benzın değişimi

Bu bölümde yakıt ile ilgili sıkıntılar , voosumuzu daha ekonomik şekilde kullanmanın yolları, alternatif yakıt sistemleri yer alacaktır..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
SARISHARK
Vosdost

benzın değişimi

Mesaj #1 gönderen SARISHARK » Pzt Eyl 26, 2005 5:38 pm

selam dostlar 2 gundur canımı sıkan bır olay var sıze bı soruyum dedım!!!malum super benzın artık pıyasadan kalkıyo hatta kalktı!!!bende herzaman benzını shellden alıyodum!!!ama son 1 haftadır benzını artık kursunsuz alıyorum!!!araba ılk calışmada yıgılma yapıyo!!yanı 1 vıteste yıgılıyo ıkıncıde ıllakı aragaz verıp rolantıyı ayarlamam gerekıyoo(yalnıs bılgı olmus olabılır olayı yasamanız lazım)yalnız bu olaylara ragmen arabanın benzını bır haylı dustu!!!acaba bu degısıklık karburotorumu bozdu!!!kafam karıstı!!!

CETVELLİ SAPIK
yasinm
Vosdost

Mesaj #2 gönderen yasinm » Pzt Eyl 26, 2005 5:46 pm

yok kardeş sen bi disbiritire baktır karbiratörüde temizlet düzelir dediğini çok iyi anladım kurşunsuz benzin deponun dibindeki pislikleri kaldırdı ve memelerde tıkanma yaptı zorladığın içinde ayarı kaçtı distiribirtöre baktır karbiratörü temizlet düzelir...bende yaşadım aynısını...takma düzeliyo
efeeryurt
Vosdost
Vosvosumun adı: Tospacan

Mesaj #3 gönderen efeeryurt » Pzt Eyl 26, 2005 6:01 pm

yaa bi benzinci tavsiye etcem ama baya ters olur sana murat yaa....
bizim orda yaniii koru taraflarında, eskişehir yolundan giderken, köksal toptan lisesi'ne gelmeden önce Ağaçlı Petrol var... TÜRK Petrol... mükemmel bi yer... vosları da çok sevio pompacı arkadaşlar... ara sıra opet'ten alıodum ama Ağaçlı'dan alınca cidden bi deişik oluo araba, daha rahatlıo yada ne biliim bana öle gelio.... ben Ağaçlı Petrol'ü tavsiye ederim ama dediğim gibi çok ters oluo sanaa
Resim
[ WOLF ]
Administrator
Administrator
Kan Grubu: A Rh -

Mesaj #4 gönderen [ WOLF ] » Pzt Eyl 26, 2005 6:14 pm

Benzini petrol Ofisinden alın arkadaşlar gayet kaliteli..
yasinm
Vosdost

Mesaj #5 gönderen yasinm » Pzt Eyl 26, 2005 6:15 pm

shellden alınan benzinde güzel ama ilk başta karbiratörde öyle sorun oluyo normalmiş...
SARISHARK
Vosdost

Mesaj #6 gönderen SARISHARK » Pzt Eyl 26, 2005 6:23 pm

efe turk petrol gercekten cok kalıtelı!!!ama cok ters!!!yasın saol kardesım bı gosterelım bakalım!!!gercı boyle az yakıyodu ama :cool:
CETVELLİ SAPIK
yasinm
Vosdost

Mesaj #7 gönderen yasinm » Pzt Eyl 26, 2005 6:26 pm

kardeş kurşunsuz az yakıyo birde araba gitmediği için meme tıkalı olduğu için tamda basamadığın için az yakıyo olabilir...ama sen karbiratöre bi baktır yada distiribirtöre baktır çok basit 15 dk iş...
efeeryurt
Vosdost

Mesaj #8 gönderen efeeryurt » Pzt Eyl 26, 2005 6:31 pm

yaa peki bişi sorcam sizlere... bu karburatör ayarı yapılınca fln, duyduğuma göre çoook az benzin yakışıomuş...
bunu bi açıklarmısınız bana?
Resim
SARISHARK
Vosdost

Mesaj #9 gönderen SARISHARK » Pzt Eyl 26, 2005 6:38 pm

yaw herhalde cok uzun omurlu bırsey degıldır!!!bıde herhalde baya zor bısey bu aletın ayarlanması!!!tam bılgım yok sadece kulaktan dolma bu dedıklerım!!!bıde efe bız zaten bıtmısız benzıne para vermekten karburator fılan adını bıle duyunca bı tuhaf oluyorum elım refleks hemen cebıme gıdıyo :smile:
CETVELLİ SAPIK
efeeryurt
Vosdost

Mesaj #10 gönderen efeeryurt » Pzt Eyl 26, 2005 6:42 pm

ewttt yaa, benzine para yetiştiremiorum abi ben..... iddaaa oynadık işte, kazanalım da depoyu fulliyelim die, oda olmadııııı
Resim

“Yakıt + Performans + Tasarruf” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir