lpg istanbulda nerde takılır

Bu bölümde yakıt ile ilgili sıkıntılar , voosumuzu daha ekonomik şekilde kullanmanın yolları, alternatif yakıt sistemleri yer alacaktır..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
ozerkok
Vosdost

lpg istanbulda nerde takılır

Mesaj #1 gönderen ozerkok » Sal Oca 27, 2009 12:48 pm

herkese slm öncelikle henüz bi vos vos um yok ama kısa süreede almayı düşünüyorum.Aldığımda da lpg sistemi yaktırmayı düşünüyorum istanbuldaki vosvos a lpg takabilecek ustaların adreslerini yazabilirseniz sevinirim...şimdiden teşekkürler..

snn80
Vosdost

Mesaj #2 gönderen snn80 » Pzt Haz 01, 2009 2:21 pm

evet çok faydalıbir bilgi paylaşımı olur
Kullanıcı avatarı
Scarface
Vosdost
Vosvosumun adı: Zeuss

Mesaj #3 gönderen Scarface » Pzt Haz 01, 2009 2:40 pm

İstanbul avrupa Yakası Sefaköy semtindeki ALİ Usta ( Gökseller LPG).

Bir çok vosa gayet sağlıklı çalışan LPG sistemi montajı yapmış bir ustadır.
34 TS 001

[IMG:100:75]http://i43.tinypic.com/6pakvm.jpg[/img]
_BARAN_
Vosdost
Vosvosumun adı: MAZAR

Mesaj #4 gönderen _BARAN_ » Pzt Haz 01, 2009 6:10 pm

Scarface yazdı:İstanbul avrupa Yakası Sefaköy semtindeki ALİ Usta ( Gökseller LPG).

Bir çok vosa gayet sağlıklı çalışan LPG sistemi montajı yapmış bir ustadır.

AMAN KARDEŞİM ONURUN DEDİĞİ YERE GİTME SENİNDE VOSUN YANABİLİR ALLAH KORUSUN :))))
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Scarface
Vosdost
Vosvosumun adı: Zeuss

Mesaj #5 gönderen Scarface » Pzt Haz 01, 2009 7:32 pm

Orda taktırmadım ben yaa, bu ali ustaya bizim şaban usta tayfası gidiyor, onların tavsiyesi.
34 TS 001

[IMG:100:75]http://i43.tinypic.com/6pakvm.jpg[/img]
snn80
Vosdost

Mesaj #6 gönderen snn80 » Çrş Haz 03, 2009 3:04 pm

Şimdi ali ustaya gidelim mi gitmeyelim mi
Kullanıcı avatarı
olympos
Vosdost

Mesaj #7 gönderen olympos » Çrş Haz 03, 2009 3:34 pm

git baba git sen saban usta dedıyse
barış
deü hukuk fakültesi Resim
MUAMERGOKCE
Vosdost

Mesaj #8 gönderen MUAMERGOKCE » Cum Haz 12, 2009 9:18 am

ARKADAŞLAR TELEFON NUMARASINIDA YAZA BİLİR MİYİZ.BENDE LPG TAKTIRMAYI DÜŞÜNÜYORUM. AMA USTAYI TANIMIYORUM DAHA ÖNCE ALİ USTA YA LPG TAKTIRAN ARKADAŞIMIZ VAR MI.?ALİ USTA BU İŞTE GERCEKTEN TECRÜBELİ MİDİR?
deoper
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh -
Vosvosumun adı: BöcükMobil

Mesaj #9 gönderen deoper » Prş Ağu 27, 2009 9:45 am

Arkadaşlar Ali ustayla ben daha geçen gün konuştum. sefaköyde halkalı caddesi, güldallar sanayi sitesi 12/27 Coşkunlar Oto diye geçiyor.
Diğer arkadasların dediği gibi bir çok vosvosa lpg takılmış orda. Telefonda konuşurken kendisi önümüzdeki cumartesi dernekten 4 tane vosvosun gelecegini ve bu hafta sonu onlarla mesgul olacağıını söylemişti. Peynir ekmek gibi satıyor bu adam. İşin ehli olduğunu söyluyorlar.
Beyin hariç bütün parçaları yerli mal kullanıyorlar. Beyin ise BRC marka kullanılıyor. Ondan başka marka da kullanmam diyor ustamız.Zaten herkesin önerdiği ve bütün avrupanın kullandığı marka da BRC.

Onun dışında bazı insanlar lpg kuru bir yakıt oldugu için motorun ömrünü yediğini söyluyorlardı. Bu konuyu da danıştım kendisine, serum dedikleri birşey takıyorlar arabaya. Silecek suyu deposu gibi 2 litrelik bir kutucuk. İçine isterseniz 10 numara yağ koyuyorsunuz isterseniz de mazot. Bu sistem her 2-3 dakkada bir , bi gıdım mazot yada yağ herneyse karburatorun içine püskürtüyor ve bu sekilde motor ıslak kalıyor.

bu 2litrelik tankın bitmesi normal şartlarda 2-2.5 ayı buluyor. Hiç bişe değil 2.5 ayda bir 5tl mazot parası versek ölmeyiz motorumuz sağlıklı çalışır. Serum sistemini de dahil etmek isterseniz fiyat topplamda 870lira oluyor. Serumun fiatı ya 40 lira.

Ortalama montaj süresi 9 saat sürmekle birlikte ödemeyi kredi kartına 10 taksitle gerçekleştirebiliyorsunuz.

Eğer arabanız 1303 ise simit şeklinde bir tank kullanılıyor ve bu tank da stepnenin altına gizlenebiliyor. Bazı insanlar arka koltugun ustune bile taktırıyormuş. Ustamız son derece guvenli olduğunu kendisininde çoluk çocuk sahibi olduğunu buna ragmen kendi arabalarında kullandığını belirtiyor ve turkiyeye lpg sistemi geldiğinden beri bu işin içinde olduğunu soyluyor. Birçok vosvosçuda bu ustayı tercih ediyor.

Ben istanbul/bostancı da oturuyor olmama ragmen bir gün basacam gaza ve sefaköyde ali ustaya taktıracam lpgmi.

Şuan benim arabamın ya egsozunda yada karburatorunde bir sorun olduğundan km başına 48kuruş benzin yakmaktadır. Bütçemi mahfetmiş durumda. Bu ay başında karburatoru ve egsozu yaptıracağım ve ateşleme sistemini tamamen sıfırladıktan sonra benzin sarfiyatı düşünce lpg ye geçmeyi dusunuyorum. Cunku araba bu haldeyken lpg taktırsam da belimi bükecek. sanki çiğ çiğ tüketiyor benzini..
Resim
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: TUHSİ

Mesaj #10 gönderen gürhan » Prş Ağu 27, 2009 10:07 am

arkadaşlar herkese merhaba..yeni bir üyenizim...öğrenmek istediğim..lpg iyi güzel takılıyorda, ruhsata işlenebiliyormu?..bazı forumlarda artık işlenmediğini söylüyorlar..bende bu ay içinde bir tospik alacağım..o yüzden şimdiden öğrenmek istedim..teşekkürler..

“Yakıt + Performans + Tasarruf” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir