BRONZ DEBRİYAJ BALATASI

Bu bölümde yakıt ile ilgili sıkıntılar , voosumuzu daha ekonomik şekilde kullanmanın yolları, alternatif yakıt sistemleri yer alacaktır..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
vosbis
2007 Paylaşımcı üye ödülü
Vosvosumun adı: badi

BRONZ DEBRİYAJ BALATASI

Mesaj #1 gönderen vosbis » Sal Haz 23, 2009 11:53 am

Arkadaşlar benim vosum kaporta boya bitti inşallah şimdi sıra motora geldi.Fakat size bi sorayım istedim aranızda bronz balata kullanan varmı die.Bende şu anda 1 tk bronz balata mevcut.Daha çok yarış arabalarında kullanıyorlar hiç kaçırma olmuyor ama zamanla volant ve baskıyı bitiriyor bide sert hareketlerde aks veya en zayıf bulduğu noktayı kırıyor.Bende şöyle yapmayı düşünüyorum bir tarafa bronz balata diğer tarafada normal balata takmayı düşünüyorum.Yani balatanın bir yüzü normal diğer yüzü bronz.Bronz olan kısmıda volana değilde baskı kısmına getirmeyi düşünüyorum yani yerse baskıyı yesin volanı yemesin ama zaten baskıdan hiç kaçırmayacaktır.ama volan tarafınıda erken bitirecektir die düşünüyom ama her durumdada performansa ciddi katkısı olacağını düşünüyorum.Fikirleriniz nedir.Motoru indirdiğimde bunuda kesin uygulamayı düşünüyorum.

Suskunluğum Asaletimdendir. Her Lafa Verecek Bir Cevabım Var.
Lakin Bir Lafa Bakarım Laf mı Diye. Birde Söyleyene Bakarım Adam mı Diye...
Kullanıcı avatarı
olympos
Vosdost

Mesaj #2 gönderen olympos » Sal Haz 23, 2009 1:09 pm

haklısın ancak dedığın gıbı parçalarda kırım olabılır zayıf yerlerden denemek lazım tek tarafı değişdirmen çok guzel bır duşunce
barış
deü hukuk fakültesi Resim
aslah
Vosdost

Mesaj #3 gönderen aslah » Sal Haz 23, 2009 6:25 pm

selam, güzel bi olay ama bence hiçç kurcalama tak taraf falan ilerde biyerinden sıkıntı yaratabilir bence orjinal baskı al vosunda kafanda rahat olsun :)
[ WOLF ]
Administrator
Administrator
Kan Grubu: A Rh -

Mesaj #4 gönderen [ WOLF ] » Sal Haz 23, 2009 7:43 pm

Şaban iki tarafıda aynı kullanman gerek bir taraf bronz diğer taraf normal olursa kavramada sıkıntı olur diye düşünüyorum. Tutma gücünde farklılık olacak.
vosbis
Vosvosumun adı: badi

Mesaj #5 gönderen vosbis » Çrş Haz 24, 2009 6:19 pm

Murat abi ben pek sorun olacağını düşünmüyom açıkcası.Bronz taraf tutacak ve kaçırmayacak.Normal kısımda aşınma biraz fazla olacak .Onun içinde oranın balatasını 1-2mm kalın tumakta fayda var.denerim olmadı standart 200mm baskı balata kullanırım.Nolucak veririm 75tl ustaya on kere indir bindir motoru.
Suskunluğum Asaletimdendir. Her Lafa Verecek Bir Cevabım Var.

Lakin Bir Lafa Bakarım Laf mı Diye. Birde Söyleyene Bakarım Adam mı Diye...

“Yakıt + Performans + Tasarruf” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir