EuroLPG plus ? Aygaz- İpragaz

Bu bölümde yakıt ile ilgili sıkıntılar , voosumuzu daha ekonomik şekilde kullanmanın yolları, alternatif yakıt sistemleri yer alacaktır..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
ceco_88
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: Jelibon

EuroLPG plus ? Aygaz- İpragaz

Mesaj #1 gönderen ceco_88 » Cum Ağu 21, 2009 10:36 pm

Aygaz ve ipragaz ın yeni cıkardıgı katkılı otogazı aranızda deneyenınız oldumu arkadaslar, yada bir bilgisi olan warmı bizim motorlar için yararı söz konusumu yoksa tam tersımı ?

Cemil Özyeşilova / JeliboN
[img=left]http://img706.imageshack.us/img706/2658/img0012qld.jpg[/img]
[ WOLF ]
Administrator
Administrator
Kan Grubu: A Rh -

Mesaj #2 gönderen [ WOLF ] » Cmt Ağu 22, 2009 10:44 am

Hepsini deniyorum fark yok.. Tamamen isim süslemesiyle müşteri çekme olayına benziyor.. yok LPG plus, yok süper LPG, yok Euro lpg hepsi fasa fiso..
deoper
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh -
Vosvosumun adı: BöcükMobil

Mesaj #3 gönderen deoper » Prş Eki 01, 2009 9:42 am

ben fark olduguna inanıyorum. Bunu pompacı bir arkadasa da sordum. Özellikle katkılı olan otogazlar katkısız olanlara yada katkısı daha az olanlara göre daha ince oluyor.

Katkı ne kadar artarsa gaz o kadar inceliyor. Bir yandan motorunuzu temizliyor ancak diğer yandan ince olduğu için az kilometre yapıyor.

Ben 20tl ipragazla şehir içi 85-90km yol yapıyorsam aygazla yapamıyorum.

İzmitte lpg nin litresi bugun itibariyla 1.67 birçok yerden daha ucuz tam kaynağında oldugu için. İzmite gittiğimde aygaz alıyorum. Noter huzurunda tasdiklenmiş fotograflarını gordum, hani 10depo aygaz kullanmadan önce ve sonra gibi fotograflar var noter tasdikli ağzım açık kaldı. Evimin yakınlarındada aygaz yok. en az 10km yol yapmam lazım aygaz alacam diye. O yuzden genelde ipragaz alıyorum daha çok kilometre yapıyorum.

Ama dediğim gibi kilometresi az olsun ama motorumu temizlesin tercihimdir.Evimin yakınında aygaz olsa, her seferinde aygaz alırdım. Sebebi de motoru temizlediğine gerçekten inandığımdandır.

Benim motorum çok hor kullanılmış sarfiyatı düşürecem diye etmediğim masraf kalmadı. ve gecenlerde yağını değiştirirken yağcı usta motorun yag kapaığının içinde biriken pisliklere bakaraktan "hmmm senin motorun hastalanmıs haberin olsun" dediydi.. bi umit her gordugum aygazcıdan otogaz alıyorum belki hastalığı söküp atar :)
Resim
ceco_88
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: Jelibon

Mesaj #4 gönderen ceco_88 » Cmt Eki 03, 2009 12:43 pm

hehe insallah kardesim hastalıgı gider nediyelim :D
Cemil Özyeşilova / JeliboN
[img=left]http://img706.imageshack.us/img706/2658/img0012qld.jpg[/img]
deoper
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh -