LPG Montaj'da değişik bir teknik..

Bu bölümde yakıt ile ilgili sıkıntılar , voosumuzu daha ekonomik şekilde kullanmanın yolları, alternatif yakıt sistemleri yer alacaktır..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
Kullanıcı avatarı
ilkeer
Vosdost
Kan Grubu: A Rh -
Vosvosumun adı: firuze

Mesaj #31 gönderen ilkeer » Prş Oca 21, 2010 2:36 pm

kesinlikle :)

Muhtaç olduğun kudret,damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

Gazi M.Kemâl ATATÜRK
20.10.1927
deoper
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh -
Vosvosumun adı: BöcükMobil

Cvp: LPG Montaj'da değişik bir teknik..

Mesaj #32 gönderen deoper » Çrş Ağu 28, 2013 9:56 am

Konu bayağı bir pasif kalmış uzun zamandır girmiyordum foruma. Şuan 3 tane vosvosum var 2sinde lpg var. Lpg'yi artık çubuktan ısıtma şeklinde kullanıyorum. istanbul maltepe de ceyhun ustanın geliştirdiği ufak ama verimli bir çubuk var. O egzosun içine daldırılıyor ve ısınma orda gerceklesiyor.

Egsoz kimi zaman 500-600 dereceleri buluyor diyenlere bir sorum var : "eee ?"
isterse 4000 dereceyi bulsun.. bir düşünün bakalım egsoz'un içerisinde "oksijen" var mı ? Oksijen olmayan yerde istediği kadar tutuşma sıcaklığına ulaşsın yanma ve parlama gerçekleşmez içiniz rahat olsun. sadece egsozdan aşırı çiğ bir lpg kokusu alırsınız ya da yakıt sarfiyatınız ölümcül derecede artar. Eğer egsoz gercekten 3000 derecelere ulaştıysada o zaman çok da güzel bir görüntü olur, giderken egsozdan alev atarsınız. millet para vererek yaptıramıyor :) Sıkıntı yok içiniz rahat olsun..
Resim
Murat78
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: Yelda

LPG Montaj'da değişik bir teknik..

Mesaj #33 gönderen Murat78 » Pzt Ağu 21, 2017 8:50 pm

Selamın aleyküm arkadaşlar Yen'i bir wos aldım tam olarak sıkıntı mı bilmiyorum ama bugün farkettim aracın Kontagını açtığımda egzozdan yoğun bir gaz kokusu ve gaz geliyor bu sıkıntılı bir durum mu aracım 1303s 1600 tüplü ve egzoz dan dogru ısınıyor beyin
Feyzii
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: Düğme

Re: LPG Montaj'da değişik bir teknik..

Mesaj #34 gönderen Feyzii » Sal Ağu 29, 2017 11:06 pm

Murat78 biladerim bende 10gun oldu bende gaz kokusu yok ama beyni arac icine koyduysan koku gelebilir benim sol tekere dogru motor icinde herhangi bir koku yok kacak kontrolu yaptirman sart biyerde bi kacak vardir benim basimia gecen gun geldi arabayi park ettikten sonra gaz vana kisminariza yapmis acik birakmis 10lt gaz uctu gtti birkac saatte

“Yakıt + Performans + Tasarruf” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir