Sizin vosvosunuz nekadar yakıyor

Bu bölümde yakıt ile ilgili sıkıntılar , voosumuzu daha ekonomik şekilde kullanmanın yolları, alternatif yakıt sistemleri yer alacaktır..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
Kullanıcı avatarı
albatros37
Vosdost

Mesaj #31 gönderen albatros37 » Pzt Eyl 29, 2008 10:58 pm

ben izmitten üsküdara geldim 25 milyon yaktı lpg de ama 80 i geçmedim

[ WOLF ]
Administrator
Administrator
Kan Grubu: A Rh -

Mesaj #32 gönderen [ WOLF ] » Pzt Eyl 29, 2008 11:19 pm

Bu değerlendirmede.. Gazı veya benzini kaça aldığınızda önemli arkadaşlar hesaplamalarınızda bunuda belirtirseniz kıstas yapan arkadaşlarımız yanılgı içine girmez..
chngrkrgz
Vosdost

Mesaj #33 gönderen chngrkrgz » Pzr Eki 05, 2008 10:11 am

selamlar 74 model 1600 motor wosum bir depoyla ankara zonguldak - zonguldak düzce yapmıştır.ayrıca zonguldakta 1 gün kaldığımdan gezip dolaştık biraz.ankara zonguldak 270 zonguldak düzce 100 km dr.bence bu tüketim uygun.yaklaşık 33 35 lt alıyo depo .ama seyahatm boyunca asla 90nı grmedim sabit hızla gttm asla motoru bağırtmadan yormadan 70 -80 yolculuk sıkıcı olabilio ama sorunsuz oluyo .sonuçta 74 model bir araba bunu untmamak lazım .ayrıca az yakıt için bujiler karbiratör bakımları çok önmli. ama şehir içinde aynı şeyleri sölemek mümkn değil,denilği gibi pahalı bir zevk yakıtı bnznde asla az değil ,ki az olsa bile bnzn çok pahalı.saygılarımla.......
jumper
Vosdost
Vosvosumun adı: DÜLDÜL

Mesaj #34 gönderen jumper » Sal Eki 21, 2008 10:01 pm

slm bende benzinde hiç hesaplamadım ama tüpte 230 240 ykr yakıo ama fazla bence
VOSVOS YAŞAM TARZIDIR...
pneumonia
2007 Modifiyeli Vosvos Ödülü
2007 Modifiyeli Vosvos Ödülü
Vosvosumun adı: bugxster

Mesaj #35 gönderen pneumonia » Çrş Eki 22, 2008 9:11 am

1100 km 9 saatte, ortalama 122 km/s hız, toplam 93.3 litre benzin, ortalama 8.41litre/100 km tüketim; 1600cc AS41, 50hp, 34pict3 karbüratör ile... Bence çok iyi değerler bunlar, nitekim aynı yolu mazda 323 ile gittiğimde ortalama 12 litre kadar yakmıştı yaklaşık aynı sürede
ExtremeGraphics
Vosdost
Vosvosumun adı: RinTinTin

Mesaj #36 gönderen ExtremeGraphics » Cmt Kas 01, 2008 11:49 pm

gedife yazdı:Belki sizde inanamıyacaksınız ama iki gün önce depoyu tam doldurdum 200 kilometre uzun yol yaptım döndün ve depoyu yeniden (benzin) doldurdum tam olarak 14 litre benzin aldı yani 100 km 7 lt .Çok mutluyum ve bu yolu limitleri zorlayarak yaptım. Selam ve saygılarımla

Vosunun modelini ve motor hacminide söylerden daha açıklayıcı olacaktır. Limitleri zorlamaktan kastın sürekli 120 - 130 mu seyrettin ?
Kullanıcı avatarı
jamvan
Vosdost

Mesaj #37 gönderen jamvan » Cmt Kas 08, 2008 9:56 pm

az bi meblam kaldı benımde allah nasıp ederse woswos alıcam bende araştırıyorum arkadaşlar aranıza su anda bı woswossuz olarak bulunuyorum en yakın zamanda woswosumla daha da guzel olcak ınsallah...ginede ıyı yakıyo arkadaslar bence woswos ( lpg) tabii.forumdakı mesajları okuyorumda o kadarda cok yakıyo dıye sıkayet eden yok.bizim yanı babamın arabası bile woswos dan daha fazla yakıyo yanı :)
dogan74
Vosdost

Mesaj #38 gönderen dogan74 » Prş Ara 04, 2008 10:58 am

merhaba .benim 71 model 1300 motor vosum var.aracın lastikleir 185 lik .ancak aracın yakış sarfiyatı çok ama çok yuksek.şöyleki.bana veri,len değerlere göre 1 litre benzinile şehir içinde ortalama 10 km gidebilirmişim şehir ler arası yolda 12km .bu vos utasının bana verdiği hehangiir vos değeri imiş. ancak benim arac ise yakış değeri çok yuksek örnekleme yapmak gerekirse manisa izmir arası 30 km ben aracıma 30 ytlilk benzin alıyorum.30km gidiş 30 km geliş 60 km benim evinmde 5 km kadar evin önüne geliğimde ben zin ibresi bitik durumda.buda demek oluyorki ortalama 0,461ykr yakıyor birde ben devamlı viteste giden biri değilim
rampa inişlerinde vitesi boşa alırım.oda ortalama 20 km kadardır.oda ortalama 65 km lik yolun 45 km siz gaz pedalına basarak gidiyorum.hesabı yaptığımızzaman ise 30 ytl / 45 km deyince =0,666 ykr yakıyor bu çok ama çok yüksek bir değer. budeğe rdüşürebilmek için yapılması gerekenler bana izahatini yaparsanız sevinirim.bir de vosların genel bakımlarının yapılma ortalama zamanları motorunun sekli türkçe olarak demek istediğim araclaın fab. çıkışındaki kılavuzları var .bunların tüğrkçe olanı gibi anlatabildim demekistediğimi .ve de dedğiniz gibi vos zevkli ve de nakiti yuksek olan bir uğraştır aslında halk arabası... herşenin
genelolak nakit anlamında düşük değerler ile mal edilmesi gerekirken parçalar yuksek değerlerlerden satıldığını görüyorum ha orjinalin dışınd yapılan her şey özele girdiği için maliyeti yuksekdeğerler bulmakta .buda kişinin kendi özzel zevkidir .kısaca bana yardım edebilecek kişilerin iletilerinibuadakeyifle okuyacağım saygılar."""" voslu günler""""
vosbik
Administrator
Administrator

Mesaj #39 gönderen vosbik » Prş Ara 04, 2008 6:34 pm

slm.Vosunuzla 45km de 666 kuruş yaktığınızı yazmışsınız ancak boşta gittiğiniz 20 kmde vos rolantide çalışmaya devam ediyor.buda benzin tüketimini düşürmez aksine tüketim motor çalıştığı için devam eder.ancak boşta inmek yerien vitesinizi yolun durumuna göre 3. ya da 4. viteste inerseniz sarfiyat sıfıra yakın olacaktır.böylelikle daha az yakıt tüketmiş olacak vosunuz.ayrıca hava soğutmalı oldukları için inişlerde vitesin boşa atılması tavsiye edilmez.vosunuzun soğutması çok azalır özellikle sıcak havalarda hararet problemi yaşayıp yatak bile sarabilir vosunuz.

yakıt konusuna gelince 30 ytl lik benzinle ölçme işlemi doğru olmaz.deponuzu fulleyip 100 km yol yapıp tekrar fullerseniz vosunuzun doğru tüketim değerlerini öğrenebilirsiniz.benzin göstergesi tahmini bilgi verir.aynı zamanda vosunuzun bakımına çok dikkat ediniz.buji platin durumu karbüratör ve subap ayarlarının düzgün olmaması yakıtınızı çok etkiler.
Resim

VOSUM SATILIKTIR.(İLGİLENEN ARKADAŞLAR ÖZEL MSJ ATSIN LÜTFEN)
VOGEN
Vosdost
Vosvosumun adı: CABBAR

Mesaj #40 gönderen VOGEN » Cmt Ara 06, 2008 11:23 pm

1300 motor 185/65/15 lastikle hiçbir ustada ayar yaptırmadım bende henüz ayarlamadım gereksiz yere arabayı zorlayarak 100kmde yaklaşık 11lt
MİTHAT AYDIN

“Yakıt + Performans + Tasarruf” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir