıcı aparatındanda kaynaklı olabilir evet ancak araç sıcak iken beyinin üzerine elinizi dokunduğunuz zaman sıcak ise ısıtıcı aparatında bir sorun yoktur demek oluyor ve bu sıkıntının lpg beyini yani regülatör arızası olduğu düşüncesindeyim hernekadar forumdan bi bilgi vermek doğruda olsa elbetteki arac görmeden arızası sudur demem yanlış olur bu olay bir cok nedenden kaynaklanabilir....karbüratörlü araclarda lpg filitresi gaz kesici içersinde bulunup 6 ay ya da yaklaşık 5000 km de bir deişir...20000 kmlik filitreler yeni sistem sıralı lpg sistemleri için geçerlidir
BluE_FirE ****vosvosturk büyük bi aileeee****

[email protected]
0506.390.61.63
0535.283.59.04
0542.215.32.27
0312.623.32.25
gunebakan
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: böcükmobil

Cvp: motor ısısınınca lpg?

Mesaj #14 gönderen gunebakan » Çrş Şub 09, 2011 11:09 am

merhaba arkadaşlar,
bu günlerde aynı olay böcükte de var.yüksek devirde gaz yemiyor öksürmeye başlıyor.ama benzinde bir sorun yok.hatta ısınınca lpgde çalışmıyor,benzinde çalıştırmak zorunda kalıyorum ya da vurduruyorum.

daha platini, bujisi ,sibop ayarı, avans ayarı yeni yapıldı.sorun neden kaynaklanıyor olabilir.ustaya gitmek istemiyorum şaşmaz evime çok uzak :/

ayrıca atiker eksozdan ısıtmalı lpg var.bu ayarı nasıl yapılır? karbüratör ayarını yapabiliyorum ama lpg ayarını hiç yapmadım.
Kullanıcı avatarı
hsynprlk
Vosdost
Vosvosumun adı: ZÜHTÜ

Mesaj #15 gönderen hsynprlk » Prş Şub 10, 2011 7:59 pm

BENDE GECEN HAFTAYA KADAR AYNI SORUNLARI YASIYORDUM LPG YI YENI TAKTIRMISTIM GECEN AY AMA BI TÜRLÜ RANDUMAN ALAMADIM ATİKER MARKALI..
NEYSE LPG Cİ YE GİTTİK USTA DEDİ PLATİN MEKSEFE DEĞİŞECEK ONDAN TEKLİYOR DEDİ DEĞİŞTİRDİK TEKLEME DEVAM EDİYOR..
BUJİ BUJİ KABLOSU DEĞİŞCEK OZAMAN DEDİ DEĞİŞTİRDİK TEKLEME DEVAM EDİYOR..
SİBOP AYARI YAPILACAK DEDİ KESİN ONDAN DEDİ GİTTİK ONUDA YAPTIRDIK TEKLEME GAZ YEMEME HAT SAFHADA KAFAYI YİYORUM KAFAM ATTI SATACAM BU ARABAYI DEMEYE BAŞLADIM ŞÖYLEDE Bİ DURUM VAR BENZİNDE CANAVAR GİBİ USTAMA GÖTÜRÜYORUM AYARDI BİLMEM NEYDİ YAPIYOR CANAVAR GİBİ GAZA ALIYORUM BERBET PATIR PATIR HİÇ GİTMİYO..
TEKRAR LPGCİDEYİZ USTA DİYOR SENİN BUJİLERİN SENTESİ BOZUK BAKMAK LAZIM ONDAN DA OLABİLİR DİYOR LANET OLSUN ONADA BAK DAHADA OLMADI SÖK BU TÜPÜ DEĞİŞTİR YENİSİNİ TAK DEDİM..
ERTESİ GÜN ARADI ARABA HAZIR TECRÜBEYE CIKTIM SIKINTI YOK EVE DOĞTU YOLA CIKTIM TETKRAR BAŞLADI ARADIM LPG USTASINI SAYDIM NE GELİYORSA AĞZIMA TEKRAR DÖDÜM BIRAKTIM ARABAYI HALLET BU ARABAYI YADA SÖK TÜPÜ
PARAMI VER..
ARADI ERTESİ GÜN SENİN DİSTİRİBİTÖRLE BOBİN AĞRIZALIYMIŞ DEDİ..
HAH Bİ OLNLAR KALMIŞTI DEĞİŞTİRMEDİK ONLARDA DEĞİŞTİRELİMDE TAM OLSUN NE KALDIKİ GERİYE DİE ÇIKIŞTIM ADAMA ELLE SEN BEN USTAMA YAPTIRCAM DEDİM..
ALDIM VOSVOSU DOĞRU MUSTAFA USTANIN YANINA ANLATITIM BOLE BOLE DİE SÖKTÜK DİSTİRİBİTÖRÜ HAKİKATEN BOŞLUK VAR TAKTIK CIKMA SAĞLAM Bİ DİSTİRİBİTÖR CIKTIM TECRÜBEYE AYI. USATAM BİDE BOBİN TAK DEDİM BİDE ÖYLE DENEYELİM TAKTIK Bİ BOBİN ALLAHIM SONUNDA OLDU CANAVAR GİBİ AYNI BENZİNDE GİBİ..
DEMEM O Kİ BU LPG USTANIN DEDİĞİNE GÖRE YANMA OKTAVI BENZİNE GÖRE DAHA NAZİKMİŞ EN UFAK Bİ PÜRÜZDE TEKLEME ATLAMA AYAR BOZMA YAPIYORMUS YANİ BU TÜR AĞRIZALAR %90 AEŞLEME SİSTEMİYLE ALAKALI MEYDANA GELİOR..
SİZİNDE KAFANIZI ŞİŞİRDİM ARKADAŞLAR KUSURA BAKMAYIN :d
gunebakan
Vosdost

Mesaj #16 gönderen gunebakan » Prş Şub 10, 2011 8:16 pm

en son ben de distribütörü sökmüştüm ondan sonra başladı.bu Distribütördeki boşluk nasıl birşey ki neresinde oluşuyor acaba? yarın bir bakayım da ona göre bi çözüm bulayım.
benim de dediğiniz gibi tüm ayarlarını yaptım ,tüm değişecek parçalarını temizledim taktım.
distrübütör deki boşluğun neden ve nasıl olduğunu açıklayacak bi arkadaş var mı acaba ?
Kullanıcı avatarı
hsynprlk
Vosdost
Vosvosumun adı: ZÜHTÜ

Mesaj #17 gönderen hsynprlk » Prş Şub 10, 2011 8:28 pm

valla içinde bi mil varmış o mil boşluk yaptıysa pşlatşn ayar tutmuyormus dedi mustafa usta
mckn
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh -

Mesaj #18 gönderen mckn » Prş Şub 10, 2011 9:43 pm

Bende de isininca tekleme ve stop etme durumu vardi,sorun kesicide cikti tabi arada arizayi bulmak icin kafa tesisat ve anahtarda degismisti 250 tl cik sıkısmıs lpg ye.
Kullanıcı avatarı
orko
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: B Rh +
Vosvosumun adı: müjqan' dı...

Mesaj #19 gönderen orko » Cum Şub 11, 2011 8:40 am

bu tür şeyleri okuyunca kafayı yiyorum vosumu sattığım için. ben lpg taktıktan sonra bir kere bile benzine geçmeden 17.000km den fazla yol gittim. yaz kış kaç sene tık demedi müjqan. yakıtı düşük arızası yok mükemmel seviyede çalıştı senelerce. siz lpg sıkıntıları anlattıkca sattığım için pişmanlığım daha da artıyor. eğer satmasaydım rahat üç beş sene daha giderdim heralde.
stresss...
gunebakan
Vosdost

Mesaj #20 gönderen gunebakan » Cmt Şub 12, 2011 10:42 pm

merhaba benim sorunum çözüldü,sanayiden 1 mako ateşleme bobini bir de tofaş meksefesi aldım.sorun meksefedenmiş ama bobini de değiştirdim ateşleme şimdi daha iyi oldu.
sorun meksefeden,avans otomatiğinden,avans ayarından olabilir.bunları kontrol etmek lazım.

“Yakıt + Performans + Tasarruf” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir