2A Muhendisliğin Vosvos için onaylı projesi mevcut (?)

Bu bölümde yakıt ile ilgili sıkıntılar , voosumuzu daha ekonomik şekilde kullanmanın yolları, alternatif yakıt sistemleri yer alacaktır..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
deoper
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh -
Vosvosumun adı: BöcükMobil

Mesaj #41 gönderen deoper » Prş Eki 01, 2009 9:32 am

en randımanlısı egsozdan alınandır dogrudur. ama egzosdan nasıl aldığın da önemli, bütün egsoz ısıtmalı sistemlerde egsozun içine çubuk sokulmuyor. Benimkisinde şayet egsoza giren bir çubuk söz konusu değil aynı MMO'nun dediği gibi egsozun 10cm yanından bile gaz borusu gecmiyor. Ancak bu montaj şeklinin de projesi olmadığı için ruhsata işletilemiyor.

Hocam bence marka ile ruhsat'ın pek bir alakası olduğunu sanmıyorum. Muhim olan proje, takılış şekli. Marka kısıtlaması koyamazlar kanunlara aykırı gibi bişe.

MMO'nun kabul ettiğin lpg projesi de yağ ısıtmalı sistem. Onu da takacak adamı biraz zor bulursun. Taktığındada çok randıman alabilirmisin bilmiyorum kimse tavsiye etmiyor.

Hem normalde vosvoslara lpg yaptırmak 650-800tl arasında (BRC marka) değişirken yag ısıtmalı sistem oldugu zamann 1300-1600liraya çıkıyor tıpkı sıralı sistem masrafı gibi.

Bartın'da su ısıtmalı şekilde vosvoslara lpg yi monte eden bir yer de mevcut. Bartın Otogaz. Önce aracına yağ ısıtmalı olarak monte ediyorlar. Gidiyorsunuz ruhsata işletiyorsunuz. Sonra geri geliyorsunuz su ısıtmalı sisteme geciriyorsunuz ve artık randıman probleminiz de olmuyor: Su tankını aracın neresine koyuyorlar hiç bir fikrim yok telefondada söylemiyorlar ancak gelip gorebilirsiniz hatta aracı kullanıp test edebilirsiniz demişlerdi.

Ama şlimdi istanbuldan kalk bartına git, taktır, git muayene ol, geri gel su ısıtmalıya cevir vs. gözümde çok büyüdü. istanbulda göztepede taktırdım gayette memnunum..
20tl lpg ile şehir içinde 85km yol yapıyor(85km de bitmiyor ben bitti bitecek korkusuyla benzinciye dalıyorum.. belki gitse 10km daha gider bir gun deniyeceğim)

Resim
ince_memed
Vosdost
Vosvosumun adı: henuz yok

Mesaj #42 gönderen ince_memed » Çrş Kas 04, 2009 1:45 am

gördugum kadarıyla su tankını motorun sag ust boşluguna koyuyorlar.

saygılar.
ince_memed
Vosdost
Vosvosumun adı: henuz yok

Mesaj #43 gönderen ince_memed » Çrş Kas 04, 2009 1:59 am

ayrıca vosvosa lpg olayını ilk yapan usta tokat ta bır vosvos ustası dedıgıne göre.yaptıgı işleri gördum gayet ıyı.
sevenreis
Vosdost
Vosvosumun adı: yaşamtarzı

Mesaj #44 gönderen sevenreis » Cum Nis 16, 2010 9:48 am

selam bende duyduğumda hemen araştırmaya başladım bu lpg işini ama herkes farklı bişiler anlatıyor memnun olan arkadaşların yorumlarını takip etmeye devam edecem daha geniş bilgi edinmek istiyorum saygılar hepinize

“Yakıt + Performans + Tasarruf” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir