LPG sorunu... Yardım lütfen

Bu bölümde yakıt ile ilgili sıkıntılar , voosumuzu daha ekonomik şekilde kullanmanın yolları, alternatif yakıt sistemleri yer alacaktır..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
Kullanıcı avatarı
agundogan
Vosdost
Vosvosumun adı: Betty Boop

Mesaj #11 gönderen agundogan » Pzr Ara 20, 2009 11:08 pm

Selam, Aliağa tarafında Atakan'ın birl pgcisi vardı diye biliyorum, bir sor istersen.

Armağan GÜNDOĞAN
06 AD 0091 ( T3 Westfalia -2.000)
06 HV 027 (1303 -1300)
34 UT 8510 (1303-1600)
34 TC 228 (1303S Big)
06 HP 910 (Variant 1600)
Kullanıcı avatarı
atakan77
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: Turna

Mesaj #12 gönderen atakan77 » Pzr Ara 20, 2009 11:51 pm

agundogan yazdı:Selam, Aliağa tarafında Atakan'ın birl pgcisi vardı diye biliyorum, bir sor istersen.

izmir de vosvoslardan anlayan lpg ci tanıdığım yok Armağan yanlış kalmış aklında :).İstanbul Seyrantepe de genç bir arkadaş var onda yılda 1 kere gaz ayarı yaptırıyorum o kadar. Benim de lpg beyninde bu aralar sorun var sanırım niyadını doldurdu. Brc alıp taktırmayı düşünüyorum. Geçende Erhan ın vosvosunda gördüm çok başarılı Brc beyinler.
Kullanıcı avatarı
Scarface
Vosdost
Vosvosumun adı: Zeuss

Mesaj #13 gönderen Scarface » Pzt Ara 21, 2009 11:37 am

Atakan Hocam, BRC yi bende tavsiye ederim.Benim vostada vardı BRC.Gayet sağlıklı.
obanci
Vosdost

Mesaj #14 gönderen obanci » Prş Ara 24, 2009 12:32 am

merhaba,

eski aracımda beyin değiştirdiğimde benzer sorun olmuştu, çok uğraşmıştık sonunda çok basit bir noktadan çıkmıştı hata. beyinin arkasında hava alması gereken bir delik varmış ve montaj esnasında arkaya sıfır dayandığından kapanmış ve yeteri kadar hava akışı olmuyordu beyine.
aldesa nın şeklini bilmiyorum ama belki faydası olur diye yazmak istedim.
Terminus
Vosdost

Mesaj #15 gönderen Terminus » Prş Ara 24, 2009 2:40 pm

arkadaşlar çok teşekkür. giremedim foruma iş için ankaradayım akşam donucem. bi bakalım. okudum da herkes BRC den cok memnun bi gidip fiyat sorayım. lpg sistemim işli olduğundan marka değişikliği heralde bi sorun yaratmaz.

izmirde lpgci tavsiyelerine halen açığım...

teşekkürler tekrardan

Orhan
deoper
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh -
Vosvosumun adı: BöcükMobil

Mesaj #16 gönderen deoper » Pzt Oca 11, 2010 1:16 am

dostum eger bu sorunu havalar sogumaya basladıktan sonra yaşamaya basladıysan regulator iyi ısınmıyor olabilir... sana tavsiyem aracını 4-5km kullandıktan sonra (kullanabilirsen) motor kabininde olur genelde böyle dairesel silindir şeklinde metal bir kutu goreceksin onun altına elini deydir, sıcak mı yoksa buuzzzzzzzzzz gibimi.. eger sıcaksa diyecek bir lafım yok ancak soğuksa o zaman egsozttan ısıtma sisteminde ciddi bir sorunun var diyebilirim. Ben manifolt girişinden alıyorum egsoz gazını çok soguk havalarda senin yaşadığın problemi ilk 2-3 km yaşıyorum vitesi boşa alır almaz stop eder hatta..

benzinle çalıştırıp 4-5km gittikten sonra gaza gectiğinde de aynı problem hemen çıkıyor mu ? yoksa birkaç yuz metre gittikten sonra mı gazı yememeye baslıyor ?
Resim
Kullanıcı avatarı
orko
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: B Rh +
Vosvosumun adı: müjqan' dı...

Mesaj #17 gönderen orko » Pzt Mar 08, 2010 1:59 pm

lpg beyni değişmeli bence. zira lpg ile ilgili ne kadar randıman problemi varsa hemen hepsini beyin gerçekleştiriyor. aldığınız yakıt ve beyin hava deliğine de bakmalısınız.
stresss...

“Yakıt + Performans + Tasarruf” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir