LPG+Muayne Son Durum???

Bu bölümde yakıt ile ilgili sıkıntılar , voosumuzu daha ekonomik şekilde kullanmanın yolları, alternatif yakıt sistemleri yer alacaktır..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
Tosbağa
Vosdost

LPG+Muayne Son Durum???

Mesaj #1 gönderen Tosbağa » Çrş Kas 26, 2008 9:05 pm

Arkadaşlar merhabalar,

Şu malum TÜV muayne istasyonları devreye geçmeye başladı sanırım çok az il kaldı.

Sorum; LPG takıcam fakat ruhsata işletirken bi de araç muayneden geçio bildiğim kadarıyla ve TÜV'deki yetkililer sorun çıkarıyor mu bu duruma? Şöle son havadisleri alabilirmiyim sizden??? Hatta TÜV muayne istasyonlarına bile gelmeden önceki muayne istasyonları bile sorun çıkardığını ve hatta voslara şu son zamanlarda LPG'yi işlettirmiyorlar diye duydum...

İlgili ve bilgili arkadaşların cevaplarını dört gözle bekliyorum.

Sevgiler saygılar...

Saf Alman Cemile... :D

Resim
Kullanıcı avatarı
doguden
Vosdost
Vosvosumun adı: hippie daisy

Mesaj #2 gönderen doguden » Çrş Kas 26, 2008 11:40 pm

sızdırmazlık raporun olduğu sürece sorun olacağını zannetmiyorum, sızdırmazlığı onlar test etmiyolar, onlar da belgeye bakıyorlar
http://www.tuvturk.com.tr/arac.asp
burada acıklama var.
[img:500:320]http://farm4.static.flickr.com/3641/3493576095_e2cfdeab3e.jpg[/img]
Doğukan
Tosbağa
Vosdost

Mesaj #3 gönderen Tosbağa » Prş Kas 27, 2008 3:55 am

Çok teşekkürler.

Peki yeni takılan LPG'nin ruhsata işletilmesi ile ilgili son durum nedir vosvoslar için?

Resim
Tosbağa
Vosdost

Mesaj #4 gönderen Tosbağa » Prş Kas 27, 2008 12:08 pm

Yok mu bilen?

Resim
blue-chip
Vosdost
Vosvosumun adı: blue-chip

Mesaj #5 gönderen blue-chip » Prş Kas 27, 2008 7:06 pm

lpg'nin ruhsata işletilmesi voslar için şu a imkansız. istanbul'do vkod (volkswagen kaplumbağa otomobil sevenler derneği) bünyesinde mühendisler odası ile temasa geçerek çözüme ulaşmaya çalışıyor bazı arkadaşlar.
bu arada izmit'te tüvtürk henüz yok! bir muameleci bulup muayeneni hllettir 2 yıla bir çözüm bulunur herhalde lpg konusuna.
muayene ile igili deneyimimi ilgili konuya uzun uzun yazmıştım, oradan da okuyabilirsin. istanbul'dan boyumun ölçüsünü aldım ben ruhsatım şu an izmit'te muyene için.
kolay gelsin.
---> MURAT YAVUZ <---

yapabileceğini düşünüyorsan, yapabilirsin;
yapamayacağını düşünüyorsan, haklısın!

Resim
Tosbağa
Vosdost

Mesaj #6 gönderen Tosbağa » Prş Kas 27, 2008 7:30 pm

Valla sormayın İzmit'in halini aklınız durur... Ülkenin 4 bir yerinden akın etmiş durumda insanlar...

Benim muaynem 2009'un 7. ayına kadar geçerli hala hazırda. Acaba şimdi gidip tekrar muayne yaptırabilirmiyim 2010'a kadar sarkıtabilirmiyim bu süreyi bilginiz var mı acaba?

Resim
blue-chip
Vosdost

Mesaj #7 gönderen blue-chip » Prş Kas 27, 2008 7:43 pm

2009 yedinci aya kadar tüvtürk'ün acemiliği falan da biter işler normale (!!!) döner. hiç kurcalamayın bence.
---> MURAT YAVUZ <---

Resim
Tosbağa
Vosdost

Mesaj #8 gönderen Tosbağa » Prş Kas 27, 2008 7:48 pm

Ben inanmıom onların acemiliğinin biticeğine. Kesin bunların acemiliği tamamen duygusal olarak devam eder. Ama umarım bi kıllık yaparlar özelleşti devlet görevlisi de değillerse çok süper olur. :)

Sizin aracı nasıl geri çevirdiler? Öğrenmemizde bir sakınca yoksa yaşadığınız deneyimi anlatırmısınız?

Bi ahbabın istanbulda 98 model civic arabasını geçirmemişler orjinalinde katalizör olmayan araba için katalizörü sökmüşsünüz geri takın demişler. Böle komik ilginç şeyler duyuyorum.

Eğer muaynem bitmeden tekrar muayneye sokup süremi uzatma gibi bir şansım varsa denemeyi düşünüyorum...

Resim
Kullanıcı avatarı
civcirk
Vosdost
Vosvosumun adı: Civcirk

Mesaj #9 gönderen civcirk » Cum Kas 28, 2008 12:32 am

profilinizde izmirde olduğunuz yazıyor. eğer izmirdeyseniz ben ve arkadaşım geçen nisan ayında 1. sanayiide tüp taktırdır ve ruhsata işli olarak eski sistemde ikimizde hiç zorlanmadan geçtik zaten firmada size gerekli tüm belgeleri veriyor. eğer düşünürseniz adres bilgilerini daha detaylı verebilirim
(o\_!_/o)___1974 1303__(o\_!_/o)
(o\_!_/o)___35 VV 655__(o\_!_/o)
(o\_!_/o)____civcirk____(o\_!_/o)

[img:220:143]http://img119.imageshack.us/img119/1571/tnimg3034small2mc3.jpg[/img]
blue-chip
Vosdost

Mesaj #10 gönderen blue-chip » Cum Kas 28, 2008 12:42 am

Tosbağa yazdı:Ben inanmıom onların acemiliğinin biticeğine. Kesin bunların acemiliği tamamen duygusal olarak devam eder. Ama umarım bi kıllık yaparlar özelleşti devlet görevlisi de değillerse çok süper olur. :)

Sizin aracı nasıl geri çevirdiler? Öğrenmemizde bir sakınca yoksa yaşadığınız deneyimi anlatırmısınız?

Bi ahbabın istanbulda 98 model civic arabasını geçirmemişler orjinalinde katalizör olmayan araba için katalizörü sökmüşsünüz geri takın demişler. Böle komik ilginç şeyler duyuyorum.

Eğer muaynem bitmeden tekrar muayneye sokup süremi uzatma gibi bir şansım varsa denemeyi düşünüyorum...

selamlar
"dün tüvtürk'e gittim" başlıklı konunun en sonunda benim deneyimim detaylı olarak yer alıyor. oradan okuyabilirsiniz.
kolay gelsin...
---> MURAT YAVUZ <---

Resim

“Yakıt + Performans + Tasarruf” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir