neden stop eder??

Bu bölümde yakıt ile ilgili sıkıntılar , voosumuzu daha ekonomik şekilde kullanmanın yolları, alternatif yakıt sistemleri yer alacaktır..
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: TUHSİ

neden stop eder??

Mesaj #1 gönderen gürhan » Sal Nis 20, 2010 6:13 pm

arkadaşlar tuhsi bu aralar stop ediyor...rölanti düşük olabilirmi diye düşünüyorum..fazla kurcalamıyorum...ustaya gitmeden kafamda bir kaç fikir olsun diye soruyorum...

sabah çalıştırdım...evden çıktığım saat çok erken olduğu için dur kalkım olmuyor...mecidiyeköye kadar 2 ve 3 vitesle gidiyorum...ordan e5 e çıktıktan sonra 4. viteste 15 dak boyunca 90-100 km ile bakırköy sapağına geliyorum..3 e alıyorum köprüden geçiyorum tam ordaki ışıklara geliyorum(genelde kırmızı oluyor ben gelince)...ışıkta duruyorum boşa atıyorum..devir düşünce stop ediyor...her seferinde aynısı oluyor...yokuş aşağı dik inişlerdede bu stop olayı ile karşılaşıyorum...gaza basmıyorum..sadece ayağımla pedalı hissediyorum düzeliyor...sanki rölanti olması gereken yerde değilde 100 birim aşağıda gibi bir hisse kapılıyorum..stop edecek gibi oluyor...lambalar yandı yanacak ..bazen stop ediyor bazen etmiyor..

velhasıl perşembe günü ustaya gideceğim..nelere baktırayım..??

Kullanıcı avatarı
KIRELLİ
Vosdost
Vosvosumun adı: Mikrop

Mesaj #2 gönderen KIRELLİ » Sal Nis 20, 2010 6:23 pm

Daha önceden böyle bir sıkıntınız yoktu ise, platine bir baktırın derim... Bujiler ve buji kabloları bir de...
Halil İbrahim KIRELLİ
mırmır
Vosdost

Mesaj #3 gönderen mırmır » Sal Nis 20, 2010 6:53 pm

Hertürlü bakımı tamam ise sorun kötü-pis benzin gibi gözüküyor. Karbüratörün relanti devresi kanalı ve ayar civatası birikinti oluşturur,relantide yeterli yakıt-hava karışım debisi alınamaz motor stop eder.Temizlenmesi gerekir.
Kullanıcı avatarı
atakan77
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: Turna

Mesaj #4 gönderen atakan77 » Sal Nis 20, 2010 6:57 pm

iki ay önce bilgisayarlı karbüratör ayarı yapmak için gittiğim usta, ayar çektikten sonra aynı sorun bende de olmuştu. Ayardan döndüğümde herşey normal görünüyordu fakat yolumun üzerindeki hafif rampadan aşağı inerken devir saatimin 800 civarından 600 e düştüğünü farkettim. Sonradan farkettim ki motor ne kadar sıcak olursa olsun benzindeyken ve tepe aşağı inerken devir düşüyor.
Ertesi gün yağ dağişimi için gittiğim Recep usta motor çalışırken bir gariplik olduğunu söyledi ve karbüratörün hava vidasının çok fazla kısık olduğunu görüp ufak bir ayar çekti. Tahmin edersin ki sorunum böylece tarihe karıştı. :) Sanırım senin sorunun da karbüratörden. Hava ayar vidası ile son zamanlarda oynandı ise muhtemelen çok kısık.
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör

Mesaj #5 gönderen gürhan » Sal Nis 20, 2010 7:21 pm

hah atakan ağzını seveyim..benimkide karbüratöre ayar bakım filan yapıldı..o esnada çok iyiydi..lakin havalar ısındı soğudu bir değişiklik oldu...dik yokuşlardan inerken stop ediyor dediğin gibi..bu arada recep usta dediğin arzu recepmi?
Kullanıcı avatarı
atakan77
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: Turna

Mesaj #6 gönderen atakan77 » Sal Nis 20, 2010 7:50 pm

Evet Arzu oto.
yavuzss
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: Portakal

Mesaj #7 gönderen yavuzss » Sal Nis 20, 2010 10:04 pm

Sanırsam en son sıcak hava emişi ile ilgili işlem yaptın, soğuk konumunda daha rahat emiş yaptığından karbüratörün ayarı kaçmıştır, karbüratör ayarı ile sorunun çözüleceğini umuyorum :)
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör

Mesaj #8 gönderen gürhan » Çrş Nis 21, 2010 3:45 pm

yavuzss yazdı:Sanırsam en son sıcak hava emişi ile ilgili işlem yaptın, soğuk konumunda daha rahat emiş yaptığından karbüratörün ayarı kaçmıştır, karbüratör ayarı ile sorunun çözüleceğini umuyorum :)

yavuz senden gizli gizli bir şey yapılmıyor harbiden...hocamdan bir şey saklıyormuş gibi tırstım şimdi...hava filtresinin ayarlarıyla oynamıştım..yakalandım...

teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör

Mesaj #9 gönderen gürhan » Prş Nis 22, 2010 10:02 am

bu gün recep ustaya gittim...durumu anlattım...pislik gelmiştir dedi..karbüratörün altında bir vida var..onu söktü...üfledi..tık tık vurdu..içinden pire kadar bir şey düştü...işimiz halloldu...

gelgelelim...oraya bakmak hiç aklıma gelmediği için utandım...hani hep büyük problemler bekliyoruz ya...sonra aylavyu tuhsi dedim içimden.. :)
Kullanıcı avatarı
carpe diem
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: Piraye

Mesaj #10 gönderen carpe diem » Prş Nis 22, 2010 8:04 pm

Geçmiş olsun Gürhan abi :) Küçücük bir pislik neler yapabiliyor hepimiz gördük sayende
---Turan DEMİRER---

Resim

Uploaded with ImageShack.us

Kimler Geldi Kimler Geçti

06 KP 384 1972 1302
06 FJA 85 1974 1303
06 NT 303 1974 1303S
06 EP 434 1967 1300

Resim

“Yakıt + Performans + Tasarruf” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir