yakıt sistemi yardımcı olabılırmısınız?

Bu bölümde yakıt ile ilgili sıkıntılar , voosumuzu daha ekonomik şekilde kullanmanın yolları, alternatif yakıt sistemleri yer alacaktır..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
Kullanıcı avatarı
sduces
Vosdost
Vosvosumun adı: BONCUK

yakıt sistemi yardımcı olabılırmısınız?

Mesaj #1 gönderen sduces » Cum Tem 25, 2008 12:58 pm

sevgili arkadaslar
benım bır kac problemım var.
sımdı gecen gunlerde hatırlar ısenız benzın kokusu geldıgı soylemıstm vosvosumda ve benzın deposu ıle bakır borusu arasındakı borunun patladıgını ve orayı degıstırdıgımı soylemısıtım.sımdı yıne baska bır yerden karböratöre yakın bır yerden bır boruda patlak oldugunu sanmaktayım ama kesın bır kanıde degılım gene bunu aksam bır aksaklıgı cozmektegım asıl konum su sımdı bu benzın deposunun ckıs yerınden karbüratöre kadar olan yerı sıfır yenıden degıstırmek ıstıyorum cunku bu hat uzerınde bu ıcerısınde ıkıncı kez problem yasamaktayım ve durmadan problem cıkarcak gıbı bunun ıcın bana gerecek parcalar nelerdır. artı sıparıs vermek ıstıyorum. bana yardımcı olabılırmısınız?

Serhat DUÇE
vosbik
Administrator
Administrator

Mesaj #2 gönderen vosbik » Cum Tem 25, 2008 2:05 pm

slm.bakır borunun değişmesi biraz zahmetli.eğer bakır boruya bağlana kısımdan bahsediyorsanız her hangi bir oto hırdavatçısından alacağınız plastik ve esnek boru işinizi görür.bunlar metre hesabı satılıyorlar.eğer karbüratöre yakın bir yterden sorun olduğunu düşünüyorsanız karbüratörünüz taşırıyorda olabilir.bu ihtimalide göz önünde bulundurmakta yarar var.kolay gelsin.
Resim

VOSUM SATILIKTIR.(İLGİLENEN ARKADAŞLAR ÖZEL MSJ ATSIN LÜTFEN)
Kullanıcı avatarı
sduces
Vosdost

Mesaj #3 gönderen sduces » Cum Tem 25, 2008 2:59 pm

hımm karbüratör taşırma olayı bu nasıl bır sey olabılır karbüratörü değiştirmeyi düşünüyorum o zaman komple bir değişiklik yapmam gerekecek anlaşılan
suan ıcın karbüratör taşırma olayı oldugunuda düsünmüyorum.neden diyeceksin cünkü karbüratörden çıkan plastik boru bakır boru ıle bırlesiyor daha sonra motorun yanından bakır boru arkaya dogru gecer ıken arada bir plastik boru ıle birleşiyor ve kısa plastik boru sonrasında tekrar bakır boruya bağlatı ıle depoya gıdıyor bu plastık boru ıle bakır boru bağlantılarında kelepçenin olmadığını ve orda sızıntı yapıyor cunku elımı oraya surtunce benzın gelıyor elıne
sımdı burayı bu aksam eve doner ıken sanayı ugrayıp o sorunu cozecegım o basıt belkı kelepçe katıp sorun çözülecek.
asıl ben zahmetlı ıse gırmek ıstıyorum bu ıs benı eve goturmesı ıcın yarın ıse bu depo ıle karbüratöre kadar olan kısmı yenileme pozisyonuna girmek istiyorum.
Serhat DUÇE
Kullanıcı avatarı
sduces
Vosdost

Mesaj #4 gönderen sduces » Cum Tem 25, 2008 3:33 pm

evet arkadaslar dedıgım gıbı cıktı
cunku bu konuyu acmadan once vosvosumun yanına gıttım ve sızıntı yaptıgı dusundugum yerı soyle kolı bandı ıle kapattım ve demın yanına gıttıgımde ıse sızıntı ve akıntı yapan yer kupkuru oldugunu gordum sımdı eve gıder ıken oraya kucuk kelepceler ıle bu sorunu cozecegımı dusunuyorum.ama yıne de kople bır yakıt sıstemını elden gecırmeyı dusunuyorum onun ıcın bakır boru temın edebılecegım ve gereklı onala dıger malzemeler konusunda bana yardımcı olabılırsenız cok sevınırım.
Serhat DUÇE
vosbik
Administrator
Administrator

Mesaj #5 gönderen vosbik » Cum Tem 25, 2008 4:21 pm

slm.bakır boru şaseye monteli durmda bunun için bakır boryuı değiştirmek çok zahmetli.bir çok vostada gerek görülen bir ieşlme değil çünkü sorun çıakran bir malzeme değil.bence kelepçeleri takmanız yeterli.bakır boruyu değiştimrke için bakır borunun şaseyle bağlantılandığı noktalarda tadilat yapmak gerekebilir.bence vosunuzun orjinalliğini gerekli bir durum değilse keyfi oalrak bozmayın.kolay gelsin.
Resim

VOSUM SATILIKTIR.(İLGİLENEN ARKADAŞLAR ÖZEL MSJ ATSIN LÜTFEN)
Kullanıcı avatarı
sduces
Vosdost

Mesaj #6 gönderen sduces » Cum Tem 25, 2008 4:49 pm

hımmm bunu bilmiyordum tabı ogrenecegız daha cıkcık ögrenciyiz.
Serhat DUÇE
Kullanıcı avatarı
sduces
Vosdost

Mesaj #7 gönderen sduces » Pzt Tem 28, 2008 11:27 am

arkadaslar cuma aksamı bu konu uzerınde sorunumu ustaya ılettım ve ustanın ıncelemesı sonucunda bakır borudan kaynaklanan bır kacagın olmadıgını karbüratörden bır tasma sonucu oldugunu soyledı.gaza cok basdıgımı yapabılecek bır seyın bulunmadıgını soyledı anormal bır durum olmadıgını endişelenmemi soyledı.sımdı arkadaslar su vosbik arkadasımında soyledıgı gıbı bu karbüraötör tasırma olayını bana anlatırmısın.ne yapmam lazım. bu arada hafta sonu tekırdağdan saroz körfezıne gıttım ve gercekten herhangı bır sorunlada karsılasmadım.ama arar benzın kokusu gelmekte ıdı.hele hele bır ara oyle bır koku geldı kı arabada durulmıyacak gıbı ıdı acıp bakıyorum altını ustune getırıyorum herhangı kacak yok ama bu koku benım aklıma takıldı sozkounus benzın olunca dıkkatlı olmak hatta tıtız olmak durumundayım allah göstermesın yangın cıkar dıye korkuyorum
Serhat DUÇE
levent1903
Vosdost

Mesaj #8 gönderen levent1903 » Pzt Tem 28, 2008 1:50 pm

kokunun geldiği yer depondaki bilezik kızmı olabilir daha önce benimde başıma gelmişdi. bagajda ust tarafda bulunur benzin aldıkdan sonra bir süre gidip bagajı açıp kontrol etmek mantıklı olabilir.
ayrıca arkadaşlarında dediği gibi 80km nin üzerinde gitmemen sana inanılmaz benzin tasarrufu sağlacakdır.
her zaman heryerde 06 lz 366
Kullanıcı avatarı
sduces
Vosdost

Mesaj #9 gönderen sduces » Pzt Tem 28, 2008 2:58 pm

ne dıyorsun 85 uzerıne cıkmıyorum ama su benzın kokusunu cozemıyorum ve ınanıyorumkı su benzın kokusunu cozersem benzın serfıyatımda ınanılmaz derece dusecek.cunku saroza gıderken ınanılmaz derece dusuk benzın sarfıyatı yaptı.koku cıktı bır anda benzın kaydım olustu.yoksa super bır benzın serfıyatım var bır ara hatta lpg mı benzınmı anketı bıle duzenleyıp lpg taktırmayı bıle dusundum fakat dun bu yolculuktan sonra fıkrımı degıstırdım.ama su benzın kokusunu cozemıyorum.bana yardımcı olun
Serhat DUÇE
levent1903
Vosdost

Mesaj #10 gönderen levent1903 » Pzt Tem 28, 2008 4:58 pm

dediğim gibi bilezik kısmında arıza olabilir ordan yakıt kaçırabilir aynısı benim başımada gelmişdi.
umarım sorunu çabuk çözersin malum benzin fiyatları

lpg tavsiye ederim
her zaman heryerde 06 lz 366

“Yakıt + Performans + Tasarruf” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir