2A Muhendisliğin Vosvos için onaylı projesi mevcut (?)

Bu bölümde yakıt ile ilgili sıkıntılar , voosumuzu daha ekonomik şekilde kullanmanın yolları, alternatif yakıt sistemleri yer alacaktır..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
deoper
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh -
Vosvosumun adı: BöcükMobil

2A Muhendisliğin Vosvos için onaylı projesi mevcut (?)

Mesaj #1 gönderen deoper » Cum Ağu 28, 2009 9:21 am

arkadaşlar ruhsatlı lpg için bildigim kadarıyla elimizde bir proje olması gerekiyor aynı zamanda bu projenin tse gibi bir takım makamlardan onaylı olması gerekiyor sanırım.

ben bunun uzerine 2A muhendislikle konustum ve bu adamların ellerinde 1300-1302-1303 ler için proje mevcut onay da mevcut. tse.org.tr den kontrol edebiliyorsunuz. Kendilerine bunu sordugumda cogu bayiisinin elinde vosvoslara lpg uygulanması esnasında kullanılan aparatlar yokmuş. Ve vosvos a takmayı bilen ustaları da sanırım yok. Ancak adamlar benden telefonumu aldı. 2A muhendislik bayiileri arasında bu işi ruhsatıyla birlikte halleden mutlaka bir bayimiz vardır denildi. Araştırıyorlar bana geri dönüş yapacaklarmış onlardan heber bekliyorum..

Ve ınanırmısınız adamın bana dediği şey, bu araçlar için fazla talep yok o yüzden üstüne gidilmedi. Dedi bana :)

Her hafta 3-4 vosvos neredeyse kaçak şekilde lpg ye dönüşüm yapıyor :)

Kendilerine dedim hem istanbuldasınız hem projeniz var. siz bi vosvosa ruhsatlı sekilde lpg taktıgınızı ilan edin bakın dedim kaç vosvos geliyor size..
Arardıkları zaman hemen bilgileri aktaracam burada.. umarım hayırlı olur..

Resim
deoper
Vosdost

Mesaj #2 gönderen deoper » Cum Ağu 28, 2009 10:47 am

Evet, malesef telefon gorusmelerine yanıt geldi. Haberler sıkıcı biraz. 2A 'nın elinde MMO nun kabul ettiği ve onayladıgı bir proje yok. Adamlar 40-50 arabaya lpg takacaz diye de su ısıtmalı sisteminn ar-ge'sini felan yapamayız. bu rakamlar ufak rakamlar bizim için diyor. Bayimiz olan 2 yer vosvoslara takıyorlar ancak ruhsata işletemiyorlar ve vosvoslarla ugrasmak istemediklerini, çok zahmetli olduğunu ve geri dönen çok olduğunu söyluyorlarmış..

MMO diyorki, gaz borusu egsozun 10cm yanından dahi geçemez ! ama bizim sistemde içinden geçiyor :) ya da etrafına dolayanlar da varmış..

kaçak göçek kullanmaya devam edeceğiz sanırım :(
Resim
[ WOLF ]
Administrator
Administrator
Kan Grubu: A Rh -

Mesaj #3 gönderen [ WOLF ] » Cum Ağu 28, 2009 11:12 am

Nerede para orada iş .. Onlarda bu yoldalar ..Araştırman ve bilgilendirmen için teşekkürler..
deoper
Vosdost

Mesaj #4 gönderen deoper » Cum Ağu 28, 2009 11:18 am

Rica ederim ne demek, ancak ben yılmadım araştırmaya devam ettim. Bartın da bir otogazcı var.. Bartın Otogaz ismi. Kendileriyle gorustum. Onlarda su ısıtmalı ya da yağ ısıtmalı bir sistemle bir proje geliştirdiklerini ancakk şimdilik pek randıman alamadıklarını söylediler halen daha kilometrede 35kuruş felan yakıyormuş lpg olmasına ragmen. Uzerinde çalışmaları suruyor belki bakarsınız proje onayı alırlar :)
Resim
[ WOLF ]
Administrator
Administrator
Kan Grubu: A Rh -

Mesaj #5 gönderen [ WOLF ] » Cum Ağu 28, 2009 11:32 am

Biz o zaman bisikletle geziyoruz.. Kilometrede 120 kuruş egzos ısıtmalı !! Gazın alım fiyatı 1.430
Kullanıcı avatarı
olympos
Vosdost

Mesaj #6 gönderen olympos » Cum Ağu 28, 2009 12:24 pm

gaz egzoza yaklaşmak zorunda olmıyan 3 sıstem var
-egzoz gazını seyreltıcıye tasımak
-egzozda ısıtılan suyu seyreltıcıye tasımak
-motor yağını seyreltıcıye tasımak

sanırım en ıyısı 2.sı ama hepsınden ıyısı sıskın bır cuzdan ve benzın kulanılması
barış
deü hukuk fakültesi Resim
İsmailFidan
Vosdost

Mesaj #7 gönderen İsmailFidan » Cum Ağu 28, 2009 2:02 pm

Arkadaşlar madem ruhsata işletemiyosunuz vize den nasıl geçiyosunuz?
LPG kullanan arkadaşlar ın hepsinin aracı vize den geçmedimi?
yada trafik çevirmesi durumunda ağır bi cezası var biliyosunuzdur?

Yanin bunun elbet bi çözümü olmalı..?
İsmail Fİdan
MSN: [email protected]
VOGEN
Vosdost
Vosvosumun adı: CABBAR

Mesaj #8 gönderen VOGEN » Cum Ağu 28, 2009 2:48 pm

ben vosvosda 3 çeşit lpg gördüm
1.si yağ ısıtmalı ama yağ ısınana kadar beyne gelen yağ aracın çalışmasında sıkıntı yaratıyor

sanırım motordan gelen yağ beyne geliyor ve beyindende gaz ısıtılıp gidiyor
2.si su ısıtmalı sistem ben vosu aldığımda üzerinde mevcuttu adamın gözenekleri açılıyor sauna gibi oluyor içerisi tavan döşemesi falan nemden mahvoluyor

yani bu sistem geliştirilir onlardanda bahsedeceğim

sistem şu su egzozun içine yandan açılan delikyten girer ve diğer taraktan çıkar egzoza giren ve çıkan boru arka koltuk arkasındaki su bidonuna bağlıdır ve bu su yardımıyla beyin ısıtılır ve gaz beyinde ısınır
ama egzozdan dolayı ısınan su bir müddet sonra bidondan buhar çıkmasına sebep olmakta çözüm olarak belki bir devir daim pompası konulup suyun hareketlenmesi sağlanabilir ya da
bidonun uç kısmından bir hortum dışarıya sarkıtılır ve bu hortumdan su dışarıya atılır biraz buharlı tren gibi olur ama

3. sistemse şimdi kullandığım sistem yani egzoz ısıtma egzoz içindeki aparattan gaz geçer ısınır ve beyne girer bunda beyne direk olarak sıcak gaz girmekte :)

şu bir gerçek benzin fiyatları vostan istediğimiz tadı almamıza engel çünkü benzinde çalıştığında arabanın sesi güzelleşiyor ve minik kaplumbağamdan benzindeyken bir canavar çıkıyor benzinin tadını lpg vermiyor
MİTHAT AYDIN
deoper
Vosdost

Mesaj #9 gönderen deoper » Cum Ağu 28, 2009 4:42 pm

Genel muayeneye girmeden önce söktürüyorlar o şekilde muayeneden geçip tekrar taktırıyorlar.. 2 senede bir yapacağın bir işlem olduğu göz onuna alınırsa çok da buyuk bir masraf olmasa gerek.

Onun dısında Bartın Otogaz firmasıyla konustum. Bu adamların elinde bartındaki MMO ya onaylattıkları bir yag ısıtmalı proje mevcut. Adamlarla konustum arabanızı getirin.. montajı yapalım ruhsatınıza işletelim sizi gönderelim. diyorlar. kendi muamelecileri bile var anlıycanız. yakında bana ona uygun bir fiat çekecekler.yani ruhsatına kadar anahtar teslim bir fiat çekecekler bana hemen sizlerle paylaşırım..

Yag ısıtmalı sistemden çok randıman alamadıklarını soylediler yalnız. km basına 25kuruş felan yakıyormuş. Daha iyi olması lazım dediler.. O yuzden suan su ısıtmalı bir proje uzerine çalışıyorlar onu da bartında mmo ya kabul ettirme yoluna gidecekler.

Bu arkadaslar egsozdan ısıtmalı sistem de kurmaktalar ancak onu bartında dahi işletemiorlar.
Resim
vosbis
2007 Paylaşımcı üye ödülü
2007 Paylaşımcı üye ödülü
Vosvosumun adı: badi

Mesaj #10 gönderen vosbis » Cum Ağu 28, 2009 10:11 pm

Bende şimdi projeli bir lpg buldum ve taktırdım.İşletebileceğimi sanıyorum ama daha muayeneye gidemedim.MMOya telefonla sorduk sorun olmaz bizden dediler ama yinede şansımı sonuna kadar zorlayacağım.Sonucları burdan aktarırım.
Suskunluğum Asaletimdendir. Her Lafa Verecek Bir Cevabım Var.
Lakin Bir Lafa Bakarım Laf mı Diye. Birde Söyleyene Bakarım Adam mı Diye...

“Yakıt + Performans + Tasarruf” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir